Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja plecaka dla graczy Genesis Pallad 500

  • Opublikowano: środa, 22, listopad 2017 05:55
  • 22 Lis

W ostatnich kilku latach modne stały się plecaki, w których posiadacze komputerów mobilnych, mogą bezpiecznie transportować swoje urządzenia. Wraz z rozwojem rynku gamingowego pojawiło się sporo akcesoriów, które każdy gracz chce mieć przy sobie, dlatego producenci wprowadzili do swoich katalogów coś, co pozwala im to łatwo i bezpiecznie przenosić. Jednym z nich jest Genesis, który oferuje graczom plecak Pallad 500. Jak się pewnie domyślacie, dziś o nim opowiem.

Przy okazji prezentacji plecaka Berkeley II omówiłem wymagania, jakie wg mnie powinien spełniać plecak, w którym mielibyśmy przewozić laptopa. Zgodnie z tym, co wtedy napisałem, warunkiem koniecznym jest oczywiście to, że musi się do niego zmieścić notebook. Powinien też mieć usztywnione "plecy" tak by komputer nie ryzykował wygięcia i w efekcie połamania obudowy. Ponieważ plecak służyć ma do transportu komputera w różnych warunkach, materiał z którego go wykonano powinien być odporny na deszcz (czyli nieprzemakalny).

plecak dla graczy gensis pallad 500 2 20171121 1728475528

Pallad 500

W przeciwieństwie do innych plecaków dedykowanych do transportu komputerów, Pallad 500 ma całkiem spory rozmiar. Nie jest to plecak, do którego włożymy komputer, notes i długopis. Można go spokojnie wykorzystać np. podczas wycieczki w góry. Oprócz komputera zmieścimy do niego jeszcze kilka rzeczy przydatnych podczas takiej wędrówki. Oczywiście przy założeniu, że komuś będzie się chciało ciągnąć komputer w góry.
Mocną stronę tego plecaka jest duża liczba dodatkowych kieszeni, które umożliwiają schowanie w nich rzeczy, do których chcemy mieć szybki dostęp. Plecy są wzmocnione siatką z tworzywa, pod którą schowano miękką gąbkę. Zapewnia to miękki docisk do pleców. W górnej części na środku znajduje się uchwyt, dzięki któremu możemy wygodnie nieść Pallad 500 w jednej ręce. Po obu stronach uchwytu przyszyto paski. Prawie na całej długości plecaka są one szerokie, dopiero pod koniec łączą się z wąskimi taśmami, które przyszyte na dole pozwalają regulować długość. Mniej więcej na ich środku przymocowano regulowanej długości paski, które spinają ramiona plecaka na wysokości klatki piersiowej.

plecak dla graczy gensis pallad 500 5 20171121 1284707685

Główna komora plecaka

Wspomniałem już, że producent przygotował sporo kieszeni powalających na ukrycie różnych przedmiotów. Oprócz komory na laptopa o rozmiarze 15-17 cali, której ściana jest jednocześnie plecami Pallad-a, jest ich pięć. Od wewnętrznej strony ściankę pleców wyprofilowano umieszczając na niej specjalne kwadratowe profile. Zapewniają one amortyzację dla umieszczonego w środku komputera. Jedyną wadą, ale też i zaletą, może być wąski otwór, przez który wsuwamy komputer do środka. Zaraz za tą komorą, jest druga, większa. I tu mamy znacznie większą możliwość jej otwarcia – praktycznie na całą długość plecaka. W środku znajdują się dwie dodatkowe małe kieszenie, na dokumenty, długopisy itp. oraz haczyk z umieszczonym pod nim rysunkiem słuchawek. W ten sposób Genesis pokazuje, że jest to miejsce przeznaczone do „zawieszenia” tego właśnie akcesorium. Na klapie tej komory umieszczono kolejne dwie komory, jedną na drugiej. Tę na samym wierzchu, wyposażono w środku w kilka dodatkowych kieszeni oraz haczyk na złączce zatrzaskowej, który można wykorzystać do przyczepienia identyfikatora, kluczy itp. Kolejne kieszenie, zlokalizowano na bokach, na każdym z nich znajdują się dwie. Ostatnia znajduje się na samej górze. W środku umieszczono sztywną wkładkę, która może chronić np. umieszczone tam okulary. I do tego też, ta kieszeń jest dedykowana.

plecak dla graczy gensis pallad 500 16 20171121 1670538782

Kieszeń na okulary

Na wysokości każdej z małych kieszeni, od wewnętrznej strony (czyli we wnętrzu dużej komory) naniesiono rysunki informujące o ich sugerowanym przeznaczeniu. Jest więc kieszeń na smartfona, power bank i myszkę. Dwie pierwsze mają specjalne kanały poprowadzone przez podwójne warstwy materiału i wykończone gumowymi maskownicami. Służą one do poprowadzenia wewnątrz plecaka przewodu np. od power banku do smartfona. Ciekawy i funkcjonalny pomysł.


Użytkowanie

Materiał, z którego wykonano Pallad 500 – zaimpregnowany nylon - prezentuje się bardzo dobrze. Jest sztywny, w dotyku lekko gumowany, z dobrze wyczuwalną fakturą. Daje poczucie bezpieczeństwa zarówno pod kątem wytrzymałości mechanicznej – na rozcięcia itp. jak również pod kątem odporności na wodę. Możemy być pewni, że to, co znajduje się w środku, nie ulegnie zamoczeniu. A przynajmniej nie od razu. Niestety, producent nie zabezpieczył żadną osłoną zamków błyskawicznych. Są one wykonane z tworzywa, chociaż wózki z uchwytami są metalowe. Szkoda, że projektant nie osłonił zamków jakimś kołnierzem z materiału. Całość wydaje się dobrze przemyślana, a w tym przypadku niestety zabrakło małego wykończenia. Z drugiej strony w przypadku innego plecaka, który recenzowałem - Berkeley II firmy Case Logic – zamki wykonano w ten sam sposób, bez zabezpieczenia przed wodą. Oczywiście jego brak nie oznacza, że od razu deszcz będzie zalewał nam zawartość plecaka. Sprawdziłem to stosując laboratoryjny test kubka wody oraz praktyczny test w warunkach zewnętrznych w czasie deszczu i śniegu z deszczem. Tkanina nie uległa zamoczeniu, wnętrze plecaka było suche.

plecak dla graczy gensis pallad 500 7 20171121 1537863914

Grafiki informujące o przeznaczeniu kieszeni z maskownicami kanałów na przewody

Plecak jest wygodny i doskonale się sprawdza w transporcie takich urządzeń jak komputer, tablet czy czytnik ebooków. Szczególnie przypadła mi do gustu kieszeń na okulary, które można łatwo wydobyć z przygotowanego dla nich miejsca. Stosując się do zaleceń producenta i umieszczając power bank i smartfon w dedykowanych im kieszeniach i łącząc je przewodem poprowadzonym specjalnym kanałem, trzeba pamiętać by nie wystawał on na zewnątrz zbyt mocno. W przeciwnym wypadku będziemy o niego haczyć podczas pakowania i wypakowywania plecaka. Przydałby się tam rzep, który przytrzymywałby przewód przy ściance.

plecak dla graczy gensis pallad 500 10 20171121 1680632394

Przeciągnięty przez kanał przewód

Szerokie i miękkie paski naramienne nawet przy dużym ciężarze nie wrzynają się w ramiona. Czuć oczywiście ciężar, ale nie jest on nieprzyjemny (o ile spacer z obciążeniem może być przyjemny). Wszystkie szwy wyglądają solidnie, nie ma wystających końcówek, które mogłyby grozić rozpruciem.
Podobnie jak w przypadku Berkeley II nie byłem zachwycony ze sposobu, w jaki otwierana jest główna komora. Zamek wszyto w taki sposób, że stanowi on odwróconą literę U sięgając swoimi końcami prawie do samego dołu. W efekcie, jeśli w kieszeni znajduje się coś cięższego (np. butelka z wodą), nie da się jej odpiąć trzymając plecak w powietrzu. Na szczęście w tym przypadku jest to lepiej rozwiązane, materiał jest sztywniejszy, dzięki czemu jeśli odepniemy zamek do połowy, ciężar naciskający na dolną część klapy nie spowoduje rozpięcia zamków do końca i pełnego otwarcia kieszeni. Dzięki temu zawartość Pallad 500 nie wysypie się.

plecak dla graczy gensis pallad 500 6 20171121 1226070429

Zaczep na słuchawki

Na koniec krótka specyfikacja ze strony producenta:
• Rodzaj materiału: Nylon 1680D
• Komory główne: 4
• Kieszenie zewnętrzne: 6
• Dedykowany rozmiar laptopa: 15.6″ – 17.3″
• Maksymalne obciążenie: 10 kg
• Waga: 1,18 kg
• Wymiary wewnętrzne: 320 x 500 x 130 mm
• Wymiary zewnętrzne: 340 x 520 x 140 mm
• Dodatkowe funkcje: dedykowane kieszenie na okulary, powerbank, portfel i klucze, system Air Cell, Wentylowana konstrukcja


Podsumowanie

Pallad 500 to plecak, który na pewno w 100% spełnia wymagania, jakie stawiam przed plecakiem na laptopa. Jest wygodny, ma coś co lubię, czyli sporo kieszeni, ma również różne schowki wewnętrzne pozwalające na chowanie różnych akcesoriów. Widać, że producent przemyślał potrzeby graczy, o czym świadczy chociażby wieszak na słuchawki zlokalizowany w głównej komorze.
Za plecak trzeba zapłacić ok. 200 złotych, co dla niektórych osób może być ceną wygórowaną. Zwłaszcza, gdy spojrzy się na inne plecaki, również dedykowane do transportu laptopów, które kupimy już za kwotę bliską 100 złotych. Przyznam jednak, że ten plecak spodobał mi się. Jest wygodny, pojemny, przemyślany i solidnie wykonany.

plecak dla graczy gensis pallad 500 15 20171121 2099098016

 Laptop w plecaku

Plusy Minusy

wysoka jakość wykonania
wygodny
dedykowane kieszenie na okulary, smartfona, power bank z wewnętrznym systemem prowadzenia przewodów
pojemny

cena

Moja ocena:

robot blogotech ocena 5

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube