foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Przeniesienie ciężaru pracy z biur do domu spowodowało, że na rynku takich akcesoriów jak kamery, mikrofony i słuchawki rozgorzała zacięta bitwa. W końcu pojawił się całkiem nowy tort, z którego każdy chce zagarnąć dla siebie jak największy kawałek. Dlatego niektórzy producenci chcąc wybić się ponad konkurencję certyfikują swoje urządzenia do współpracy z najpopularniejszym dziś chyba komunikatorem szkolno-biznesowym MS Teams. Takim certyfikatem chwali się np. Logitech w przypadku swojego zestawu Zone Wireless. I to te słuchawki Wam dziś przedstawię.

Podobnie jak kamera Logitech Brio Ultra HD Pro Business, która niedawno recenzowałem, również Zone Wireless zapakowane są w ekologiczne pudełko. Szare, pozbawione kolorowych nadruków, nie wygląda może ciekawie, ale jest przyjazne dla środowiska. Albo zostało wykonane przy pomocy technologii przyjaznych dla otoczenia. W każdym razie w środku znajdziemy słuchawki, mikronadajnik radiowy USB, przewód USB do ładowania, adapter do przewodu USB-C oraz woreczek chroniący Zone Wireless podczas transportu.

suchawki logitech zone wireless 1 20220227 1662969636

Ekologiczne opakowanie słuchawek

Konstrukcja

To co rzuca się w oczy po otwarciu pudełka, to małe nauszniki. Niewątpliwie taka konstrukcja ma swoje zalety, ja jednak wolę modele z muszlami, w których moje uszy się schowają. Zone Wireless wyposażono w miękkie nakładki, pod którymi schowano przetworniki. Wydobywający się z nich dźwięk dociera do ucha poprzez otwory wykonane w tych nakładkach. Kopułki zakończono płaską powierzchnią, przy czym z lewej strony umieszczono przyciski regulujące głośność oraz odbierające lub kończące połączenie. Są one rozmieszczone intuicyjnie, bardzo łatwo można je zlokalizować dotykiem. Zwłaszcza, że powierzchnię wyposażono też w znaki plus i minus, które jak nietrudno się domyślić wskazują na zwiększenie i zmniejszenie głośności. Lewy nausznik wyposażono dodatkowo w przyciski sterujące uruchamiające słuchawki oraz funkcję ANC. Tutaj też znajduje się gniazdo USB-C, które służy do ładowania słuchawek – lub zamiany ich na wersję przewodową.

suchawki logitech zone wireless 2 20220227 1483866415

Zestaw, który dostajemy

Z lewej strony znajduje się też krótki – ok. 6 cm pałąk, na końcu którego zamontowano mikrofon. Jest to sztywne ramię, które nie oferuje możliwość zmiany położenia w innym zakresie niż góra dół. Na tym ramieniu umieszczono przycisk, który wyłącza czujnik mikrofonu. To samo możemy osiągnąć podnosząc pałąk do góry. Logitech zastosował tu ciekawe rozwiązanie, które pozwala obrócić ramię mikrofonu o ok. 240%. Dzięki temu słuchawki można w prosty sposób zamienić z lewostronnych (mikrofon umieszczony z lewej strony) na prawostronną (czyli mikrofon umieszczony z prawej strony głowy). Mamy więc dużą uniwersalność.
Nauszniki zamontowane są na metalowych szynach, które na wylot przechodzą przez kopułki. Dzięki temu można regulować wielkość słuchawek. Prowadnice są połączone z główną częścią pałąka przy pomocy przegubu. Pozwala on złożyć słuchawki, chowając głośniki do wnętrza. W ten sposób, na czas transportu możemy znacznie zmniejszyć wielkość tego akcesorium. Oczywiście pałąk od wewnętrznej strony wykończony jest miękkim podbiciem, który zapewnia lekki docisk do głowy.

suchawki logitech zone wireless 3 20220227 1827806544

Logitech Zone Wireless

Moją uwagę zwrócił przewód, którym połączono oba przetworniki. Nie jest to żaden cienki kabelek, jest to kilkużyłowa taśma chroniona osłoną z twardej, wytrzymałej tkaniny. Wygląda ona całkiem przyjemnie i młodzieżowo. Ogólnie cała konstrukcja ma taki wymiar, nie są to słuchawki gamingowe, bardzie takie... „codzienne”. I oczywiście przystosowane do pracy z różnymi komunikatorami. Prezentują się elegancko, widać w nich dbałość o każdy element konstrukcji. Trudno tu zarzucić producentowi jakieś niedopracowanie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube