uGo Mistral 2.0

Lekki dron do zabawy

Więcej...

Asustor AS3102T v2

Domowy NAS

Więcej...

XPG Emix H20

Słuchawki dla gracza

Więcej...

Rapoo X1900

Klawiatura i mysz od Rapoo

Więcej...

Trust GTX 420 Rath

Zaufane słuchawki dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test zestawu Lenovo ThinkCentre E93z

  • Opublikowano: niedziela, 24, styczeń 2016 07:27
  • 24 Sty

Spis treści

Komputery typu All-in-One to zintegrowane w jednej obudowie podzespoły oferujące całą funkcjonalność komputera. Najczęściej są to monitory, które wyposażono w procesor, kartę graficzną, dysk, pamięć itp. Do takiego komputera wystarczy podpiąć klawiaturę i myszkę, by móc z niego od razu korzystać. Najczęściej te dodatkowe akcesoria musimy sobie dokupić, ale niektóre firmy oferują gotowe zestawy, które po wypakowaniu z kartonu są gotowe do pracy. Przykładem jest Lenovo ThinkCentre E93z.

W jednym kartonie dostajemy komplet: monitor z podstawą, klawiaturę i mysz. Te ostatnie elementy łączą się z komputerem bezprzewodowo, dzięki czemu Lenovo zredukowało do minimum liczbę potrzebnych przewodów - wystarczy tylko podłączyć przewód zasilania. Oczywiście znajduje się on w komplecie.

Komputer / monitor

Najbardziej złożonym elementem zestawu jest oczywiście monitor. Jest to 21.5" wyświetlacz, który osadzono w szerokiej, czarnej ramce z błyszczącego tworzywa. W górnej części umieszczono kamerę, która służy do wideorozmów. Możemy zasłonić jej obiektyw suwakiem, który umieszczono na górnej krawędzi. Na pewno spodoba się to tym, którzy dbają o prywatność i boją się, że ktoś za pośrednictwem niektórych programów (np. Skype'a) może to naruszyć. Włącznik oraz przyciski regulujące głośność umieszczono na prawym boku monitora. Na tym samym boku, ale trochę bardziej w głębi obudowy, umieszczono napęd optyczny. Z racji miejsca, w którym go zamontowano, jego obsługa nie jest niestety komfortowa. Dodatkowo, jeśli ustawiliśmy monitor pionowo, umieszczenie płyty w tacce napędu może być kłopotliwe. Z kolei na drugim boku zlokalizowano gniazdo kart pamięci SD, dwa porty USB 3.0 oraz gniazdo słuchawkowe. Z tyłu, w specjalnie przygotowanym gnieździe, umieszczono blok interfejsów. Znajduje się tu gniazdo zasilania, gniazdo Ethernet, cztery gniazda USB oraz dwa HDMI - jedno wejściowe i jedno wyjściowe. Oznacza to, że w razie potrzeby możemy nasz komputer przekształcić w monitor.

lenovo thinkcentre e93z 10 20160123 1728653700

Komputer/monitor i klawiatura z zestawu LEnovo ThinkCenter E93z

Stojak ThinkCentre UltraFlex

W zestawie z E93z dostajemy specjalnie dla niego zaprojektowany stojak ThinkCentre UltraFlex. Jest to przegubowy uchwyt, który pozwala w dużym zakresie regulować wysokość, nachylenie oraz obrót monitora. Możemy nawet ustawić ekran w pozycji leżącej (no, prawie leżącej), dzięki czemu korzystanie z funkcji dotykowych ekranu będzie zdecydowanie wygodniejsze. Producent zadbał też o estetyczne prowadzenie przewodów, przygotowując do tego odpowiedni uchwyt.

lenovo thinkcentre e93z 12 20160123 1639233865 lenovo thinkcentre e93z 17 20160123 1855705056

Bok i stojak Lenovo ThinkCentre E93z

Myszka

Myszka jest najmniejszym akcesoriem całego zestawu. Jest to mała, prosta mysz posiadająca tylko dwa przyciski i rolkę przewijania, która po naciśnięciu może służyć jako dodatkowy trzeci przycisk. Mysz jest symetryczna może więc być obsługiwana zarówno przez prawo, jak i leworęcznych użytkowników. Czujnik ruchu umieszczony jest symetrycznie w osi. Na spodzie umieszczono cztery małe (bardzo małe) ślizgacze. Biorąc pod uwagę to, że bezprzewodowa mysz wyposażona w dwie baterie AA jest ciężka, wolałbym tam widzieć trochę większe ślizgacze. Na pewno nie jest to mysz dla graczy, chociaż w grach, jeśli ktoś nie ma wielkich wymagań, można ją oczywiście wykorzystać. Na spodzie, pomiędzy tylnymi ślizgaczami znajduje się mały przełącznik, który umożliwia otwarcie myszki i dostęp do środka, w którym umieszczono dwie baterie. Zastanawiam się po co zastosowano dwie baterie, inni producenci udowodnili już, że nawet przy jednej, mysz potrafi bardzo długo pracować. A tak, mamy małą, ale ciężką mysz. Nie będę jednak ukrywał, że w mojej niemałej dłoni dobrze leżała, pracowało mi się z nią wygodnie.

lenovo thinkcentre e93z 1 20160123 1618042832 lenovo thinkcentre e93z 4 20160123 1477627601

Myszka z zestawu Lenovo ThinkCentre E93z

Klawiatura

Ostatnim elementem zestawu jest klawiatura. Ma ona dość oszczędną konstrukcję, obudowa w której umieszczono przyciski jest niewielka, nie może też pochwalić się oparciem na nadgarstki. Jest to klawiatura membranowa typu wyspowego. Ma wydzielony blok numeryczny, a klawisze funkcyjne spełniają podwójną rolę. Przy ich pomocy możemy regulować głośność dźwięku, sterować odtwarzaniem plików medialnych, zakładać nowe katalogi wywoływać okno wyszukiwania itp. Tak jak każde tego typu akcesorium, w górnej części ma nóżki, które pozwalają pochylić lekko klawiaturę w kierunku użytkownika. Pomiędzy nóżkami znajduje się schowek, w którym znajduje się gniazdo na dwie baterie AAA. Dobrą przyczepność do blatu biurka zapewniają małe, gumowe podpórki rozmieszczone przy dolnej krawędzi. Klawiatura jest wygodna w obsłudze, brakuje mi jednak lampek sygnalizujących zasilanie, włączony CapsLock czy NumLock. Przyciski uginają się miękko, a ich skok.. jak zawsze trzeba się do niego przyzwyczaić.

lenovo thinkcentre e93z 6 20160123 1935084818 lenovo thinkcentre e93z 8 20160123 1675549338

Klawiatura z zestawu Lenovo ThinkCentre E93z

Zarówno myszka, jak i klawiatura są urządzeniami bezprzewodowymi. Komunikację zapewnia nanoodbiornik wpięty na port USB komputera. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by podłączyć własne akcesoria - mysz i klawiaturę - warto jednak pamiętać o tym, że jeśli zastosujemy urządzenia przewodowe "stracimy" jeden port USB, który teraz możemy wykorzystać do podłączenia dysku zewnętrznego, słuchawek itp. Z drugiej strony, E93z nie narzeka na ubogie wyposażenie w te porty.

lenovo thinkcentre e93z 13 20160123 1163383700

Gniazdo interfejsów

Cały zestaw: monitor/komputer, stojak, klawiatura i myszka są dopracowane. Widać w nich dbałość o każdy szczegół, przede wszystkim wygodę użytkowania. Pomimo tego, że monitor z zainstalowanymi w środku podzespołami jest ciężki, stojak pozwala na wygodne nim manipulowanie i ustawienie w takiej pozycji jaka nam odpowiada. Do zmiany jego położenia wystarczy nam jedna ręka. Pomyślano nawet o takich szczegółach jak ustawienie gniazd interfejsów pod kątem, tak by poprowadzone wzdłuż kolumny stojaka przewody nie ulegały zgięciu. Całość prezentuje się naprawdę dobrze.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube