uGo Mistral 2.0

Lekki dron do zabawy

Więcej...

Asustor AS3102T v2

Domowy NAS

Więcej...

XPG Emix H20

Słuchawki dla gracza

Więcej...

Rapoo X1900

Klawiatura i mysz od Rapoo

Więcej...

Trust GTX 420 Rath

Zaufane słuchawki dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test tabletu Asus Transformer Book T100T

  • Opublikowano: niedziela, 22, marzec 2015 05:09
  • 22 Mar

Spis treści

Tablety hybrydowe zawsze cieszyły się moim zainteresowaniem. Połączenie zwykłego "inteligentnego" ekranu dotykowego ze stacją dokującą wyposażoną w klawiaturę to coś, co przypadło mi do gustu. Jak znudzi mi się tablet, to mam małego notebooka. Zwłaszcza, jeśli pracuje on pod kontrolą Windowsa.

tablet asus transformer book t100t 4 20150316 1285427286

Niedawno Asus poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży tabletu Transformer Book T100TAM, którego obudowa została wykonana z aluminium. Do mnie niestety trafiła trochę starsza wersja, z obudową z tworzywa. Prostą, bez żadnych nietypowych elementów. Ekran, to zwykły tablet, jakich dziesiątki możemy spotkać w różnego rodzaju sklepach. Są jednak dwa wyróżniające go elementy - brak kamery z tyłu oraz specjalne złącze na dolnej krawędzi pozwalające na montaż doku z klawiaturą. Szara, stonowana kolorystyka nie wygląda zachęcająco, wyróżnia się jednak na tle standardowych, najczęściej spotykanych czarnych obudów. Niestety, wykorzystane tworzywo bardzo chętnie absorbuje odciski palców, chociaż widać, że jest dobrej jakości. Po krótkim czasie używania tył jest dosłownie upstrzony śladami palców. Nie wygląda to elegancko.
Lewa krawędź została wyposażona w przycisk regulujący głośność. Włącznik znajduje się na górnej krawędzi, po jej lewej stronie. Jak już wspomniałem, dolna krawędź wyposażona jest w gniazdo (w zasadzie w trzy gniazda - dwa mocujące i jedno transmisyjne), przy pomocy którego mocujemy tablet w doku. Prawy bok pozwala podłączyć do tabletu urządzenia zewnętrzne przy pomocy gniazda słuchawkowego, microUSB i microHDMI. Port USB oprócz komunikacji spełnia również rolę gniazda zasilającego. To przy jego pomocy ładujemy akumulator tabletu. Front to oczywiście duży wyświetlacz, otoczony grubą, ok. 2 cm czarną ramką. W górnej części widać obiektyw kamery - jest on lekko przesunięty w prawą stronę. Z kolei dolna część wyposażona została w przycisk z logo Windowsa. Jego naciśniecie powoduje przywołanie kafelków z Windowsa 8.

tablet asus transformer book t100t 8 20150316 2032939357

Trochę lepiej od tabletu prezentuje się dok, czyli klawiatura. Jest to typowa klawiatura wyspowa, która z uwagi na mały rozmiar ma małe przyciski. Osoby przyzwyczajone do klawiatury laptopa nie będą miały większych kłopotów z jej obsługą, chociaż trzeba się przyzwyczaić do trochę mniejszych klawiszy. Natomiast ich układ jest identycznym z tym co jest powszechnie stosowane w przypadku notebooków. Oczywiście nie ma wydzielonego bloku numerycznego (niektóre komputery przenośne mają klawiatury z wyodrębnionym takim blokiem). Pod klawiaturą umieszczono mały touchpad z niewielką kreską w dolnej części wskazującą miejsce gdzie płytka działa jak klawisze myszki. Lewy bok wyposażono w port USB 3.0. Szkoda, że klawiatura nie ma podświetlania. Od czasu jak pracuję na notebooku wyposażonym w taki dodatek, uważam że zdecydowanie poprawia on komfort pracy i każda klawiatura pozbawiona światełka podświetlającego klawisze, traci w moich oczach.
Ekran montujemy w specjalnym uchwycie, niestety plastikowym. Rozłączenie obu elementów możliwe jest po naciśnięciu jednego przycisku, przy odrobinie sprawności można to zrobić jedną ręką. Przyznam jednak, że mocowanie, chociaż wygląda solidnie, budzi moje obawy. Wolałbym, by było wykonane z aluminium. Może jednak moje obawy są nieuzasadnione, ponieważ tablet ten odwiedził już kilka redakcji, a ciągle tkwi pewnie w gnieździe. Nie ma żadnych luzów, które powodowałyby niekontrolowany ruch ekranu.

asus transformer book t100t 16 20150316 1631487385

Obie części są dobrze spasowane. Po złożeniu ściśle do siebie przylegają - ekran chroniony jest przez gumki rozmieszczone na bokach klawiatury i pod touchpadem. Ponieważ jednak obudowa ekranu na środku ugina się pod naciskiem, należy uważać. Stacja dokująca opiera się na biurku na czterech małych gumowych podstawkach. Maksymalne wychylenie ekranu (ok 135 stopni) zostało tak dobrane by nie przeważyć klawiatury.
Być może Transformer Book T100T nie prezentuje się najciekawiej - przyznam, że np. Asus TF300 bardziej mi się podobał - to jednak wykonano go dbając o wysoką jakość. Zapomniano jednak, że wygląd też ma znaczenie. Przeszukując sieć spotkałem się z określeniem, że jeśli wziąć pod uwagę sam wygląd, to urządzenie to jest nudne. I zgodzę się z tym w 100%.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube