foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Większość słuchawek dousznych, które spotykamy na rynku to tradycyjne modele, w których sygnał przekazywany jest do przetworników za pośrednictwem przewodu podłączonego do źródła dźwięku – odtwarzacza mp3 lub smartfonu. Zdarzają się też jednak modele, w których sygnał jest przekazywany bezprzewodowo. Takimi słuchawkami są np. JBL J46BT, które dziś Wam przybliżę.

suchawki jbl j46bt 1 20140429 1048842928

Nietypowe słuchawki wymagają odpowiedniej oprawy. Opakowanie, w które zapakowanoJ46BT to całkiem spory, jak na słuchawki douszne, kartonik, w którym na specjalnej czarnej podkładce wyeksponowano słuchawki. W specjalnych gniazdach umieszczono przetworniki, których błyszczące czarne obudowy wyraźnie odznaczają się na tle podkładki. Na pierwszy plan jednak wysuwa się wytłoczone logo JBL na każdej z kopułek słuchawek. Mniej widoczne są przewody, które wychodzą ze słuchawek i chowają się pod podkładkę. Są one czarne, matowe i płaskie. To ostatnie zapewni nam to, że przewód nie będzie się plątał. Na jednym z przewodów umieszczono kontroler z trzema przyciskami. Jego obudowa również jest czarna i matowa, dzięki czemu nie odznacza się zbytnio na tle przewodów. Jednak z uwagi na jego rozmiar, nie można powiedzieć, że jest dyskretny.
W pudełku oprócz słuchawek znajdziemy przewód USB z dziwną końcówką (może domyślacie się już dlaczego dziwna i do czego służy?), pokrowiec na słuchawki i schowane w nim dodatkowe 2 komplety silikonowych tipsów oraz zestaw wkładek stabilizujących – w dwóch rozmiarach. Oprócz tego, jest tam karta gwarancyjna oraz instrukcja w kilku językach.

suchawki jbl j46bt 8 20140429 1792546170Jak już wspomniałem słuchawki są połączone jednym przewodem o długości 30 cm. W odległości ok. 5 cm od prawej słuchawki umieszczono kontroler – przy jego pomocy nawiązujemy połączenie przez Bluetooth, odbieramy połączenia telefoniczne i regulujemy głośność. Tutaj też umieszczono mikrofon. Kontroler schowano w gumowej obudowie z wytłoczonymi znakami, które identyfikują miejsce odpowiadające za daną funkcję. Obudowa jest przyjemna w dotyku, chociaż mam wrażenie, że pilot został umieszczony trochę zbyt blisko słuchawki.
J46BT to jedne z największych słuchawek dousznych, jakie widziałem. Przetworniki umieszczono w beczkowatej obudowie, których kopułkę, jak już wcześniej wspomniałem, ozdobiono srebrnym napisem z logo producenta. Dodatkowo prawa słuchawka ma mały otwór, z którego wydobywa się czerwone lub niebieskie światło diody informującej o statusie pracy urządzenia (czerwone - ładowanie, niebieskie – połączenie BT aktywne, migające czerwono-niebieskie – wyszukiwanie urządzenia BT).
Czarne obudowy przechodzą w srebrne wykończenia z tulejką. Jest ona ustawiona pod kątem, tak by lepiej trzymała się w kanale ucha. Jej wnętrze zabezpieczono osłoną, która chroni kanał przed dostaniem się do środka zanieczyszczeń. Prawa słuchawka została dodatkowo wyposażona w złącze do ładowania – dwa złote punkty, które są stykami, przez które wbudowany akumulator jest zasilany energią.

suchawki jbl j46bt 6 20140429 1152631836

 

Słuchawki są bardzo dobrze wykonane. Przewód, kontroler, obudowa przetworników… wszystko jest wykonane z dużą dbałością o jakość i szczegóły. Nie zapomniano nawet o dodatkowym uchwycie, który trzyma razem przewody – słuchawkowy i zasilania. Sprężynujący klips w przewodzie zasilającym zapewnia dobry docisk styków.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube