Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test czytnika ebooków Pocketbook Touch HD

  • Opublikowano: niedziela, 27, sierpień 2017 06:11
  • 27 Sie

Spis treści

Nie ma osoby, która czyta książki i nie słyszałaby o Kindlu. Dzięki niemu wiele lat temu Amazon zapewnił sobie pozycję lidera w branży czytników książek elektronicznych i dość długo ją utrzymywał. Jednak z biegiem czasu pojawili się inni producenci oferujący tego typu urządzenia, a kolejne modele Kindla zaczęły mieć coraz mniejszą przewagę nad konkurencją. Jedną z takich konkurencyjnych firm jest pochodzący ze Szwajcarii Pocketbook. Czy jego nowy czytnik - Touch HD - może powalczyć z czytnikami Amazona? Tego Wam nie powiem, bo nie używam Kindla, mogę natomiast powiedzieć co zaoferuje i czy warto w niego zainwestować.

Czytnik dostarczany jest w takim samym cienkim pudełku, jak wcześniejsze modele. Tradycyjnie na górnej powierzchni opakowania umieszczono grafikę prezentującą urządzenie. I tradycyjnie w środku, oprócz czytnika i przewodu komunikacyjnego microUSB nic więcej nie znajdziemy. Wielu z Was pewnie będzie kręcić nosem, że producent nie oferuje w komplecie etui (w końcu Amazon to robi), ale Szwajcarzy konsekwentnie od początku oferują swoje czytniki bez takiego akcesoria. Jeśli myślicie, że wynika to z chęci obniżenia ceny, to niestety rozczaruję Was. Specjaliści z Pocketbook stwierdzili, że większość (ok. 80%) ich klientów, to kobiety, które zwyczajowo przykładają większą wagę do kolorów i dlatego byłoby trudno zaoferować konkretne odpowiadające im kolorystycznie kombinacje czytnika z okładką. Ot, i cała tajemnica. Od razu rozwieję jakieś potencjalne wątpliwości. Czytnik nie jest projektowany pod kątem używania przez określoną płeć. Po prostu z czytników korzysta więcej kobiet.

czytnik pocketbook hd 3 20170825 1598036808

PocketBook Touch HD

Konstrukcja

Tak jak większość czytników tego producenta, również Touch HD został umieszczony w ciemnej, grafitowej ramce. Jest ona bardzo podobna do modeli Touch Lux czy Basic Touch 2, odróżniają go jednak bardziej zaokrąglone rogi na dolnej krawędzi. Podobnie jak wspomniane modele tak i ten ma na dole cztery przyciski pozwalające na przejście do strony startowej, przewijanie stron do przodu lub do tyłu i wywołujący menu. Klawisze zostały oznakowane ciemnymi grafikami, które przy spojrzeniu na wprost są prawie niewidoczne. Dopiero pod kątem, materiał z którego je wykonano staje się bardziej widoczny.
Wszystkie interfejsy umieszczono na dolnej krawędzi. Oprócz wyraźnie zaznaczonego włącznika znajduje się tam gniazdo kart pamięci microSD, gniazdo słuchawkowe oraz port microUSB do ładowania akumulatora.

czytnik pocketbook hd 5 20170825 1674001116

Interfejsy czytnika

Materiał obudowy, w której zamontowano 6" wyświetlacz, to powszechnie ostatnio stosowane tworzywo soft touch, miękkie i przyjemne w dotyku. Tył obudowy w dolnej części nacechowano drobnymi punktami rozmieszczonymi w regularnych rzędach, które mają poprawić chwyt czytnika w dłoni. I faktycznie poprawiają, bo dzięki uzyskanej w ten sposób chropowatości mamy lepszą kontrolę nad trzymanym w ręku urządzeniem.
Tak jak cała seria Touch, tak i ten model został zaprojektowany z dużą dbałością o jakość. Widać (i czuć), że materiał wykorzystany na obudowę jest dobrej jakości. Cała konstrukcja jest sztywna, nie wygina się i nie trzeszczy. Nie ustępuje pod tym kątem takim modelom jak Touch Lux czy Basic Touch.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube