foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Bayan Audio to bardzo młoda firma na rynku fonicznym. Założona została w 2011 roku w Wielkiej Brytanii i jej celem wg tego, co napisano na stronie, jest oferowanie urządzeń, które pozwolą każdemu cieszyć się muzyką zawsze i wszędzie. Twórcy tej marki stawiają sobie za cel produkowanie urządzeń z naturalnych materiałów, dzięki czemu ich brzmienie ma mieć wyjątkowy charakter. Sprawdzę to na przykładzie Soundbooka, przenośnego radia FM i głośnika w jednym.

gonik bayan audio soundbook 1 20140409 1805365762

Już na pierwszy rzut oka widać, że Bayan Audio Soundbook to produkt nietuzinkowy. Sztywne opakowanie, z jednej strony ma rysunek przybliżający urządzenie, z drugiej specyfikację w kilku językach. Tradycyjnie polskiego tam zabrakło. Na pewno jednak pudełko dobrze chroni swoją zawartość. Wewnątrz opakowania, w specjalnej przegrodzie umieszczono Soundbooka, a obok niego w specjalnym schowku uniwersalny zasilacz USB przystosowany do współpracy z różnymi standardami sieci elektrycznej. Dodatkowo znajdziemy tam przewód audio zakończony z dwóch stron pozłacanymi wtykami jack 3.5mm.

Soundbook to małe (ale ciężkie) urządzenie, które „ubrano” w sztywny pokrowiec z materiału. Czarny materiał na zewnątrz i pomarańczowe, skórzane wykończenie od środka, w połączeniu z pomarańczową nicią szwu, wygląda elegancko. Bok w kształcie równoległoboku i podnoszona klapa pokrowca powodują, że głośnik wygląda jak lekko sfatygowana książka. Niestety, pochylona obudowa sprawia, że nie da się postawić radia w prosty sposób na biurku chyba, że … zawiniemy pod spód klapkę pokrowca. Tylko w takiej sytuacji radio stoi stabilnie, ale też taki był zamiar projektanta. Dodam, że klapkę wyposażono w magnes, który szczelnie dociska ją do obudowy urządzenia.

gonik bayan audio soundbook 5 20140409 1351517772

Obudowę wykonano z aluminium, którego chłód jest wyraźnie wyczuwalny. Z kolei materiał pokrowca jest sztywny, chropowaty, niezbyt przyjemny w dotyku. Górna powierzchnia radia została wyposażona w przyciski sterujące: przycisk zasilania i otaczające go po bokach przyciski pozwalające na zmianę częstotliwości – przyciśnięcie zmienia częstotliwość o 0.1Hz, przytrzymanie powoduje automatyczne przeszukanie pasma - oraz regulujące głośność. Pod przyciskami umieszczono małe diody świetlne, które pokazują poziom głośności. Wszystkie klawisze mają wklęsłą powierzchnię, dzięki czemu można je łatwo zlokalizować nie patrząc na Soundbooka. Mają niewielki skok, dzięki czemu już lekkie naciśnięcie powoduje odpowiednią akcję.

Po podniesieniu klapki zobaczymy czarną siatkę z tworzywa, pod którą ukrywają się przetworniki. Na środku znajduje się koło o średnicy około 4 cm. W prawym dolnym rogu pod siatką umieszczono czterocyfrowy wyświetlacz, który pokazuje tryb pracy urządzenia oraz częstotliwość fal radiowych. Z tyłu urządzenia znajduje się wycięcie w pokrowcu, odsłania ono kolejną siatkę, pod którą ukrywa się kolejny przetwornik. W prawym dolnym rogu umieszczono gniazda: miniUSB oraz audio wejściowe i wyjściowe. Przy pomocy portu miniUSB ładujemy akumulator radia.

gonik bayan audio soundbook 6 20140409 1358790907

Soundbook wygląda elegancko. Jest mały, ale nie ma, co liczyć na to, że zmieści się w kieszeni. Wbudowany akumulator i przetworniki mają niestety wpływ na wagę, daje się ona odczuć. Niestety, po kilku dniach użytkowania pokrowiec, chroniący urządzenie, który wcześniej zyskał moją sympatię, okazał się mało wytrzymały na otoczenie. Materiał bardzo chętnie „przygarniał” wszelkiego rodzaju pyłki, kłaczki, itp. Z czasem ładnie wyglądający materiał traci swoją świeżość i cały urok pryska. Mimo wszystko jednak Soundbook cały czas jest elegancki. Na pewno nie jednej osobie się spodoba.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube