uGo Mistral 2.0

Lekki dron do zabawy

Więcej...

Asustor AS3102T v2

Domowy NAS

Więcej...

XPG Emix H20

Słuchawki dla gracza

Więcej...

Rapoo X1900

Klawiatura i mysz od Rapoo

Więcej...

Trust GTX 420 Rath

Zaufane słuchawki dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja plecaka Natec Zebu

  • Opublikowano: środa, 27, czerwiec 2018 04:43
  • 27 Cze

Spis treści

Zbliżają się wakacje a to oznacza, że większość z Was ruszy na wycieczki i dłuższe wyprawy. Niektórzy na pewno będą chcieli zabrać ze sobą swoje notebooki, warto więc pomyśleć o ich odpowiednim zabezpieczeniu na czas podróży. W mojej bazie znajdziecie recenzje dwóch plecaków, dziś dołącza do nich trzeci – Natec Zebu. Czy nada się on na dłuższą wyprawę?

Biorąc plecak do ręki zaskoczyła mnie jego waga. W porównaniu do Berkeley II czy Pallad 500, które wcześniej opisałem, ten plecak jest zdecydowanie lżejszy. Ale też należy do innej klasy plecaków, niestety tej niższej. Wynika to zarówno z materiału, z którego go wykonano, jak i jego konstrukcji. Prawie w całości wykonano go z poliestru, dzięki któremu właśnie zawdzięcza swoją niewielką wagę.

plecak natec zebu 10 20180626 1553456742

Plecak Natec Zebu

Plecak ma dwie komory oraz kieszeń naszytą na klapie. Dodatkowo, na bokach umieszczono kieszenie, w których można umieścić podręczne przybory, np. butelkę z wodą. Boczne schowki wykonano z siatki, którą wykończono u góry gumką ściągającą. Dzięki temu to, co schowamy w tych miejscach, łatwo nie wypadnie. Z doświadczenia wiem, że w czasie wędrówki takie kieszenie się przydają.
Zebu nie ma dedykowanej, osobnej kieszeni na komputer. Dla niektórych osób może to być niespodzianką, bo większość plecaków przeznaczonych na laptopy ma płaskie kieszenie, w których chowa się notebooka. W tym przypadku taką kieszeń przygotowano w komorze głównej. Zabezpieczono ją od góry elastyczną gumą przypinaną rzepem. Miejsca jest na tyle dużo, że zmieści się tam urządzenie z 15-calowym ekranem. Czy będzie to komputer czy tablet – nie ma większej różnicy. Ścianę kieszeni wypełniono miękką pianką, która ma zamortyzować ewentualne uderzenia chroniąc umieszczony w środku przedmiot. Warto dodać, że jest to pełna kieszeń, z własnym dnem, a nie tylko przegroda przytrzymująca notebooka w pionowej pozycji na ścianie plecaka.

plecak natec zebu 7 20180626 2004250886

Komora główna z kieszenią na notebooka

Druga, mniejsza komora wyposażona została w dodatkowe przegródki na drobne akcesoria, takie jak chusteczki, długopisy itp. W większej z przegródek można też schować mniejszy laptop lub tablet – z ekranem maks. 11 cali.
Wspomniałem, że na klapie umieszczono trzecią kieszeń. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich, które zamykane są zamkami błyskawicznym w kształcie odwróconego U, ta ma umieszczony zamek w pionie. Oznacza to, że do tej kieszenie wsuwamy to, co chcemy tam schować. Ponieważ nie ma tam zbyt wiele miejsca, nadaje się ona na przechowywanie dokumentów i innych cienkich przedmiotów. Z drugiej strony tak położony zamek jest bardzo łatwy do otwarcia. Nie tylko dla użytkownika, dlatego warto uważać na plecy.

plecak natec zebu 5 20180626 1927509458

Na tę kieszeń trzeba uważać

Na górze plecaka zamontowano dwa uchwyty – jeden walizkowy, do wygodnego noszenia oraz drugi, do wieszania. Tył plecaka wykończono siatką, która ma zapewnić swobodny przepływ powietrza. Nie ma tu jednak żadnego stelaża, który by to uławiał, i który dbałby o odpowiednie wyprofilowanie pleców. Oczywiście jak na plecak przystało są dwa szerokie paski na ramiona, dzięki którym możemy nosić Zebu na plecach. Od wewnętrznej strony wykończono je taką samą siatką, jak tył plecaka. Oczywiście możemy regulować ich długość. Niestety, nie wyposażono ich w dodatkowe paski na pierś czy biodra.

plecak natec zebu 2 20180626 1535747457

Tył plecaka

Materiał, z którego wykonano Zebu, sprawia wrażenie wodoodpornego. Niestety, w żaden sposób nie zabezpieczono zamków, które są narażone na bezpośrednie działanie np. deszczu. Nie ma tu żadnej osłony, żadnego kawałka materiału, który zasłaniałby je przed wodą.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube