foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Dawno w moich rękach nie pojawił się tablet, który mógłbym poddać testom oceniając jego wykonanie i wydajność. Kiedy więc trafił do mnie przedstawiciel Toshiby, zatarłem ręce i rzuciłem się na niego niczym wygłodniały szczur. Jeśli chcecie przekonać się, czy AT10LE zasmakował szczurowi, czytajcie dalej.

tablet toshiba excite pro at10le 1 20140322 1847976714

Tablet, który do mnie dotarł z niejednego pieca jadł, o czym przekonałem się zaraz jak tylko rozpakowałem karton dostarczony przez kuriera. Tablet trafił do mnie bez opakowania, jedynie z zasilaczem. Nie powiem więc, co znajdziecie pudelku. Za to powiem jak tablet się prezentuje. A prezentuje się solidnie.
10-calowy wyświetlacz umieszczony został w obudowie z tworzywa, która dzięki chropowatej powierzchni na spodzie zapewnia dobry, pewny chwyt. Włącznik umieszczono na górnej krawędzi po lewej stronie, natomiast wszystkie interfejsy zlokalizowano na lewym boku tabletu. Znajdziemy tutaj gniazdo słuchawkowe, regulator głośności (przełącznik przegubowy) i gniazdo słuchawkowe. Pomiędzy nimi znajduje się klapka, pod którą ukryte są dodatkowe gniazda. Znajdziemy tam porty miniHDMI, microUSB, oraz gniazda na kartę microSD oraz kartę SIM. Z kolei na prawym boku znajdują się dwa otwory, które służą prawdopodobnie do zabezpieczenia tabletu podczas prezentacji na targach itp. Z tyłu, w dość nietypowym miejscu, bo w prawym górnym rogu znajduje się kamera, a tuż obok niej mała lampa błyskowa. Obiektyw o dużej jasności pozwala na robienie zdjęć o rozdzielczości 8 MP. Kamera z przodu ma rozdzielczość 1.2 MP. Tę kamerę wyposażono w czujnik oświetlenia zewnętrznego i mikrofon, który ma wbudowane algorytmy redukujące echa i szumy. Jak nietrudno się domyślić, pierwsza kamera służy do robienia zdjęć, druga do wideorozmów. Z tyłu po obu stronach znajdują się głośniki Harman Kardon. Wyróżniają się one na tle kropkowanej faktury obudowy, błyszczącą powierzchnią i równo rozłożonymi otworami, z których wydobywa się dźwięk. Umieszczenie z tyłu głośników nie jest najlepszym rozwiązaniem, chociaż w przypadku tabletów zlokalizowanie ich w innym miejscu nie za bardzo jest możliwe. Niemniej, głośniki zamontowane z tyłu wysyłają dźwięk od użytkownika, przez co zarówno jego głośność jak i brzmienie docierają do niego wytłumione/zniekształcone.

tablet toshiba excite pro at10le 2 20140322 1460005890  tablet toshiba excite pro at10le 3 20140322 1632982287
Tablet Toshiby nie należy do tanich, ale też nie wykorzystano w nim tanich rozwiązań. Jak już wspomniałem powyżej, ma gniazdo na kartę SIM, ma więc wbudowany modem 3G. Z kolei wyświetlacz pracuje z rozdzielczością 2560 x 1600 w trybie 16:10. Jest to ekran wykonany w technologii IPS, reagujący na 10 punktów dotyku. Ma on dużą jasność i szerokie kąty widzenia, co niezaprzeczalnie jest jego zaletą. Chroniony jest przez szkło z utwardzoną powłoką, nie jest to jednak sławne gorilla glass. Zaskoczyła mnie umieszczona w prawym dolnym rogu ekranu naklejka Harman Kardon – logo producenta głośników. Czemu jednak jest to naklejka, a nie napis wygrawerowany bezpośrednio na obudowie czy pod szkłem chroniącym wyświetlacz?
AT10LE dobrze trzyma się w dłoni, dzięki chropowatej fakturze, a jego ekran jest dobrze widoczny nawet przy dużym nasłonecznieniu. W środkowej części, tuż przy krawędzi, po przeciwległej stronie kamery, daje się zauważyć lekkie uginanie się ekranu pod naciskiem. Ponieważ jest to jedno z najczęściej chwytanych miejsc, gdy ustawiamy tablet w pozycji pionowej zachodzi ryzyko, że po jakimś czasie ugięcie może się powiększyć, co może doprowadzić do uszkodzenia. Warto mieć to na uwadze.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube