Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test notebooka Lenovo Yoga 920-13IKB Glass

  • Opublikowano: niedziela, 04, listopad 2018 04:04
  • 04 Lis

Spis treści

Kilka lat temu Lenovo wprowadziło na rynek unikalne notebooki z serii Yoga. Ich unikalność polega na tym, że komputery mogą pracować w czterech pozycjach: jak zwykły laptop, jak tablet, jak tablet z podstawką i w końcu jak namiot. Jest to możliwe dzięki specjalnej konstrukcji zawiasów, którą zastosowano. Jest to też cecha szczególna tej serii, która powoduje, że jest ona tak unikalna. I jest to cecha, która zachęciła mnie do przyjrzenia się bliżej tym komputerom. Musiałem na to trochę poczekać, ale w końcu w moje ręce trafił model Yoga 920, który Wam dziś przybliżę.

Już na starcie, producent pokazuje, że w ręce użytkownika oddaje coś ekstra. Komputer zapakowano w eleganckie pudełko, w którym oprócz niego znajduje się zasilacz i rysik. Sztywne opakowanie gwarantuje swojej zawartości dobrą ochronę w czasie transportu i odpowiednie „podanie” nowemu właścicielowi. Z kolei naklejka na boku, dokładnie informuje o konfiguracji komputera, który jest w środku.

lenovo yoga 920 13ikb glass 4 20181103 1468401304

Pudełko

Na końcu rysika znajduje się specjalny uchwyt z wtykiem USB, który pozwala podłączyć go do komputera by naładować jego akumulator. Pisak wyposażono w dwa przyciski, które mają zastępować klawisze myszki. Kształtem, zbliżony jest do długopisu, dzięki czemu każdy szybko opanuje jego obsługę.

lenovo yoga 920 13ikb glass 26 20181103 1373600415

Rysik dołączony w komplecie z Lenovo Yoga

Konstrukcja

Yoga 920 z całą pewnością zasługuje na przynależność do klasy ultraboków. Komputer jest cienki i lekki. Tym samym spełnia dwa z trzech podstawowych kryteriów, którymi Intel scharakteryzował tę grupę notebooków. 

Klapę wykonano z błyszczącego tworzywa, pod którym ukryto miły dla oka wzór. Umieszczony w rogu srebrny napis Yoga, od razu informuje z czym mamy do czynienia. Pozostałą część obudowy wykonano z aluminium, które w połączeniu z zieloną klapą czyni ten model jednym z najładniejszych, z jakimi miałem do czynienia. Jego elegancję podkreśla nietypowy zawias, który łączy górną i dolną część laptopa. Połączenie, kojarzące mi się trochę z elegancką bransoletką, pozwala obrócić klapę o 360 stopni, czyli położyć ją na „plecach” klawiatury. To właśnie dzięki niemu Yoga pozwala na pracę w czterech różnych pozycjach. Nie dość, że to działa, to jeszcze bardzo dobrze wygląda.

lenovo yoga 920 13ikb glass 11 20181103 1316217463

Lenovo Yoga 920

Obie części – górna i dolna – są tak dokładnie wykonane, że bardzo ściśle przylegają do siebie. Rozdzielenie ich nie jest łatwe, co jest też w pewnej części zasługą zawiasu, który dba o to, by klapa pozostała w miejscu, w którym chcemy. Konstrukcja jest grubsza w miejscu gdzie znajduje się zawias i cieńsza po drugiej stronie. Grubość (lub wysokość w zależności od tego, jak to nazwiemy) nie przekracza 15 mm, dzięki czemu możemy go spokojnie zaliczyć do ultraboków. Jednak niewielka grubość (pamiętajcie, że te 15 mm to łącznie klapa i klawiatura) powoduje, że nie da się w obudowie zamontować wielu interfejsów. Przede wszystkim zapomnijcie, że znajdziecie tu napęd optyczny. Również gniazdo Ethernet wymaga więcej miejsca, więc w tym komputerze go nie znajdziecie. Użytkownik ma do swojej dyspozycji „tylko” dwa porty USB 3.0 typu C i gniazdo audio (2 w 1 – słuchawki i mikrofon w jednym gnieździe) zlokalizowane na lewym boku urządzenia oraz USB 3.0, na prawym boku. Obok tego ostatniego znajduje się włącznik wyposażony w diodę sygnalizacyjną. I mała ciekawostka – komputer zasilany jest przez gniazda USB znajdujące się na lewym boku. Obojętnie, do którego portu podłączymy zasilacz, komputer będzie zasilany, a akumulator ładowany. Oznacza to też, że do zasilenia komputera możemy wykorzystać zwykły power bank, wyposażony oczywiście w odpowiedni przewód.

lenovo yoga 920 13ikb glass 6 20181103 2012184360

Interfejsy umieszczone na lewym boku

Po otwarciu widać oczywiście duży, błyszczący ekran. Osoby znające się trochę na rzeczy szybko rozpoznają matryce IPS, która charakteryzuje się błyszczącą powłoką i bardzo intensywnymi barwami. Wyświetlacz został umieszczony w bardzo cienkiej, prawie niewidocznej ramce. Jest on przesunięty trochę w górę, co widać po czarnych marginesach otaczających część roboczą. Na dole margines ten ma ok. trzech centymetrów. Oczywiście na górze, na środku, znajduje się kamera.
Dolną część wyposażono w klawiaturę wyspową, z podświetleniem. Przyznaję, że tego gdyby nie było tych światełek, bardzo by mi ich brakowało. Jest to typowa klawiatura, z jaką możemy się spotkać w notebookach, nie ma w niej bloku numerycznego. Przyciski wystają nad obudowę na ok. milimetr, i taki też mają skok. Pod naciskiem uginają się miękko, materiał z którego je wykonano jest przyjemny w dotyku.

lenovo yoga 920 13ikb glass 12 20181103 1168551736

Touchpad

Pod klawiaturą znajduje się duża płytka touchpada. Umieszczono ją w niewielkim zagłębieniu, dzięki czemu łatwo można ją zlokalizować nie odrywając wzroku od ekranu. W dolnej części gładzika umieszczono kreskę rozdzielającą części działające jako lewy i prawy przycisk myszki.
Wszystkie elementy i szczegóły konstrukcji są bardzo dopracowane. Wspomniałem już, że jest to jeden z najładniejszych komputerów przenośnych, jakie miałem w ręku. Teraz dodam, że oprócz elegancji, komputer cechuje się również sporą wytrzymałością. Metalowa konstrukcja daje dużą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, a klapa osadzona w metalowej ramce nie ugina się pod naciskiem. Boję się tylko, że nieskazitelna powierzchnia klapy z czasem wzbogaci się o zarysowania, które zepsują jej piękną elegancję.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube