foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Czytać, czytać, czytać … to coś, do czego zachęcam wszystkich, bo nic tak nie rozwija języka jak właśnie czytanie książek. A że nie należą one do tanich proponuję zainwestowanie w czytniki ebooków, które na dłuższą metę są tańsze i wygodniejsze (nikt mi nie powie, że noszenie 600 stronicowej książki jest wygodne). Na łamach BlogoTech-a przybliżam różne czytniki, przedstawiając ich mocne i słabe strony. Dziś opowiem o trzecim przedstawicielu firmy PocketBook, który trafił do moich rąk – modelu Basic Touch.

czytnik pocketbook 624 basic touch 1 20140405 1013533446

PocketBook Basic nie różni się wiele od modelu Touch Lux. Przynajmniej wizualnie. Opakowanie, w którym dostarczany jest czytnik jest tej samej wielkości, nie różni się też zbytnio graficznie. Tło jest bardziej stonowane, nie ma agresywnych białych elementów, ale podobnie jak tam i tutaj mamy zieleń, w którą wkomponowano zdjęcie czytnika. Od razu też widać, że jest on podobny do wersji Lux. A może na odwrót? Może to wersja Lux jest podobna do Basic?
Zawartość pudełka z PocketBook Basic nie odbiega od tego, co widziałem w wersji Lux. W środku mamy czytnik i przewód USB, przy pomocy którego podłączamy urządzenie do komputera. Dzięki temu możemy albo przesyłać na czytniki pliki, albo go ładować. W danej chwili do wyboru jest jedna opcja, albo ładowanie albo wymiana plików. Przewód USB / microUSB ma długość ok. 50 cm.
Czytnik jest niewielkich rozmiarów. Ma około 17x11 cm, a jego grubość nie przekracza 1 cm. Jest trochę (ale naprawdę tylko trochę) cieńszy od modelu Lux. W ramce o szerokości ok. 1 cm na górze i z boków, umieszczono 6 calowy wyświetlacz typu E-Ink Pearl. Jest to jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) z dostępnych aktualnie na rynku wyświetlaczy typu E-Ink. W dolnej części znajdują się cztery przyciski, z trochę enigmatycznym oznaczeniem. O ile dwa środkowe mają strzałki w górę i w dół – co pozwala łatwo zorientować się w ich funkcjach – o tyle dwa skrajne oznaczono kropką i kwadratem. Metodą prób i błędów (do instrukcji nie zaglądałem) doszedłem do tego, że kropka oznacza powrót do strony startowej, a kwadrat uruchamia menu podręczne. Na dolnej krawędzi umieszczono port microUSB, gniazdo kart microSD i włącznik. Ten ostatni wyposażono w diodę świetlną, która informuje o statusie pracy czytnika.

czytnik pocketbook 624 basic touch 3 20140405 1800736304Obudowę wykonano z lekko połyskliwego tworzywa, przyjemnego w dotyku. Ponieważ czytnik ma mały rozmiar, bardzo dobrze leży w dłoni. Co prawda obsługa przy pomocy jednej dłoni może być kłopotliwa – przynajmniej na etapie przeglądania menu, listy książek itp. nawigowania. Niemniej, podczas czytania wystarczy jedna ręka. Na pewno niewielki rozmiar czytnika zwiększa komfort jego używania.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube