Audictus Creator

Słuchawki łatwe do transportu

Więcej...

Lenovo Yoga 530

Notebook i tablet w jednym

Więcej...

Audictus Endorphine

Prawdziwa przyjemność ze słuchania

Więcej...

Netatmo Wheather Station

Stacja pogodowa o dużych możliwościach

Więcej...

Audictus Dreamer

Słuchawki do każdej muzyki

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test notebooka Acer Aspire VX 15

  • Opublikowano: niedziela, 04, czerwiec 2017 07:00
  • 04 Cze

Spis treści

Kilka lat temu notebooki dedykowane były przede wszystkim biznesowi. Prezesi, dyrektorzy, przedstawiciele handlowi... to te osoby mogły cieszyć się posiadaniem mobilnego komputera, który chociaż przenośny, wcale nie był lekki. Komputery te z racji ówczesnych rozwiązań technologicznych nie oferowały wielkich mocy obliczeniowych, zwłaszcza pod kątem wyświetlanych grafik. Jednak technologia rozwinęła się i dla komputerów przenośnych otworzyły się "nowe rynki", m.in. ten związany z grami komputerowymi. Powstały komputery dedykowane graczom i do nich właśnie należy Acer Aspire VX 15, który Wam dziś przybliżę.

Konstrukcja

Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to nietuzinkowy laptop. Jego wykonanie od razu pokazuje, że producent dedykuje graczom. Klapę wykonano z ciemnego, stylizowanego na metal tworzywa, spod którego w specjalnie zrobionych rysach prześwituje intensywna czerwień. Doskonale się z nią harmonizuje duży srebrny zawias umieszczony na środku. Druga część obudowy wykona jest z takiego samego tworzywa i również posiada czerwoną wstawkę, pod zawiasem, w miejscu gdzie umieszczono wyloty odprowadzające z wnętrza ciepłe powietrze. Nie są to zwykłe proste wyprowadzenia, ale specjalnie wystylizowane, nadające agresywnego wyglądu tej części obudowy. Od razu też dodam, że w środku umieszczono dwa wentylatory, które mają zadbać o optymalną temperaturę wewnętrznych podzespołów. Cała konstrukcja tego komputera ma nieregularny, futurystyczny kształt, który nadaje mu ciekawy, przyciągający wzrok wygląd.

notebook acer aspire vx 15 5 20170603 1169460287

Acer Aspire VX 15

Wszystkie interfejsy umieszczono na bokach. Z prawej strony znajdują się dwa porty USB 3.0, HDMI, LAN oraz USB 3.1 typu C, natomiast z lewej dualne gniazdo audio (obsługuje jednocześnie mikrofon i słuchawki), USB 2.0 oraz gniazdo kart pamięci. Z tej strony też znajduje się gniazdo zasilania. Zaglądając na spód zobaczymy kilka "falujących" otworów wentylacyjnych oraz cztery gumowe stopki. Mają one nieregularny kształt, który nawiązuje do ogólnej stylistyki komputera.
Klapa nie posiada żadnej blokady, wystarczy podnieść ją do góry, by przygotować VX 5 do pracy. Maksymalny kąt pod jakim można ją wychylić to ok. 130 stopni. 15-calowa matryca otoczona jest szeroką ramką i tradycyjnie, jak w każdym laptopie na środku góry umieszczono kamerę i mikrofon. Jednak to nie ekran przykuwa wzrok użytkownika podnoszącego pokrywę. Od razu widać, że to klawiatura została najbardziej dopieszczona. Cztery najczęściej używane przez graczy przyciski (WSAD) zostały wyróżnione czerwoną obwódką, która doskonale harmonizuje się z miłym dla oka odcieniem czerwieni, które wykorzystano do podświetlenia przycisków. Dzięki temu wyróżnieniu, wspomniane klawisze łatwo zauważyć wśród innych, nawet przy świetle bijącym spod przycisków. W Aspire VX 15 wykorzystano standardowy układ klawiszy QWERTY z blokiem numerycznym umieszczonym po prawej stronie. Acer skorzystał ze sprawdzonych rozwiązań rozmieszczając przyciski funkcyjne, Windowsa itp. w miejscach, w których standardowo się one znajdują.

notebook acer aspire vx 15 2 20170603 1648204936

Klawiatura z touchpadem

Pod klawiaturą znajduje się duży touchpad. Jego powierzchnia jest lekko obniżona w porównaniu do obudowy, a na dodatek otoczono go czerwoną ramką. Nie ma tu wydzielonych przycisków realizujących funkcję klawiszy myszki, co nie oznacza jednak, że gładzik tego nie robi. Robi, a odpowiednie przełączniki umieszczono pod dolną częścią tego elementu (bliżej krawędzi obudowy). Jednak brak jakichkolwiek oznaczeń zmusza do poszukiwania odpowiedniego miejsca, którego naciśnięcie spowoduje takie samo działanie jak naciśnięcie przycisków myszki.
Oceniając jakość wykonania nie mam innego wyjścia, jak tylko pochwalić producenta. Komputer nie tylko prezentuje się elegancko, ale jest też bardzo porządnie wykonany. Konstrukcja jest solidna, pokrywa się nie tylko nie ugina pod naciskiem, ale też została odpowiednio zabezpieczona by nie odciskała się na niej klawiatura.

Komentarze   

# Łukasz 2017-06-23 11:53
Polecam laptop jest on teraz w promocji w x-kom
www.x-kom.pl/l/acer-vx5-rabat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Borg 2017-06-26 08:53
Test gamingowego laptopa a pomiar temp gdzie :) ? Kultura pracy jaka ?

ps. Swoją drogą po 2-3 latach grania na takim sprzęcie jak tylko skończy się gwarancja należy liczy się z awarią np. grafiki a ponieważ wszystko jest na stałe w płycie albo reballing bga albo zmiana płyty głównej a to są koszty :). Sam byłem zwolennikiem stacjonarek - później miałem dwa gamingowe Y550 oraz Y580 - oba pomimo podkładek chłodzących i czyszczenia raz na pół roku wyzionęły ducha po 3 latach grania w World of Tanks i World of Warship po kilka godzin dziennie. Wróciłem do stacjonarki bo taniej a laptopa do pracy można poleasingowego wziąc w 1/3 ceny tego Acera plus zostanie na stacjonarkę o osiągam większych niż ten Acer :) .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube