Sennheiser Momentum In-Ear Wireless Black

Dobre brzmienie to nie wszystko

Więcej...

Xblitz X5

Wideorejestrator montowany nad lusterkiem

Więcej...

Asustor AS4002T

NAS godny uwagi

Więcej...

Lenovo L27i-28

Prostota i elegancja

Więcej...

SanDisk Ultra USB Typ-C

Mały ale sprawny

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja Lenovo Yoga 530-14IKB

  • Opublikowano: niedziela, 13, styczeń 2019 04:15
  • 13 Sty

Spis treści

Spośród wielu firm oferujących laptopy, jedną z tych które najbardziej cenię, jest Lenovo. Pomimo tego, że niektóre modele mają trochę surowy, kanciasty wygląd, zawsze prezentują wysoką jakość wykonania. Jedną z moich ulubionych linii tego producenta jest seria Yoga, którą miałem już okazję Wam przybliżyć. Dziś opowiem o kolejnym modelu – Yoga 530.

Ultrabook, który trafił w moje ręce ma prostą konstrukcję. Obudowa jest trochę kanciasta, nie ma tak opływowych kształtów jak np. Dell-e. Ponieważ model ten wyposażono w 14-calową matrycę, należy on do mniejszych gabarytowo ultrabooków. Już na pierwszy rzut oka widać, że klapę z resztą obudowy połączono dwoma zawiasami – jest to znacząca różnica w porównaniu do Yoga 920, który miałem okazję testować wcześniej. Tamten komputer wyposażono w zawias przypominający bransoletkę, a tu, jak widać na zdjęciach, mamy tradycyjne podejście. Niemniej, te dwa zawiasy pozwalają obrócić klapę o 360 stopni zamieniając laptopa w tablet. To cecha charakterystyczna komputerów Yoga.

lenovo yoga 530 14ikb 1 20190112 1238116185

Lenovo Yoga 530 - pierwsze podejście

Konstrukcja

Na ciemnej klapie (producent nazwał ten kolor Onyx Black) w jej górnym rogu umieszczono logo serii. Natomiast na spodzie oprócz podstawek zapewniających stabilność urządzenia na biurku, widać z przodu otwory, za którymi ukryto głośniki, a w tylnej części otwory wentylacyjne zapewniające przepływ powietrza chłodzącego wewnętrzną elektronikę. Nie widać żadnych pokrywek, co oznacza, że nie ma możliwości wymiany dysku lub rozszerzenia pamięci RAM. Jest, co prawda możliwość rozkręcenia obudowy – widać rozmieszczone na obudowie śruby, ale raczej nie liczcie na możliwość wymiany tych elementów.
Na prawym boku umieszczono podświetlany włącznik komputera, gniazdo na karty SD oraz port USB 3.0. Natomiast na drugim boku znajduje się gniazdo zasilania, port HDMI, USB 3.0, USB typu C oraz gniazdo słuchawek i mikrofonu (2 w 1).

lenovo yoga 530 14ikb 8 20190112 1414396214

lenovo yoga 530 14ikb 9 20190112 1482546860

Porty dostępne w Lenovo Yoga 530

Po podniesieniu klapy widać błyszczący ekran, charakterystyczny dla tabletów i smartfonów. Osadzono go w bezbramkowej obudowie, dzięki czemu wizualnie zwiększono jego rozmiar. Na środku, na górze, widać obiektyw kamery. Jak już wcześniej wspomniałem, klapa została zamontowana na dwóch zawiasach, które pozwalają na taki jej obrót, że laptop zamienia się w tablet. Druga część komputera, ma standardowy wygląd klawiatury stosowanej w notebookach. Jest to klawiatura wyspowa, bez bloku numerycznego, Przycisku ułożono w najczęściej spotykanym układzie QWERTY. Klawisze są podświetlane, dzięki czemu Yoga 530 zyskała u mnie kolejnego plusa. Płytki przycisków mają taką samą wielkość, jak w innych tego typu komputerach. Jedynie strzałki góra/dół mają trochę mniejszy rozmiar. A poza tym… można się „z marszu” przesiąść na ten komputer zachowując swoje przyzwyczajenia.

lenovo yoga 530 14ikb 19 20190112 1451926049

Widok na klawiaturę - zwróćcie uwagę na wielkość strzałek

Pod klawiaturą znajduje się sporych rozmiarów touchpad. Producent zastosował tu konstrukcję nie posiadającą wydzielonych przycisków myszki. Na płytce nie ma żadnych oznaczeń wskazujących na ich obecność. Ponieważ gładzik osadzono poniżej obudowy, nie ma problemu z jego zlokalizowaniem bez odrywania wzroku od ekranu. Jedynym problem może być to, że głębokie osadzenie może powodować zbieranie się brudu przy krawędziach. Jego usunięcie nie będzie łatwe. Z prawej strony pod klawiaturą umieszczono czytnik linii papilarnych. Jest to taki sam lub podobny moduł, jak ten stosowany w smartfonach.
Napisałem powyżej, że komputer prezentuje się trochę kanciasto, ale jednocześnie wykonano go z dbałością o elegancję. Górną część Yoga 530 (czyli pokrywę) wykonano z tworzywa. Tu należy się pochwała dla producenta, ponieważ wybrał on taki rodzaj materiału, na którym nie zostają odciski palców. Za to klawiaturę osadzono w aluminiowym korpusie, który zapewnił odpowiednią sztywność urządzenia. Dzięki temu, pomimo niewielkiej grubości, konstrukcja nie ugina się. Dotyczy to również pokrywy, która nie poddaje się naciskowi. Analizując zdjęcia możecie zauważyć, że na części z klawiaturą nie ma żadnych elementów chroniących klapę przed zbyt mocnym naciskiem. W rzeczywistości na całym jej obwodzie znajduje się mała „uszczelka”, która zapewnia na tyle dobry docisk, by klawiatura nie naciskała na ekran.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube