Audictus Creator

Słuchawki łatwe do transportu

Więcej...

Lenovo Yoga 530

Notebook i tablet w jednym

Więcej...

Audictus Endorphine

Prawdziwa przyjemność ze słuchania

Więcej...

Netatmo Wheather Station

Stacja pogodowa o dużych możliwościach

Więcej...

Audictus Dreamer

Słuchawki do każdej muzyki

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja notebooka Lenovo IdeaPad 330

  • Opublikowano: niedziela, 07, kwiecień 2019 03:44
  • 07 Kwi

Spis treści

Lenovo to firma z ugruntowaną już pozycją na rynku komputerów mobilnych. W katalogu swoich notebooków ma olbrzymią ilość urządzeń, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Być może takim „strzałem w dziesiątkę” okaże się IdeaPad 330, który dziś Wam przybliżę.

Laptop oferowany jest w kilku kolorach obudowy: Platinum Grey (platynowoszary), Blizzard White (biały), Midnight Blue (niebieski), Chocolate (czekoladowy) i Onyx Black (onyksowoczarny). Jak widać marketingowcy wiedzą jak spowodować, by zwykła nazwa koloru brzmiała ciekawie. W moje ręce trafił komputer w kolorze czekoladowym. Albo onyksowo czarny… W każdym razie, w kolorze ciemnym. I jedno muszę przyznać – prezentuje się elegancko. Na klapie, w jednym z jej rogów umieszczono logo, które swoim srebrem bardzo wyraźnie odbija się na ciemnym tworzywie obudowy.

notebook lenovo ideapad 330 1 20190405 1077579002

Lenovo IdeaPad 330

Konstrukcja

Komputer jest bardzo cienki, ale nie kwalifikuje się na zapisanie go do grupy ultrabooków. Opieram się tu na definicji przedstawionej przez Intela w 2011 roku. Co prawda wiele mu nie brakuje, jednak diabeł zawsze tkwi w szczegółach. Nie zmienia to jednak faktu, że IdeaPad 330 jest cienki, dzięki czemu dobrze leży w dłoni. Zwłaszcza, że na spodzie w dolnej części umieszczono wystającą podstawkę, która stanowi dobre oparcie dla palców trzymających komputer. A skoro jesteśmy na spodzie – widać tam duże otwory wentylacyjne umożliwiające przepływ powietrza chłodzącego wnętrze. I od razu stają się też jasne dwie rzeczy: nie da się wymienić baterii i nie da się prosto wymienić pamięci czy dysku. Cały spód to jednolita płyta, która została przykręcona do wewnętrznego szkieletu. W jej przedniej części widać otwory, za którymi schowano głośniki – po jednym na każdym z boków. Moje oko ucieszyły gumowe podstawki, które mają umożliwić zarówno lepszą wentylację, jak i stabilne położenie notebooka.

notebook lenovo ideapad 330 2 20190405 1136927196

IdeaPad 330 jest cienki

Uniwersalny komputer musi umożliwiać zarówno różne formy komunikacji, jak i podłączenie różnych urządzeń peryferyjnych. Jednym słowem – musi mieć odpowiednie interfejsy. I muszę przyznać, że na tle innych dzisiejszych modeli, ten komputer ma ich całkiem sporo. I wszystkie zlokalizowane na jednym - lewym boku. Umieszczono tam: gniazdo zasilania, port Ethernet, HDMI, dwa porty USB, gniazdo audio, USB typu C oraz czytnik kart pamięci SD. Na przeciwległym boku producent zlokalizował tylko gniazdo zabezpieczeń – Kensington. Może się wydawać, że takie rozmieszczenie portów może być mało wygodne. I w pewnym stopniu tak jest. Co prawda nie ma problemu z podłączeniem przewodów – wszystkie wtyczki mieszczą się koło siebie – ale wyobraźcie sobie myszkę przewodową podłączoną z lewej strony. Jej przewód trzeba poprowadzić z tyłu komputera, co znacząco go skraca i powoduje mniejszą wygodę podczas poruszania nią. Dodatkowo, przy każdym przesunięciu komputera, trzeba taki przewód poprawiać. Oczywiście są to drobiazgi, ale to właśnie one wpływają na komfort użytkowania. Ale można przecież zrezygnować z myszki przewodowej na rzecz myszki bezprzewodowej, prawda?

notebook lenovo ideapad 330 3 20190405 1084641614

Wszystkie porty umieszczono na jednym boku

Po podniesieniu klapy widać szeroką ramkę otaczającą wyświetlacz. Do tej pory tego nie wspomniałem, ale IdeaPad 330 ma matrycę o przekątnej 15.6”. W połączeniu z szerokimi ramkami czyni to ten komputer całkiem sporym. Oczywiście na górze na środku znajduje się kamera z umieszczonymi wokół niej mikrofonami.
Obie części komputera – pokrywę i główną część z wbudowaną klawiaturą połączono przy pomocy jednego długiego zawiasu. Jest on ciasno spasowany, dzięki czemu klapa zostaje w tym miejscu, w którym ją pozostawimy. A przy okazji umożliwia odchylenie jej o 180 stopni.

notebook lenovo ideapad 330 6 20190405 1043863646

IdeaPad 330 rozłożony na łopatki

Klawiatura IdeaPad 330 jest klawiaturą wyspową QWERTY z blokiem numerycznym. Ponieważ część cyfrowa nie została wyraźnie oddzielona od części alfanumerycznej wszystkie przyciski zlewają się ze sobą. Tradycyjnie przyciski funkcyjne mają przypisane dodatkowe funkcje: medialne oraz czysto narzędziowe, czyli regulujące jasność, blokujące touchpad itp. Ten ostatni zlokalizowano pod klawiaturą, lekko przesunięty w lewo w odniesieniu do środka obudowy. Jego gładzik to jednolita płytka bez wydzielonych miejsc na przyciski symulujące klawisze myszki. Touchpad jest obniżony względem reszty obudowy, co pozwala go łatwo zlokalizować bez patrzenia na ekran, ale też spowoduje zbieranie się kurzu przy krawędziach.
Pomimo dużego rozmiaru komputera przyciski mają małe rozmiary. Widać to zwłaszcza w górnym rzędzie oraz przy strzałkach. Te przesuwające kursor w górę i w dół mają bardzo małe rozmiary, co nie ułatwi korzystania z nich. Za to korzystanie na pewno ułatwi podświetlenie klawiatury.

notebook lenovo ideapad 330 10 20190405 1608073731

Lenovo IdeaPad 330

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube