foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Pomimo tego, że firma Takstar jest już obecna na rynku 18 lat, dopiero od niedawna – od ubiegłego roku – na nasz rynek oficjalnie trafiają słuchawki tego producenta. Do tej pory firma znana była głównie z mikrofonów studyjnych i scenicznych oraz systemów bezprzewodowych audio. Firma korzystając ze swojego doświadczenia postanowiła spróbować swoich sił również w słuchawkach. W moje ręce trafił jeden z modeli – HI 2050. Oto moje wrażenia z kilkudniowych testów. 

suchawki takstar hi 2050 1 20140114 1386842089

Takstar HI2050 zapakowano w solidnych rozmiarów czarno niebieskie pudełko. Na przedniej stronie umieszczono dużą grafikę reprezentującą słuchawki. Na odwrocie w kilku punktach zawarto główne cechy tego modelu. W środku znajduje się drugie opakowanie z grubej tektury, które zapewnia solidne zabezpieczenie w czasie transportu. W środku w wyścielonej aksamitnym materiałem wytłoczce znajdziemy słuchawki – prezentują się bardzo ciekawie. Oprócz słuchawek znajdziemy przedłużacz o długości 1.8m oraz przejściówkę z wtyku typu jack 3.5mm na jack 6.5 mm. Oczywiście wszystkie końcówki są pozłacane.
W przypadku słuchawek na pierwszy plan rzucają się srebrne nauszniki wyposażone w welurową osłonę pianek dociskowych. Kopułki nauszników wykonano z siatki z ciemnego aluminium, natomiast obudowę i widełki to połączenie srebrnego aluminium z czarnym tworzywem. Do lewego nausznika przymocowano przewód o długości 2.2 m. W sumie z przedłużaczem mamy więc przewód o długości 4m. Gruby elastyczny przewód zabezpieczony jest osłoną z czarnego polipropylenu. Producent dodatkowo umieścił na nim opaskę z rzepem, dzięki czemu możemy wygodnie skrócić jego długość. W górnej części widać też cienki przewód w oplocie z czarnego materiału, który poprowadzony przez pałąk doprowadza dźwięk do drugiego nausznika. Pałąk wykonano z szerokiej sprężynującej taśmy, którą schowano w skóropodobnym materiale. Od wewnętrznej strony przymocowano cienką warstwę gąbki, która ma zapewnić delikatny docisk pałąka do głowy.

suchawki takstar hi 2050 4 20140114 1204298798Widełki pozwalają na niewielki (ok. 45 stopni) ruch nauszników w osi poziomej. Dzięki temu wygodnie dopasują się do kształtu głowy (ale nie złożymy ich, by zmniejszyć ich wielkość). Widełki służą również jako regulacja wielkości pałąka – przesuwają się w jego wnętrzu, co można wyczuć. Zakres, jaki mamy do dyspozycji, to około 3 cm. Konstrukcja słuchawek jest skręcana, wszystkie elementy są dobrze spasowane. Nic nie trzeszczy, nie ma luzów. Jest dobrze.
Wizualna ocena jest bardzo pozytywna. Słuchawki prezentują się ciekawie, pomimo tego, że niektóre elementy wyglądają na niskobudżetowe. Nie można narzekać na wykonanie. Tworzywo jest dobrej jakości, a i części ze sztucznej skóry nie dają powodów do narzekań. Jak na swoją półkę cenową (150 – 250 zł) prezentują całkiem dobrą jakość wykonania. Pałąk dobrze trzyma się głowy, jego sprężystość jest dobrze dobrana, wadą może być jedynie waga słuchawek. Metalowe elementy w konstrukcji robią swoje. Za to welurowe nauszniki są całkiem przyjemne, duże muszle obejmują uszy, nie naciskając na małżowiny. HI 2050 są wygodne, komfortowe.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube