Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test Goclever 3D Printer Invention

  • Opublikowano: niedziela, 13, sierpień 2017 06:24
  • 13 Sie

Spis treści

Drukarki 3D to przyszłość naszego świata. Już dziś przy ich pomocy możemy budować domy, części do pojazdów kosmicznych, samochody, a nawet posiłki. I to takie, które da się zjeść. Nie zawsze jednak musimy wykorzystywać skomplikowane urządzenie jakim jest drukarka. Po pierwszych dużych i skomplikowanych maszynach drukujących pojawiły się mniejsze, mniejsze i jeszcze mniejsze, aż w końcu wynaleziono długopisy 3D. I takie właśnie urządzenie firmy Goclever dziś Wam przybliżę.

3D Printer Invention - drukarka ręczna 3D - taką nazwą posługuje się producent opisując swój produkt. W praktyce ta "drukarka ręczna" jest trochę większym długopisem wyposażonym w niewielki wyświetlacz, kilka przycisków i gniazdo, do którego podłączamy zasilacz. W opakowaniu, przyznam, że dość skromnym, bo nie ma na nim żadnych krzykliwych grafik w stylu "Hej kup mnie" czy "Oferuję to i to i jeszcze to...", znajduje się drukarka ręczna, zasilacz, stojak w którym można umieścić urządzenie w czasie pracy, kilka sztuk różnokolorowego filamentu (zielony, biały, niebieski, czerwony i pomarańczowy), instrukcja oraz szablon, przy pomocy którego możemy wykonać pierwszą sugerowaną przez producenta konstrukcję 3D - helikopter.

goclever 3d printer invention dugopis 3d 1 20170812 1732277973

Pudełko zawierające Goclever 3D Printer Invention

Co to jest filament? Jest to materiał do drukarek 3D, który jest odpowiednikiem tuszu w tradycyjnych drukarkach. Ponieważ drukarki 3D drukują obiekty trójwymiarowe potrzebują odpowiedniego materiału, z którego można je stworzyć. To właśnie ten materiał, choć może być bardzo różny pod kątem koloru, składu chemicznego i właściwości, nazywamy filamentem.

Konstrukcja

Na pierwszy rzut oka długopis 3D wygląda na urządzenie niskobudżetowe. I niestety kiedy weźmie się go do ręki widać, że tak jest. Czuje się to w wykonaniu i w jakości materiału. Są materiały, po których widać, że nie należą do najtańszych i odwrotnie, są też materiały, po których widać, że takie właśnie są. Tak jest w tym przypadku. Jednak nie oszukujmy się, niska cena - 179 zł - z czegoś musi wynikać.

goclever 3d printer invention dugopis 3d 3 20170812 1484915110

Zawartość opakowania

W każdym razie, w biało zielonej obudowie umieszczono mały wyświetlacz, przy pomocy którego definiujemy jaki materiał używamy oraz jaka ma być temperatura grzania filamentu. Wybór zatwierdzamy przy pomocy przycisków umieszczonych pod i nad wyświetlaczem. Z lewej strony znajdują się dwa przyciski, przy pomocy których przesuwamy materiał drukujący. Klawisze obsługiwane są przez kciuk (u osób praworęcznych) i są na tyle od siebie oddalone, by nie było możliwości przypadkowego wciśnięcia jednego z nich. Z kolei po prawej stronie umieszczono suwak, który służy do regulacji prędkości podawania materiału drukującego. Przyciski są rozmieszczone w dobrych miejscach - biorąc pod uwagę dłoń dorosłego (chciałbym powiedzieć postawnego i dojrzałego, ale niektórzy odmawiają mi prawa do jednego z tych wyrazów - zgadnijcie którego) mężczyzny. W przypadku dziecka może to być trochę mniej komfortowe zwłaszcza, że sam długopis 3D jest znacznie większy od zwykłego. Ponieważ jednak jest lekki, dzieci nie powinny mieć problemu z jego obsługą. Tu jednak mała uwaga, producent dopuszcza urządzenie do obsługi przez dzieci w wieku powyżej 8 lat. A i to pod kontrolą osoby dorosłej. Pamiętajcie, że materiał drukujący rozgrzewany jest do wysokich temperatur (nawet 250o C), istnieje więc ryzyko poparzenia się.

goclever 3d printer invention dugopis 3d 4 20170812 2030484307

Długopis 3D w stojaku

W dolnej części, z przodu i z tyłu znajdują się kratki otworów wentylacyjnych. Przez nie odprowadzany jest nadmiar ciepła, ułatwiają one chłodzenie wnętrza gdy drukarka ręczna zostanie wyłączona. Tam gdzie normalnie wystaje wkład długopisu, znajduje się cienka dysza. Średnica jej otworu jest naprawdę niewielka, może ma z pół milimetra, może mniej. Zasilanie podłączamy od góry, tutaj też znajduje się otwór na filament.
Całość prezentuje się dobrze, ale jak już wspomniałem, czuje się, że jest to produkt niskobudżetowy.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube