Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test notatnika elektronicznego LCD Forever

  • Opublikowano: środa, 25, październik 2017 04:51
  • 25 Paź

Wszyscy jesteśmy zafascynowani technologią i możliwościami elektronicznych gadżetów. W ciągu kilku lat wyparły one towarzyszące nam od wielu lat rzeczy, a teraz powoli wypierają to, co towarzyszyło nam setki lat. Mam tu na myśli zwykłą kartę papieru, która już dawno została przeniesiona do cyfrowego świata, a teraz nawet tak prosta rzecz jak notatnik oferowana jest w wersji cyfrowej. Popatrzcie, co oferuje notatnik elektroniczny LCD firmy Forever.

Urządzenie dostarczane jest w pudełku, które może sugerować, że w swoim wnętrzu chowa czytnik ebooków. Cienkie opakowanie, grafika przedstawiające płaskie urządzenie z czarnym ekranem i plastikowym pisaczkiem to coś, co zobaczy osoba, która weźmie je do ręki. Jedynie ten czarny ekran wskazuje, że mamy do czynienia z czymś innym niż czytnik książek elektronicznych czy tablet.

notatnik elektroniczny lcd forever 1 20171023 1605930680

Pudełko z notatnikiem

W środku znajduje się dokładnie to, co widać na rysunku: czytnik i pisak. I nic więcej. Żadnego przewodu, przy pomocy którego moglibyśmy podłączyć notatnik do komputera. Mamy za to bardzo cienką obudowę w grafitowym kolorze. W górnej części znajduje się specjalny uchwyt na rysik, a na dole pod płytką ekranu umieszczono przycisk z ikoną pędzla. Celowo napisałem „płytką ekranu”, ponieważ każdy, kto przeczyta tytuł, w którym znajduje się LCD skojarzy to na pewno z ekranami tabletów czy monitorów. Kolorowe, dotykowe.. na pewno takie wyobrażenia siedzą w Waszych głowach. W tym przypadku ekran jest ciemny i monochromatyczny. Dodam, że poza wspomnianym przyciskiem z przyrządem malarskim, nie ma żadnego innego przycisku. Nawet włącznika. Oznacza to, że urządzenie jest cały czas gotowe do pracy. Zanim jednak powiem jak się obsługuje to cudo, krótka lista parametrów technicznych

notatnik elektroniczny lcd forever 5 20171023 1675555215

Notatnik elektroniczny

Specyfikacja

• Rodzaj baterii: CR2016
• Wymiary: ekran 8,5'' (obszar zapisu 17,5 x 12,5cm)
• Waga: 110 gram
• Dodatkowe wyposażenie: rysik do pisania
• Wyświetlacz: LCD
• Gwarancja: 24 miesiące
Proste urządzenie nie wymaga wielu informacji. Warto jednak zauważyć, że do dyspozycji użytkownika oddano 8.5-calowy ekran, który pozwala zapisać sporo informacji. Jest to o tyle ważne, że w tym przypadku raczej nie mamy wielkiego wyboru, jeśli chodzi o normalizację wielkości czcionki. To, jakiej wielkości litery napiszemy, zależy od naszej umiejętności pisania.

notatnik elektroniczny lcd forever 6 20171023 1155580989

Rysik zamoocowany w swoim gnieździe

Producent w specyfikacji podał rodzaj baterii, która zasila urządzenie. Problem w tym, że konstrukcja notatnika jest kompaktowa i nie ma nigdzie widocznego gniazda, w których chowa się bateria. Co więcej, nie ma nigdzie śladu śrub łączących elementy obudowy, a to oznacza, że wymiana źródła energii będzie kłopotliwe.

Użytkowanie

Korzystanie z notatnika jest banalnie proste. Wystarczy wziąć pisak w rękę, dotknąć nim ekranu i… zacząć pisać. Oczywiście oprócz rysika znajdującego się w komplecie można wykorzystać inny przedmiot. Ekran ma dużą czułość, co niestety jest zarówno zaletą, jak i wadą. Zaletą, bo wystarczy lekkie dotknięcie ekranu, by zrobić na nim notatkę, wadą, bo najlżejsze dotknięcie powoduje powstanie śladu. Niestety, nie można w żaden sposób zamrozić ekranu, by zachować spisaną notatkę na dłużej. Oznacza to, że np. umieszczenie notatnika w plecaku może spowodować, że po jakimś czasie zapisana na nim notatka będzie nieczytelna. Ekran czyścimy przyciskając ikonę pędzla. Lekkie dotknięcie powoduje, że na powrót staje się on ciemny.

notatnik elektroniczny lcd forever 9 20171023 1211112901

Taki notatnik to dobra zabawa dla dziecka

Notatnik LCD to proste urządzenie, które pozwala w szybki i prosty sposób zachować coś, co chcemy zapamiętać. Przy jego pomocy możemy też naszkicować rysunek wyjaśniając kolegom swój pomysł i szybko go zmodyfikować. Warto też pamiętać o jego nieocenionej roli przy zabawianiu dzieci. Rysunek za rysunkiem, literka za literką i to wszystko na ekranie, który co chwilę może być ponownie gotowy do zapisania (pomyślcie ile papieru przy okazji się oszczędzi).

Podsumowanie

Opisany powyżej notatnik to bardzo proste urządzenie. I na pewno dla wielu osób przydatne. Nie jest oczywiście pozbawione wad, ale znając je i akceptując, można wykorzystać go jako ciekawą pomoc w różnych sytuacjach. Dla mnie w krótkim czasie stał się nieocenioną pomocą nie tylko w kwestii szybkich notatek, ale i organizowania dziecku wolnego czasu.
Model, który Wam opisałem dostępny jest w sklepie Frago.pl w cenie 55 złotych. Przyznam, że jak na oferowną funkcjonalność, cena ta jest trochę za duża.

notatnik elektroniczny lcd forever 4 20171023 2062700989

Jedyny przycisk na urządzeniu

Plusy Minusy

Cały czas gotowy do pracy
Bardzo prosta obsługa
Lekki

Czuły ekran
Brak możliwości wymiany baterii

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube