foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Genesis Neon 750 RGB to nowy model słuchawek, który niedawno pojawił się na naszym rynku. Szybko też został okrzyknięty flagowcem tej marki. Czy jednak jest on w stanie przebić się na tle innych, konkurencyjnych akcesoriów dla graczy, które trafiają do sprzedaży? Sprawdziłem to, a poniżej możecie znaleźć moje wnioski.

Na wstępie wspomnę, że być może jest to jeden z ostatnich produktów, który trafił na rynek jeszcze ze starym logo, ponieważ firma, obchodząca w tym roku swoje dziesięciolecie postanowiła przeprowadzić rebranding i zmienić wygląd swojego znaku graficznego. Czy to wpłynie również na szatę graficzną opakowań przekonamy się za jakiś czas. Tymczasem w tym przypadku mamy jeszcze pudełko utrzymane w starej konwencji – ciemne tło z czerwonymi elementami i dużą grafiką akcesorium umieszczoną z przodu. Dwie ikony umieszczone w prawym górnym rogu informują, że słuchawki mają podświetlenie RGB oraz że są kompatybilne z wszystkimi platformami. Z kolei z boku umieszczono informacje o dźwięku stereo, przetwornikach 50 mm, wzmocnionym przewodzie i odpinanym mikrofonie.

suchawki genesis neon 750 rgb 1 20211019 1498955591

Opakowanie

Konstrukcja

W środku całkiem sporego opakowania znajdują się słuchawki, mikrofon, adapter USB, przedłużacz USB oraz miękki woreczek chroniący akcesorium w czasie transportu. Od razu też rzucają się w oczy dwie rzeczy: przewód jest na stałe przymocowany do nausznika a ramię mikrofonu ma niewielką długość.
Neon 750 RGB to słuchawki o konstrukcji zamkniętej. Jest to masywna konstrukcja, z dużymi, grubymi padami i równie grubym pałąkiem. Pełne nauszniki mają na swoich kopułkach wyraźnie zaznaczone logo Genesis. I to ono jest podświetlane pełną paletą kolorów. Wykonane są z czarnego, gładkiego tworzywa, do którego przymocowano srebrne widełki łączące te kopułki z pałąkiem. Pozwalają one na wychylenie nauszników o ok. 30 stopni. Biorąc pod uwagę, że pady mają ponad centymetr grubości, słuchawki bardzo dobrze dopasują się do kształtu głowy. A ponieważ model ten wyposażono w 50 mm przetworniki, mamy tutaj duże muszle, w których zmieszczą się duże uszy. Dodam, że mają one kształt owalny, co ułatwia umoszczenie się uszom w ich wnętrzu. Wygodę korzystania z tych słuchawek zwiększa pałąk, którego wewnętrzną stronę wykończono grubą (chociaż twardą) gąbką.

suchawki genesis neon 750 rgb 2 20211019 1216002591

Genesis Neon 750 RGB

Długi na 1.5 metra przewód zabezpieczony oplotem podłączony jest do lewego nausznika. W odległości ok. 50 cm od muszli znajduje się pokaźnych rozmiarów kontroler, który wyposażono w dwa przyciski oraz potencjometr analogowy. Przyciski wyłączają podświetlenie oraz mikrofon. Sznur zakończono dwoma wtykami: USB i jackiem 3.5mm. Do tego ostatniego można podłączyć kolejny przewód, który rozdziela sygnał z dualnego wtyku na osobne kanały: audio i mikrofonu. Z drugiej strony przewód na stałe połączono z nausznikiem. Wejście zabezpieczono solidnym kołnierzem z twardego tworzywa. Tuż nad miejscem wprowadzenia przewodu do muszli znajduje się gniazdo mikrofonu. Specjalne wyprofilowanie w gnieździe determinuje sposób, w jaki podłączone jest ramię mikrofonu. Ma ono długość ok. 10 centymetrów i zakończone jest głowicą, w której umieszczono czujnik rejestrujący dźwięk. Głowicę zakończono srebrną nakładką, która doskonale harmonizuje się z czarną barwą obudowy. Jak w większości słuchawek gamingowych, tak i tu przewód z mikrofonem zabezpieczono elastyczną osłoną z metalu.

suchawki genesis neon 750 rgb 3 20211019 1251818472

Kontroler

Na pewno konstrukcja wygląda solidnie. Nie będę też narzekał na jakość materiału z wyjątkiem kontrolera. To zdecydowanie najsłabszy element słuchawek. W tym czuć niskobudżetowość, zarówno w samym materiale, jak i wykonaniu.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube