foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

inkBOOK to firma, która przebojem weszła na polski rynek czytników ebooków oferując miłośnikom książek dobrej jakości urządzenia, skutecznie konkurujące z Kindlem, Onyxem czy Pocketbookiem. Udany mariaż z internetową biblioteką Legimi dodatkowo przyczynił się do popularyzacji tej marki. W moim laboratorium testowym gościłem już przedstawiciela tej marki, a dziś przybliżę Wam kolejny model - inkBOOK 8.

Konstrukcja

Już na pierwszy rzut oka widać, że ósemka jest czytnikiem nietuzinkowym. Każdy kto go zobaczy przyzna rację - rozmiar jego ekranu odbiega od tego, do czego przyzwyczaili nas producenci czytników. Większość obecnych na rynku czytników ma ekrany o przekątnej 6 cali (lub w okolicach), natomiast ósemka, jak nazwa wskazuje ma 8-calowy ekran (jest też wersja 6-calowa). Jest też trochę grubszy (o milimetr) od inkBOOK Onyx, który miałem już okazję testować. Obudowa jest płaska, jedynie z tyłu jest lekka wypukłość, która ma ułatwić trzymanie czytnika w dłoni. A z uwagi na rozmiar, nie koniecznie będzie to tak wygodne jak w przypadku mniejszych czytników. Wyświetlacz został zamknięty ramką - półcentymetrową z boków i centymetrową na dole i na górze. Pod wyświetlaczem, na środku znajduje się przycisk sterujący - jest to jedyny przycisk, przy pomocy którego możemy sterować funkcjami oprogramowania (a w zasadzie jedną - cofnij). Wszystkie interfejsy zlokalizowano na górnej krawędzi czytnika. Jest tu włącznik, gniazdo microUSB, gniazdo słuchawkowe i gniazdo na karty microUSB.

czytnik inkbook obsidian 3 20160402 1822366733

Czytnik ebooków inkBOOK 8

Pomimo rozmiaru obudowa jest sztywna, nie wygina się. Widać też, że materiały wykorzystane do jej wykonania nie należą do najtańszych. Zaokrąglone krawędzie nadają mu "miękkiego wyglądu", który łagodzi trochę szok wielkości ekranu.
Razem z czytnikiem dotarło do mnie etui. Jest one oferowane każdemu użytkownikowi Legimi, który zdecyduje się na zakup tego czytnika. Okładkę wykonano z błyszczącego, skóro podobnego materiału. Od środka wyposażono ją w miękką tkaninę, która zabezpiecza czytnik przed uszkodzeniem. Czytnik mocowany jest w przygotowanej z tworzywa ramce, która zapewnia jego stabilną pozycję w etui. Bez obawy możemy na wszystkie strony przewracać pokrowcem, czytnik na tyle solidnie jest zamocowany, że nie wypadnie. Klapkę wyposażono w magnes, dzięki któremu klapka nie otwiera się przy przemieszczaniu się czytnika.

czytnik inkbook obsidian 22 20160402 1661158484

Etui do czytnika

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube