Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test Android Dongle Cabletech URZ0351

  • Opublikowano: środa, 23, październik 2013 08:36
  • 23 Paź

Małe przystawki montowane do telewizora, rozszerzające jego funkcjonalność o Androida są coraz popularniejsze. Przez moje ręce przeszło już kilka a może kilkanaście takich akcesoriów, a wciąż pojawiają się nowe. W moje ręce trafił nowy model Cabletech, mogę więc porównać Smart TV Android Dongle tego samego producenta z ubiegłego roku, z URZ0351 z tego roku. Jaka jest różnica? Czy nowy produkt będzie lepszy? Sprawdźmy.

android dongle - cabletech urz0351 1 20131014 1847072004

Już na wstępie widać, że nowe urządzenie zostało zaprojektowane całkowici e od nowa. O ile Smart TV to nieregularny prostopadłościan z  USB i otworami wentylacyjnymi w obudowie, o tyleURZ0351 to regularny prostopadłościan. Jego obudowę wykonano z czarnego gumo podobnego tworzywa, przyjemnego w dotyku. Nie ma żadnych wystających wtyków, na krótszych ścianach są natomiast gniazda, do których możemy podpiąć odpowiednie akcesoria. Z jednej strony jest port HDMI, do niego podłączamy krótką (ok. 10 cm) przejściówkę HDMI, przy pomocy której podłączamy dongle do telewizora. Przejściówka oczywiście znajduje się w zestawie. Na przeciwległej ścianie znajdują się 2 porty USB, gniazdo na karty pamięci microSD oraz microUSB – port, do którego podłączamy zasilacz. Ten ostatni należy już do popularnych ostatnio zasilaczy z przewodem USB. Pomiędzy portami znajduje się przycisk Udisk, który po podłączeniu URZ0351 do komputera zmienia jego tryb pracy w dysk zewnętrzny. W przeciwieństwie do Smart TV, nie ma tutaj wystającej anteny WiFi, jest natomiast przejściówka HDMI, która wzbudza moje obawy.

Początkowo obawiałem się, że zwisające urządzenie pod wpływem swojego ciężaru będzie zsuwało się z wtyku przejściówki. Na szczęście okazało się, że moje obawy nie sprawdziły się. Gniazdo jest ciasno spasowane, a sam dongle dość lekki.

android dongle - cabletech urz0351 7 20131014 1850184089

Zanim podłączyłem urządzenie do telewizora dokładnie przeszukałem pudełko. Nie jest ono zbyt wielkie, nie ma też w nim zbyt wielu akcesoriów, nie ma też kontrolera przy pomocy którego można by sterować urządzenie, Krótko mówić, podobnie jak w przypadku Smart TV trzeba wyposażyć się w bezprzewodową myszkę. Można oczywiście wykorzystać też gryzonia na kabelku, niemniej nie będzie to zbyt wygodne. Zwrócę uwagę, że rzadko zdarza się by producenci oferowali dongle z jakimś kontrolerem. Są oczywiście zestawy takie jak np. Measy U2C i R11 – ale są to dwa osobne urządzenia, nic nie stoi na przeszkodzie by kontroler RC11wykorzystać do sterowania urządzeniem Cabletechu.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube