foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez urządzeń mobilnych. Smartfony i tablety stały się nieodłącznymi towarzyszami, po które sięgają zarówno dorośli, jak i dzieci. Każda z tych grup oczekuje od nich czegoś innego - jedni narzędzia do pracy, inni do zabawy. A do czego wykorzystamy tablet francuskiej firmy Archos - model Platinum 7.9?

Archos to firma, która początkowo oferowała smartfony, jednak szybko weszła również w branżę tabletów (teraz oferuje też SmartWatch-e, ale to już inna bajka). Jak wszyscy wiemy granica pomiędzy smartfonami a tabletami jest bardzo płynna, co udowodnił Asus oferując swojego Fonepada. Francuzi postawili jednak wyraźną granicę wyposażając swoje tablety w ekrany o przekątnej minimum 7 cali. Model Platinum 7.9 może pochwalić się prawie 8-calowym wyświetlaczem, który zapewnia całkiem sporo miejsca do pracy.

tablet archos 79 platinium 10 20140920 1616768101

Kupując przedstawiany tablet dostajemy w komplecie ładowarkę (z końcówkami do różnych sieci elektrycznych, co na pewno jest ważne dla osób, które jeżdżą po Europie), przewód USB oraz instrukcję obsługi. I w zasadzie nic więcej do pracy z tabletem nie potrzebujemy, chociaż przydałby się jakiś pokrowiec, który chroniłby urządzenie w czasie podróży.
Tablet wygląda solidnie - biała obudowa z przodu została wzmocniona aluminiowymi "plecami", w których w lewym górnym rogu umieszczono obiektyw kamery. Panel przedni również posiada kamerę - do wideo rozmów - i to jej położenie informuje nas, jaka jest podstawowa orientacja tabletu do pracy. Ekran zabezpieczono odpornym na zarysowania szkłem. Wszystkie interfejsy umieszczono na górnej krawędzi. Są tam: gniazdo słuchawkowe, gniazdo kart microSD, microUSB, miniHDMI oraz gniazdo zasilania. Tutaj też głęboko schowany umieszczono przycisk resetu. Niestety, zasilanie realizowane jest przez dedykowany gniazdo, a nie USB. Zapewnia to pewnie lepszą skuteczność ładowania, niemniej w przypadku gdy coś nam się stanie z zasilaczem - mamy problem. Włącznik znajduje się na krawędzi z prawej strony. Tam też umieszczono przycisk regulujący głośność. Pod wyświetlaczem umieszczono głośniki, dzięki czemu dźwięk wydobywający się z tabletu jest kierowany bezpośrednio w stronę użytkownika.

tablet archos 79 platinium 3 20140920 1003604026

Tablet prezentuje się elegancko. Biały przód dobrze się harmonizuje z aluminium. Wszystko jest dobrze spasowane, nic nie trzeszczy, tablet nie wygina się - widać, że przyłożono się do produkcji. Podoba mi się, że ramka, w której osadzono ekran IPS, również została zasłonięta szkłem. Dzięki temu nie będzie się brudzić (łatwiej wytrzeć szkło, niż tworzywo), nie porysuje się ... w efekcie możemy liczyć na to, że przez długi czas tablet będzie wyglądać estetycznie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube