foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Po przygodzie ze słuchawkami AKG K545 do testów kolejnego modelu przystąpiłem z dużym entuzjazmem. Testowane wcześniej słuchawki pokazały mi, że AKG wie jak stworzyć dobry dźwięk. Czy po testach modelu K452 wciąż będę miał dobra opinię o tym producencie?

suchawki akg k452 1 20140402 1151052194

Opakowanie nie odbiega swoi wyglądem od tego, w które zapakowano K452. Ciemne barwy bardzo dobrze podkreślają biel widoczną przez przezroczystą powierzchnię pudełka. Pierwsze, co rzuca się w ocz (poza bielą), to niezwykle małe nauszniki. Przyznaję się bez bicia – mniejszych jeszcze nie widziałem. To oznacz też, że są to słuchawki dedykowane specyficznym użytkownikom, niekoniecznie audiofilom siedzącym w głębokim, wygodnym fotelu i ze słuchawkami na uszach oddającym się rozkoszy pływania po falach muzyki.
Po rozpakowaniu okazało się, że oprócz małego rozmiaru, mamy jeszcze coś małego – ciężar. Słuchawki są przyjemnie lekkie, co dla wielu miłośników dobrego brzmienia może być miłą niespodzianką. Słuchawki wykonane są z tworzywa, którego lekkość podkreśla biel. Pałąk od zewnętrznej strony ma wyprowadzoną stalową taśmę, która dodaje uroku słuchawkom. Od wewnętrznej strony wyścielony jest gąbką ukrytą pod dobrej jakości skórą. Obie strony pałąka oznaczone są literą identyfikująca odpowiedni kanał. Nauszniki podobnie jak w przypadku K545 zamocowane są na specyficznych widełkach. Wykorzystano tutaj system 3D-Axis, który pozwala zarówno obrócić nauszniki o 90 stopni, jak i złożyć je do środka pałąka. Dzięki temu słuchawki zajmują mniej miejsca, co przydaje się podczas transportu.

suchawki akg k452 4 20140402 1282618229Kopułki nauszników wykończono umieszczając na ich środku logo AKG. Otoczone jest ono srebrnym pierścieniem, wewnątrz którego znajduje się stalowa siatka. Wygląda to efektownie i nowocześnie. Lewy nausznik wyposażono w gniazdo na przewód słuchawkowy. Jest ono głębokie, i co najważniejsze ma mechanizm zabezpieczający przed przypadkowym wypięciem się przewodu. Wtyk ma specjalne wypustki, które po umieszczeniu go w gnieździe i przekręceniu blokują przewód. Mechanizm ten nie tylko chroni przewód przed wypięciem, ale zapewnia również właściwy styk wtyczki z gniazdem. Całość jest dobrze spasowana, dzięki czemu dźwięk pozbawiony jest zniekształceń, trzasków itp. charakterystycznych efektów przy luźnych złączach.
W nausznikach umieszczono 40 mm przetworniki, które oferują dźwięk wysokiej jakości. Miękki docisk do uszu zapewnia gąbka o średniej twardości, ukryta pod prawdziwą (ale wybieloną) skórą. Jest ona przyjemna w dotyku i nawet kilka godzin noszenia K452 na głowie nie powoduje pocenia czy zmęczenia. O ile ktoś oczywiście lubi tak małe nauszniki. Tłumienie jest dobre, chociaż nie tak dobre, jak w przypadku przytaczanych już K545. Małe nauszniki powodują, że dźwięk ucieka bokami. Niemniej małe przetworniki potrafią lepiej ukierunkować dźwięk, dzięki czemu trafia on bezpośrednio do naszych kanałów słuchowych, chociaż nie są to słuchawki dokanałowe.

suchawki akg k452 8 20140402 1642774198Obudowa pałąka jest skręcana, ale jednocześnie dobrze spasowana, nic nie trzeszczy, nie ma luzów. I oczywiście ma możliwość zwiększenia swojego rozmiaru poprzez rozsunięcie ramion. Jakość wykonania tych słuchawek jest naprawdę bez zarzutów. Podobnie jak w przypadku K545, również tutaj mamy dwa przewody. Różnią się tym, że jeden z nich wyposażono w kontroler, przy pomocy którego możemy sterować pracą słuchawek. W komplecie dostajemy również pokrowiec, wykonany jako sztywne pudełko. W środku znajduje się wytłoczka, w której przygotowano miejsce na słuchawki. Z kolei wieczko od wewnętrznej strony ma kieszonki, w których możemy przechowywać przewody i przejściówkę z małego jacka na dużego.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube