Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test tabletu Asus Nexus 7

  • Opublikowano: niedziela, 23, czerwiec 2013 12:48
  • 23 Cze

Spis treści

Nexus 7 – tablet przez wielu uważanych za jeden z najlepszych 7-calowych modeli, w końcu trafił w moje ręce. Okazuje się, że nie wszystkie produkty wychodzące spod ręki Chińczyków są kiepskie. Tak, ten tablet Asusa jest produkowany przez najliczniejszy naród na Ziemii, o czym informuje nas odpowiedni napis na etykiecie na opakowaniu. 

Samo pudełko nie rzuca na kolana. Utrzymane w szarych barwach, rozjaśnia opakowanie jedynie kilka kolorów umieszczonych na wizualizacji ekranu tabletu. Z kolei umieszczony z tyłu napis „Made for Google Play” tłumaczy wszystko – tablet działa pod kontrolą Androida. Po zdjęciu obwoluty zobaczymy sztywne pudełko, w którym umieszczono Nexus-a. Oprócz tabletu w środku znajduje się instrukcja i uniwersalny zasilacz 230V - USB. Asus był tak miły, że przysłał mi również futerał – oferowany osobno – o którym opowiem na koniec.

nexus 7 1 20130623 1044564188

Wróćmy tymczasem do głównego bohatera tej opowieści – Nexusa. Mały, lekki, ze srebrną ramką na obwodzie Spód wykonano z gumo podobnego, przyjemnego w dotyku tworzywa. Specjalne tłoczenia zapewniają pewny uchwyt, a sam materiał będzie ciepły nawet zimą.
Nexus 7 jest tabletem, który mnie zaskoczył. To pierwszy siedmiocalowy tablet, który „domyślnie” obsługiwany ma być w pozycji pionowej. Świadczy o tym (przynajmniej wg mnie) kamera umieszczona na środku jednego z krótszych boków. Jak większość siedmiocalówek, tak i ta ma tylko jedną kamerę – do wideo rozmów. Za to może się pochwalić rozdzielczością 1.2 MPx, co dla tej wielkości tabletów jest już rzadkością.
Po prawej stronie (zakładając pionową pozycję tabletu) znajdziemy dwa przyciski: włącznik i regulator głośności. Nad nimi znajduje się mały otwór wbudowanego mikrofonu. Niestety, przyciski nie zostały opisane, użytkownik musi się domyślać, co jest czym. Nie jest to trudne, ale z drugiej strony przydałby się jakiś opis. Dolna krawędź została zaopatrzona w dwa interfejsy: microUSB i słuchawkowy. Z kolei z lewej strony znajduje się złącze wykorzystywane podczas dokowania tabletu. Głośniki umieszczono z tyłu, w obudowie znajduje się specjalne wyżłobienie, w którym znajduje się ich wylot. Nie jestem zwolennikiem takiego miejsca – dźwięk jest wysyłany od użytkownika – ale muszę przyznać, że w przypadku tabletów trudno znaleźć lepsze miejsce.

nexus 7 2 20130623 1011292666

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube