Sennheiser Momentum In-Ear Wireless Black

Dobre brzmienie to nie wszystko

Więcej...

Xblitz X5

Wideorejestrator montowany nad lusterkiem

Więcej...

Asustor AS4002T

NAS godny uwagi

Więcej...

Lenovo L27i-28

Prostota i elegancja

Więcej...

SanDisk Ultra USB Typ-C

Mały ale sprawny

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja plecaka na laptopa Berkeley II

  • Opublikowano: środa, 28, grudzień 2016 11:51
  • 28 Gru

Spis treści

Kiedy pojawiły się pierwsze laptopy, na rynku szybko pojawiły się też akcesoria - torby na ramię - pozwalające łatwo, a jednocześnie elegancko je przenosić. Z czasem, kiedy moda się zmieniała, a notebooki stały się równie powszechne jak komputery stacjonarne, torby na laptopy zostały wyparte przez plecaki. Dziś są one tak powszechne jak rowery (czemu rowery? A czemu nie?), jednak nie każda torba na plecy nadaje się do przenoszenia komputera.

Zacznijmy więc od wymagań, jakie postawimy takiemu plecakowi. Przede wszystkim musi się do niego mieścić laptop. Powinien też mieć usztywnione "plecy" tak by komputer nie ryzykował wygięcia i w efekcie połamania obudowy. Ponieważ plecak służyć ma do transportu komputera w różnych warunkach, materiał z którego go wykonano powinien być odporny na deszcz (czyli nieprzemakalny).

plecak na laptopa case logic berkeley ii 1 20161228 1746545817

Plecak na laptopa Case Logic Berkeley II

Case Logic Berkeley II

A jak to wygląda w przypadku Berkeley II - plecaka firmy Case Logic, o którym dziś napiszę? Zanim to powiem, parę słów na temat producenta. Jest to amerykańska marka, która od 2007 roku wchodzi w skład grupy Thule zajmującej się różnego rodzaju rozwiązaniami transportowymi. W swojej ofercie posiada takie marki jak Case Logic, które zajmują się różnymi "opakowaniami" na czas transportu. Krótko mówiąc, mamy producenta ze sporym doświadczeniem.
Plecak Berkeley II przystosowany jest do transportu laptopów o przekątnej ekranu 15.4". Wyposażono go w trzy kieszenie (lub komory, jak kto woli). Ta najbliższa pleców, przystosowana jest do przenoszeni notebooka. Jest ona największa pod kątem obwodu, ale średnia jeśli chodzi o ilość miejsca. Przygotowano ją do tego, by można było bez problemów wsunąć w nią komputer i ewentualnie jakiś notes. Środkowa kieszeń jest jednocześnie największa, ma też w środku wszytą całkiem sporą dodatkową kieszeń. Ostatnia, najmniejsza kieszeń, naszyta jest na klapę komory środkowej. W jej wnętrzu znajdują się cztery wewnętrznie kieszenie - jedna z siatki, zamykana zamkiem naszyta na osłonie drugiej, która jednocześnie jest osłoną dwóch mniejszych kieszeni naszytych na klapie środkowej. Do tych ostatnich kieszeni bez problemów zmieści się np. etui na okulary, zestaw długopisów, power bank, smartfon itp. W przeciwieństwie do poprzednich kieszeni, które mają zamki na 3/4 długości obwodu (w kształcie odwróconego U), ta ma zamek wszyty na połowie swojej wysokości.

plecak na laptopa case logic berkeley ii 2 20161228 1619073874

Widok z góry 

W górnej części plecaka, za zamkiem kieszeni na laptopa przyszyto paski, które zakładamy na ramiona. Od wewnętrznej strony wyposażono je w siatę, która zapewnia dobre przyleganie do ramion, a jednocześnie chroni umieszczony pod spodem materiał przed przetarciem. Paski można oczywiście regulować przy pomocy standardowych (plastikowych) złączek stosowanych w tego typu akcesoriach. Na wysokości klatki piersiowej na ramionach zamocowano paski ściągające, które ułatwiają transport mocno obciążonego plecaka. Mocowanie pasków do plecaka w górnej jego części wykonano za pośrednictwem taśm nylonowych z uchwytami dzięki czemu uzyskano większą elastyczność w porównaniu do rozwiązania, w którym paski byłyby przyszyte bezpośrednio do plecaka. To również zwiększa wytrzymałość tych połączeń. Natomiast zamocowanie pasków za zapięciem kieszeni na laptopa chroni przed "przypadkowym" rozpięciem zamków i wyciągnięciem (kradzieżą) komputera - nie da się odpiąć tej kieszeni bez zdjęcia plecaka. Takie mocowanie pasków dodatkowo mocniej dociska plecak do pleców.

plecak na laptopa case logic berkeley ii 8 20161228 1525132802

Środkowa, największa komora plecaka

Na bokach przygotowano małe kieszenie (po jednej na stronę) na podręczne, szybko dostępne rzeczy. Bez problemów można tam umieścić butelkę na wodę, chusteczki, kanapkę, głośnik bezprzewodowy itp. Górną krawędź zabezpieczono gumą, która zapewnia stabilne przechowywanie umieszczonych tam przedmiotów.
Zamki wykorzystane na zapięcia są wykonane z tworzywa, z wyjątkiem samych wózków, które są wykonane z metalu. Ich uchwyty wyposażono w żółte kawałki nylonu, które ułatwiają "obsługę" zamków. Ten, który wszyto w kieszeni na laptopa, jest wyraźnie większy od pozostałych.
W dolnej części plecaka przymocowano uchwyt, który ułatwia jego przenoszenie w pozycji poziomej. Drugi taki uchwyt, solidniej wykonany, zamocowano na górze plecaka. O ile ten ostatni jest w zasadzie standardem (w końcu nie zawsze nosimy plecak na plecach), to ten pierwszy jest czymś nietypowym, za to wpływającym na wygodę korzystania z tego plecaka.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube