Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test tabletu Overmax Qualcore 7020 3G

  • Opublikowano: niedziela, 30, listopad 2014 05:10
  • 30 Lis

Spis treści

Przez długi czas tablet był urządzeniem osiągalnym tylko dla wybrańców, których stać było na zakup kosztownego urządzenia. Szybko jednak pojawili się producenci oferujący tańsze wersje tego urządzenia, dzięki czemu stał się on prawie tak powszechny jak smartfony. Na rynku pojawiły się setki modeli różniące się jakością, funkcjami i ceną. Jednym z najnowszych jest Overmax Qualcore 7020 3G, który zadebiutował w naszym kraju na przełomie października i listopada. Czy warto go kupić? Próbuję na to odpowiedzieć poniżej.

tablet overmax qualcore 7020 3g 8 20141129 1410237689

Przede wszystkim nowy tablet z katalogu Overmax to urządzenie wyposażone w 7 calowy wyświetlacz. Jest więc małym urządzeniem przenośnym, które bez problemów schowamy w damskiej torebce, kieszeni zimowej kurtki itp. schowkom. Dzięki wbudowanemu modemowi 3G możemy być w zasięgu sieci praktycznie w każdym miejscu. Mobilność wymaga jednak od niego odpowiednio solidnej konstrukcji i odpowiednich akcesoriów, które pozwolą nam podładować akumulator w dowolnym miejscu. Producent zapewnia nam adapter USB na 230V (możemy więc korzystać zarówno ze standardowej sieci elektrycznej, jak i np. laptopa jako źródeł zasilających), oraz dodatkowego akcesorium w postaci przejściówki microUSB - USB. Ta ostatnia pozwala na podłączenie do tabletu pamięci przenośnej, co na pewno niejednej osobie się przyda.
Qualcore 7020 3G wykonano z dużą dbałością o jakość. Czarna obudowa, z której wystaje naklejony wyświetlacz prezentuje się elegancko, mam jednak obawę, że w miejscu połączenia wyświetlacza z obudową, gdzie powstaje specyficzny "schodek" zbierać się będzie brud, który zepsuje całą estetykę urządzenia.

tablet overmax qualcore 7020 3g 9 20141129 1071739845

Tablet przystosowano do pracy w pionie - świadczą o tym kamery umieszczone na krótszym boku. Przednia umieszczona jest trochę z boku osi, tylnia na środku. Obok tej drugiej umieszczono lampę błyskową, która pozwoli doświetlić fotografowane obiekty. Na górnej krawędzi znajduje się gniazdo słuchawkowe, głośnik oraz port microUSB. Tutaj też znajduje się przesłona, która po zdjęciu odsłoni gniazda karty SIM i karty pamięci microSD. Na prawej krawędzi umieszczono regulację głośności, włącznik oraz przycisk resetu.
Pomimo małych rozmiarów czuć wagę tabletu. Konstrukcja, przez to, że szybka chroniąca wyświetlacz wystaje nad główną część obudowy, sprawia wrażenie masywnej. Niemniej, ma swój urok i elegancję, a przede wszystkim dobrze leży w dłoni. Obudowa częściowo wykonana z aluminium jest przyjemnie chłodna w dotyku (co z kolei będzie minusem gdy będziemy chcieli korzystać z tabletu zimą na zewnątrz). Trochę niefortunnie umieszczono tylny głośnik. Trzymając tablet w ręku zasłaniamy jego wylot, tłumiąc dźwięk.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube