foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Bezprzewodowo sterowane głośniki nie są dziś już niczym nowym. W zasadzie zdziwienie mogą budzić takie, które czegoś takiego nie umożliwiają. Ciągle jednak rzadko spotyka się modele, które oferują kolorowe podświetlenie. Coś takiego mają Helium 300 BT, które niedawno wprowadziła na rynek firma Genesis. Jak te głośniki sprawują się w praktyce dowiecie się z poniższej recenzji.

Być może pamiętacie, że na początku roku przybliżyłem Wam Helium 100 BT. W porównaniu do tych, które dziś Wam opiszę, tamte są tylko trochę mniejsze, nie mają podświetlenia i.. mają jeszcze kilka różnic. Wymiary dzisiaj opisywanych głośników to ok. 12 x 15 x 20 cm. Oba zestawy łączy też technologia stereo. Takie, w starym, tradycyjnym podejściu. Żaden dźwięk przestrzenny 3.1, 5.1 czy 7.1 – mamy dwie kolumny, które obsługują dwa kanały.

goniki helium 300 bt rgb 1 20210406 1233257920

Opakowanie

Zanim opowiem o konstrukcji, dwa słowa o tym co znalazłem w środku opakowania. Oprócz dwóch kolumn jest tam komplet przewodów: niskotonowe (RCA znane też jako cinch), przewód ARGB do podłączenia głośników bezpośrednio do płyty głównej, zakończony z jednej strony USB a z drugiej pinami ARGB. Ten ostatni składa się z dwóch części, co ułatwia połączenie przewodu z płytą. Problem pojawi się, gdy przewód ulegnie uszkodzeniu, uważajcie więc na niego.

Konstrukcja

Głośniki zamknięto w drewnianych obudowach w tradycyjnym, prostokątnym kształcie. Co prawda z tym drewnem jest to trochę naciągane, bo jest to płyta MDF, ale biorąc pod uwagę, że jest ona wykonana ze zmielonego na pył drewna z domieszką związków organicznych, można powiedzieć, że jest ona drewniana. Płytę pomalowano na czarny kolor i dodatkowo sfazowano ją umieszczając na niej wzory sześciokątów. To powoduje, że prezentuje się ciekawiej niż gdyby wykonano ją z gładkiej płyty. Z przodu umieszczono dwie okrągłe maskownice zasłaniające głośniki. Na dole większa zasłania głośnik nisko i średniotonowy (3.5”), natomiast górna mniejszy (1.5”), wysokotonowy. Wokół osłon widać mleczny pierścień, który po uruchomieniu głośników świeci się kolorami tęczy. Z kolei z tyłu można zobaczyć kanały bass-reflexu. To oznacza, że głośników nie można powiesić na ścianie, nie można też (a przynajmniej nie powinno się) umieszczać ich blisko ściany. Zbyt bliskie ustawienie spowoduje odbicie fali dźwiękowej, co może doprowadzić do interferencji i mocnego dudnienia.

goniki helium 300 bt rgb 4 20210406 1204867208

Genesis Helium 300 BT

W przeciwieństwie do większości głośników obecnych na rynku, tutaj panel sterujący z pokrętłami i gniazdami, do których można podłączyć urządzenia zewnętrzne umieszczono na prawym boku jednej z kolumn. Są tam gniazda USB, audio (do podłączenia drugiego głośnika) i dwa gniazda RCA. Nad tymi interfejsami znajdują się dwa pokrętła, które regulują głośność oraz nasyceniem basem każdego z kanałów. Obok pokręteł przygotowano trzy przyciski, które przełączają pomiędzy odtwarzaniem przewodowym i bezprzewodowym, ustawiają kolor podświetlenia i uruchamiają tryb Eco. Niestety, w tymi miejscu, czyli z boku, wyprowadzono też przewód zasilający. Dlaczego niestety, powiem za chwilę. A wracając do konstrukcji – na spodzie widać cztery małe nóżki, w zasadzie podkładki, które zapewniają stabilną pozycję kolumn oraz tłumienie ewentualnych drgań.

goniki helium 300 bt rgb 2 20210406 1347650197

Przewody dostarczane w komplecie

Niestety, nie mogę tych głośników pochwalić za jakość wykonania. Widać błędy wykończenia, a dokładniej odstający fragment płyty. To oczywiście może być problem tego jednego egzemplarza, ale by być w zgodzie z sobą muszę o tym wspomnieć. Poza tym, Helium 300 BT prezentują się ciekawie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube