foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Wydawałoby się, że z biegiem czasu gdy w naszych domach pojawiają się nowe telewizory umożliwiające dostęp do Internetu, takie akcesoria jak dongle wyjdą z użytku. Teoretycznie tak powinno być, ale producenci wciąż wprowadzają nowe modele na rynek, co oznacza, że wciąż są chętni na rozszerzenie funkcji swojego telewizora. Dziś przybliżę Wam dongla firmowanego znakiem Natec Extreme Media. Razem z donglem HD242 przetestowałem kontroler tej samej firmy Air Mouse AM20. Oto moje wrażenia.

Zacznijmy od budowy

Natec Extreme Media Smart TV Dongle HD242

Jak zapewne wiecie dongle to mały komputer podłączany do TV pracujący najczęściej pod kontrolą Androida, yposażony w dwa, czasem trzy interfejsy. I dokładnie tak jest w tym przypadku. Głównym interfejsem jest wtyk HDMI, przy pomocy którego podłączamy urządzenie do telewizora. W celu zapewnienia dobrej jakości połączenia, jego powierzchnię pokryto złotem. Drugim interfejsem jest gniazdo USB. Umieszczono je na przeciwległym boku, a służy do podłączenia pamięci zewnętrznej lub bezprzewodowego adaptera, który pozwoli podłączyć mysz bezprzewodową, albo kontroler typu Air Mouse AM20. Na jednym z dłuższych boków umieszczono krótką antenę do połączenia bezprzewodowego, a na drugim gniazdo zasilania - dongle zasilany jest z sieci 230V - oraz gniazdo na karty pamięci microSD. Przyznam, że zamiast tego gniazda wolałbym drugi port USB, tak by móc jednocześnie korzystać z bezprzewodowego kontrolera lub myszki oraz pamięci zewnętrznej.

natec extreme media smart tv dongle hd242 i air mouse am20 18 20160212 1924991883

Natec Extreme Media Smart TV Dongle HD242

Tak jak wszystkie tego typu urządzenia, tak i to wykonano z gumopodobnego tworzywa, przyjemnego w dotyku. Wycięto w nim otwory wentylacyjne, które zapewniają pasywne chłodzenie umieszczonej pod obudową elektroniki. Całość prezentuje się bardzo dobrze, jest wykonane z dużą dbałością o jakość.

Air Mouse AM20

Kontroler Air Mouse AM20 to nietypowe urządzenie. Przynajmniej dla mnie. Do tej pory trafiały do mnie urządzenia wyposażone albo w kilka przycisków - jako zdalna mysz - albo w miniaturową klawiaturę alfanumeryczną z osobnymi przyciskami myszki, jak np. Measy RC11. AM20 pod tym względem jest zarówno typowym, jak i nietypowym kontrolerem. Z jednej strony - dosłownie - ma przyciski pozwalające na wygodne sterowanie kursorem na ekranie, przyciski myszki, przyciski Androida typu Home i Cofnij oraz regulujące głośnością. Z drugiej strony - też dosłownie - znajduje się klawiatura, która ma wszystkie cechy (a przede wszystkim możliwości) klawiatury alfanumerycznej. Oczywiście z uwagi na mały rozmiar przyciski zostały zmniejszone (a niektórych po prostu nie uwzględniono np. Caps Lock) i trochę inaczej ułożone, ale dalej mamy układ QWERTY. Przyciski Enter, Space i Delete zostały odpowiednio powiększone, by były łatwo osiągalne. I oczywiście prawie każdy klawisz ma przypisaną drugą funkcję, którą podobnie jak w przypadku laptopów wywołujemy wciskając klawisz Fn.

natec extreme media smart tv dongle hd242 i air mouse am20 15 20160212 1489440444

Air Mouse AM20 - strona klawiatury

natec extreme media smart tv dongle hd242 i air mouse am20 16 20160212 1684557402

Air Mouse AM20 - strona myszki

Kontroler ma owalny kształt, ale mi bardziej kojarzy się z miniaturową deską surfingową. Jest lekki, ma niewielką grubość i muszę to przyznać, bardzo dobrze leży w dłoni. Umieszczenie przycisków po obu stronach AM20 jest ciekawym, a jednocześnie bardzo dobrym pomysłem. I wbrew pozorom, nie zdarzyła mi się sytuacja bym przez przypadek, nacisnął któryś z umieszczonych na drugiej stronie przycisków. Wynika to zarówno z ich rozmieszczenia, jak i ze sposobu, w jaki trzymany jest ten sterownik w zależności od pełnionej aktualnie funkcji (myszka / klawiatura).

natec extreme media smart tv dongle hd242 i air mouse am20 23 20160212 1093098929

Opakowania obu urządzeń

Niewielką grubość uzyskano dzięki wyeliminowaniu baterii zewnętrznych. Wbudowany akumulator zasilany jest poprzez gniazdo microUSB zamontowane na jednym z krótszych boków. Odpowiedni przewód został dołączony do kontrolera. Oprócz niego w zestawie z tą bezprzewodową myszko-klawiaturą dostarczany jest mikronadajnik 2.4 GHz. Po podłączeniu go do portu USB dongla, mamy możliwość sterowania na ekranie kursorem oraz wpisywania tekstu.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube