foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Producenci tanich tabletów przyzwyczaili nas do urządzeń o przekątnej ekranu 7 lub 10 cali. Dolna półka cenowa w dziale tych urządzeń w 90% będzie zajęta właśnie przez takie maszynki. Pozostała część półki zajęta będzie przez mniej typowe tablety, np. takie o przekątnej ekranu 8 cali. Przykładem takiego tabletu jest Meteor firmy Omega. Oto jak wypadł w moich testach.

Testy Meteora, to moje pierwsze namacalne spotkanie z produktem firmy Omega. Postanowiłem więc sprawdzić na początek co słychać na stronie tej firmy i … całkiem spora niespodzianka. Firma ma w swojej ofercie sporo akcesoriów komputerowych, wygląda więc na to, że oferując tablety (ma kilka modeli w swojej ofercie) wie co robi. Niemniej, krótki przegląd strony ujawnił, że wszystkie akcesoria produkowane są w Chinach. Martwić się czy cieszyć? Czy to oznacza niską jakość?

tablet omega meteor 8 1 20130829 1848732308Zanim odpowiem na to pytanie powiem parę słów na temat opakowania i tego co w nim znajdziemy. Pudełko utrzymane jest w barwach biało-zielonych (już widzę uśmiechy na twarzach kibiców Lechii Gdańsk), całkiem przyjemnych dla oka. Górna część dużym – ale jednak delikatnym – napisem informuje nas o głównych cechach urządzenia: procesorze Dual Core 1.6GHz, ekranie IPS, Bluetooth i oczywiście Androidzie w wersji 4.1, który zarządza pracą tabletu. Poniżej grafik umieścił sześć ikon, które w sposób graficzny przybliżają nam pozostałe cechy, czyli komunikację WiFi, obsługę wielodotyku, możliwość powiększania obrazy, wbudowana kamera 2MP, akumulator o pojemności 4.1mAh i w końcu obsługa filmów w rozdzielczości Full HD. Te same informacje (i jeszcze kilka) znajdziemy na odwrocie pudełka. Tutaj zamieszczono pełną specyfikację Meteora w kilku językach.

tablet omega meteor 8 2 20130829 1467679571W środku oprócz głównego bohatera – tabletu – znajdziemy jeszcze przejściówkę microUSB/ gniazdo USB, słuchawki, przewód microUSB/USB i to c oczywiste, czyli kartę gwarancyjną i instrukcję obsługi. Ta ostatnia przygotowana została w języku polskim, niemieckim i angielskim i muszę przyznać, że zrobiono to dobrze. Widać, że w przeciwieństwie do innych producentów, ten podszedł do instrukcji poważnie i nie serwuje nam kartki A4 z kilkoma grafikami i zdaniami, które mają nam pomóc w obsłudze tabletu. W przypadku Meteora mamy dość dokładny opis jak skonfigurować tablet do pracy w sieci, jak odebrać mail czy stworzyć swoją playlistę. To czego mi zabrakło, to jakiegoś pokrowca, który chroniłby tablet w czasie transportu. Niestety, musimy zadbać sami o takie akcesorium, a ponieważ tablety 8-calowe należą do rzadkości, to i akcesoriów do nich jest mniej.

tablet omega meteor 8 4 20130829 2091833197Tablet wykonano w ten sposób, że w ciemnoszarej obudowie z tworzywa osadzono ekran z czarną ramką o szerokości ok. 1 cm na obwodzie. Szybko w oczy rzuca się obiektyw kamery umieszczony na środku jednego z krótszych boków. To od razu też wskazuje w jakiej pozycji tablet powinien pracować. Szybki rzut oka na tylni panel pokazał, że prawie w tym samym miejscu umieszczono drugą kamerę. Pierwsza służy do wideo rozmów, druga do robienia zdjęć i ewentualnie kręcenia filmów. Trzymając tablet pionowo., na prwym boku u góry znajdziemy przyciski regulujące głośność, natomiast u góry znajdziemy wszystkie dostępne interfejsy: microHDMI, gniazdo kart microSD, micro USB, zasilania i słuchawek. Całkeim z prawej strony, na górnej krawędzi znajduje się włącznik. Z tyłu, w dolnej części obudowy znajdują się otwory, za którymi znajduje się głośnik.

tablet omega meteor 8 9 20130829 1947533168Cała obudowa wykonana jest solidnie, nic się nie rusza, nic nie trzeszczy. Zaokrąglone krawędzie powodują, że tablet dobrze trzyma się w dłoni, a matowy materiał użyty na obudowę zapewnia, że nie będzie na niej widać naszych odcisków palców. Całość wygląda elegancko, chociaż Meteor sprawia wrażenie trochę masywnego. Na chińskie produkty można narzekać, ale prawda jest taka, że czasami potrafią też zaskoczyć jakością wykonania.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube