foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Predator to jedna z najbardziej znanych marek gamingowych. Acer wprowadził ją na rynek w 2008 roku i od tego czasu sukcesywnie powiększa liczbę urządzeń wchodzących w skład tej linii. Desktopy, notebooki, monitory a nawet projektory i całe stanowiska gamingowe, nie licząc oczywiście akcesoriów - to wszystko znajdziemy w portfolio tej marki. Jednym z komputerów wchodzących w jej skład jest Helios 300. I to o nim Wam dziś opowiem.

Konstrukcja

Gdyby ktoś miał wątpliwości to już na pierwszy rzut oka widać, że jest to komputer gamingowy. Wyprofilowana obudowa o charakterystycznych ostrych załamaniach to coś co wyróżnia sprzęt przygotowany z myślą o graczach. Na pokrywie umieszczono logo serii oczywiście dyskretnie podświetlone. Również tylna krawędź wskazuje na charakter urządzenia – srebrne wykończenia przy otworach wentylacyjnych przywodzą na myśl spojlery w tunningowanych samochodach. Srebrny, metaliczny kolor zawsze dobrze wypada w zestawieniu z czarnym, a taki właśnie kolor ma pozostała część obudowy Helios-a 300. Ale nie można powiedzieć, że została ona wykonana z plastiku, bo pokrywa jest np. metalowa. Niestety, cienka blacha ugina się na środku, co u niektórych może wywołać grymas dezaprobaty. Niemniej górna część obudowy ma grubość ok. 5 mm, a ugięcie jest zdecydowanie mniejsze. Czyli możemy spać spokojnie, umieszczona od wewnętrznej strony matryca nie powinna ulegać uszkodzeniu. Pokrywa połączona jest z dolną częścią przy pomocy szerokiego zawiasu, który ciasno spasowany pozwala ustawić ją w dowolnej pozycji. Dodam, że można ją maksymalnie odchylić pod kątem 135 stopni.

notebook acer predator helios 300 1 20220709 1999949972

Acer Predator Helios 300

Komputer jest ciężki, chociaż porównując go z moim Legionem 5 muszę powiedzieć, że waga jest porównywalna. Na ciężar wpływa oczywiście zarówno obudowa, jak i wewnętrzne wyposażenie, które jak dowiecie się w dalszej części jest bogate. Tymczasem skupmy się na dostępnych portach, które umożliwiają współpracę z resztą świata. Przede wszystkim – zasilanie. Gniazdo zasilania umieszczono na tylnej krawędzi, mniej więcej na środku, co może być sporą odmianą dla wielu użytkowników przyzwyczajonych do podłączania zasilania z boku komputera. A wracając do interfejsów, to na lewym boku mamy porty: USB 3.0, HDMI, mini Display oraz USB C. Z kolei na prawym producent umieścił kolejne dwa porty USB 3.0, gniazdo LAN oraz gniazdo audio, wspólne dla mikrofonu i słuchawek. Tutaj też umieszczono gniazdo zabezpieczeń Kensington. Taki zestaw pozwala podłączyć naprawdę sporo zewnętrznych akcesoriów – każdy gracz powinien być usatysfakcjonowany.

notebook acer predator helios 300 5 20220709 1787354030

Widok na komputer z tyłu

Po podniesieniu pokrywy, pierwsze co rzuca się w oczy to klawiatura, której przyciski mają widoczne mleczne krawędzie. To wyraźnie wskazują na podświetlenie. Najważniejsze, z pkt. widzenia gracza przyciski, czyli W, S, A, D, strzałki oraz przycisk NumLock są bardziej wyeksponowane. Po uruchomieniu mają intensywniejsze oświetlenie ułatwiające zlokalizowanie ich wśród pozostałych przycisków. Obecność Number Lock wskazuje (możecie to też zobaczyć na zdjęciach) na obecność bloku numerycznego.
Przyciski klawiatury mają normalne płytki, które mają płaskie powierzchnie. Jedynie klawisze funkcyjne mają zmniejszone rozmiary. Przy ich pomocy możemy sterować jasnością, kontrastem, głośnością itp. Nad blokiem numerycznym zlokalizowano przyciski multimedialne. Tam też jest włącznik zasilania. Pod kątem funkcjonalnym, nie ma tu żadnej różnicy w porównaniu do innych klawiatur.

notebook acer predator helios 300 6 20220709 1178921710

Widok na klawiaturę

Pod klawiaturą, przesunięty w lewą stronę znajduje się touchpad. Jego płytka ma spory rozmiar, na pewno niejeden gracz będzie z tego zadowolony. A ponieważ jest ona obniżona względem pozostałej części obudowy łatwo ją zlokalizować samym dotykiem.
Acer zadbał też, by całość pod kątem wizualnym prezentowała się elegancko. Czarne tworzywo obudowy w kilku miejscach delikatnie kontrastuje z wplecionymi srebrnymi elementami. Wspomniałem już o „spojlerach” z tyłu konstrukcji, srebro wykorzystano też na obwodzie touchpada. W połączeniu z elegancką klawiaturą powstał ładny, gustowny komputer dla graczy. Nie wspomniałem jeszcze o kamerze, w którą obowiązkowo wyposażane jest dziś każde urządzenie mobilne. Tu, jak w większości notebooków mamy obiektyw umieszczony na górnej krawędzi pokrywy. Niestety, Acer nie zastosował tu żadnej przesłony, która pozwalałaby się zabezpieczyć przed niechcianym podglądaniem przez własną kamerę.
Sprawdźmy teraz co ta maszyna kryje pod maską.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube