PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Takstar HD6000

  • Opublikowano: środa, 29, styczeń 2014 12:22
  • 29 Sty

Spis treści

Pierwsze spotkanie ze słuchawkami firmy Takstar zachęciło mnie do przetestowania kolejnych produktów tej firmy. W moje ręce trafił model HD 6000. Jak myślicie, będzie brzmiał lepiej niż HI2050?

suchawki takstar hd6000 1 20140125 1646174907

Muszę przyznać, że oprawa wizualna tych słuchawek jest gorsza niż w przypadku HI 2050. Te ostatnie zapakowano w pudełko, które swoimi dynamicznymi barwami przyciągało wzrok. Opakowanie HD 6000 to stonowany grafit z ciemną grafiką prezentującą słuchawki. Zielony kolor czcionki w nazwie modelu, nie rozjaśnia okładki i przyznam, że nie zachęca do sięgnięcia po te słuchawki. Z drugiej strony pamiętam też SoundMagic HP100, które producent zapakował w białe kartonowe pudełko, które wzbogacił zdjęciem słuchawek. Tyle, że w przypadku HP 100 mogliśmy zobaczyć różne wykresy prezentujące parametry słuchawek w różnych warunkach. Takstar nic takiego nam nie oferuje. Tył opakowania oprócz grafiki przybliżającej nauszniki prezentuje kilka ikon i sporo napisów z chińskimi „krzaczkami”. Są one oczywiście przetłumaczone na język angielski, ale zapomnijcie o tym, że zobaczycie tam specyfikację słuchawek.
W środku pudełka znajdziemy słuchawki – na pierwszy rzut oka masywne, solidne, ale dobrze wykonane. Oprócz nich w środku znajdziemy przedłużacz o długości 4m – fajna rzecz – oraz przejściówkę z wtyku jack 3.5mm na jack 6.5mm. Jest też worek, do którego możemy schować nasze słuchawki w czasie transportu. Oczywiście wszystkie końcówki są pozłacane. Producent zamieścił również krótką dokumentację techniczną, znajdziemy tam opisy w języku chińskim i angielskim. Tutaj też znajdziemy specyfikację HD 6000.

suchawki takstar hd6000 3 20140125 1804969961Jak już wspomniałem słuchawki prezentują się masywnie. Nie przytłaczają jednak swoim rozmiarem. Wykonano je z przyjemnego w dotyku tworzywa, które ostatnio dość często jest wykorzystywane przez producentów różnego rodzajów akcesoriów. Ciemny grafitowy kolor doskonale kojarzy się z intensywną zielenią, która występuje na kopułkach nauszników i pałąku. Ten ostatni od wewnętrznej strony wyposażono w gąbkę chronioną siatką z materiału. Na zewnątrz umieszczono logo wraz z symbolem modelu. Oczywiście pałąk rozsuwa się pozwalając zwiększyć jego rozmiar. Jest stosunkowo sztywny, jednak jego rozmiar powoduje, że po założeniu na głowę nie uciska jej zbyt mocno. Dodam jeszcze, że obudowa jest skręcana.
Przewód audio podłączony jest do lewego nausznika, jest zamocowany na stałe. Nie jest zbyt długi, ma 1.2 metra, ale po podłączeniu przedłużacza będziemy dysponować kabelkiem o długości 5.2 metra, co pozwala na całkiem spory zakres ruchu. Zwykłemu śmiertelnikowi taki przewód może wydawać się za długi, ale Takstar HD6000 dedykowany jest DJ-om, a w ich profesji może się to przydać.
Przetwornik ma średnicę 53 mm, umieszczono go w okrągłych nausznikach, zasłaniając siatką z materiału takiego jak w przypadku pałąka. Gąbka, która zapewnia miękki docisk nauszników ukryta została w skóropodobnym materiale. Jest miękka, dzięki czemu nauszniki miękko dopasowują się go kształtu głowy.
System mocowania muszli pozwala na szeroki wachlarz ruchów. Możemy je obracać razem z widełkami przesuwając je w górę – ruch ten możemy zablokować przy pomocy specjalnego zamontowanego na przegubie. Z kolei widełki pozwalają na ograniczony zakres ruchu w osi poziomej.

suchawki takstar hd6000 14 20140125 1451417873To co mi się spodobało, to zabezpieczenie, które dba o to, by przedłużacz nie rozłączył się z przewodem. W tym celu producent zamocował na przewodzie słuchawek specjalny element, który mocujemy na przedłużaczu po połączeniu obu przewodów. Nie ma możliwości, by przewody samodzielnie się rozłączyły, np. po zahaczeniu którymś o stół. Ciekawy i skuteczny pomysł, z którym nigdzie do tej pory jeszcze się nie spotkałem.
Oglądając słuchawki nie można nie zauważyć ich profesjonalnego wykonania. Przemyślana konstrukcja wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów, takimi słowami mogę określić ten model podsumowując oględziny zewnętrzne.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube