foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Jak mogliście zauważyć, ostatnie kilka recenzji poświęconych było urządzeniom Microsoft z serii Surface. Wśród nich był komputer Surface Laptop 3 i to w dwóch wersjach: standardowej i z wykończeniem alcantrą. Teraz w moje ręce trafił jego następca oznaczony cyferką 4. Również w wersji alcantra. Jak się prezentuje i co oferuje przedstawiam Wam poniżej.

Sztywne, białe pudełko z wizualizacją komputera na górze i charakterystycznym „podaniem” zawartości (specjalne wytłoczenia, zasilacz w białym pudełku itp.) to coś co stało się nieodłączną (w moich oczach) cechą serii Surface. Jakie urządzenie z tej linii produktowej bym nie wybrał, mogę być pewny, że będzie zapakowane w taki sam sposób. W środku znajduje się oczywiście komputer oraz zasilacz ze specyficzną wtyczką wyposażoną w magnes.

microsoft surface laptop 4 w wersji z alcantra 1 20211014 1298560959

Opakowanie

Konstrukcja

Surface Laptop 4 nie różni się zbyt wiele od swojego poprzednika z cyferką „3”. Również tutaj konstrukcja oparta jest na aluminium, które chroni całą elektronikę. Obie części - góra i dół – ściśle do siebie przylegają, przez ciężko jest podnieść pokrywę do góry. Dodatkowo utrudnia to niewielka waga oraz ciasno spasowany zawias. Podobnie jak inne komputery tej serii, tak i ten ma kompaktową konstrukcję, co wyklucza jego rozbudowę w przyszłości. Nie da się dodać RAM-u ani wymienić dysku.
W tylnej części przy zawiasie, na całej jego długości, znajdują się otwory wentylacyjne. Tak jak w innych komputerach tej linii zastosowano tu pasywny system chłodzenia, który w sposób naturalny, nie wymuszony odbiera ciepło ze zintegrowanych z płytą układów. Taka konstrukcja pozwoliła wykonać komputer, którego grubość nie przekracza 15 mm. Jak nietrudno się domyślić, dzięki temu jest łatwy do przenoszenia.

microsoft surface laptop 4 w wersji z alcantra 2 20211014 2066750373

Widok na komputer z góry

Surface Laptop 4 należy do komputerów ubogich w interfejsy. Oprócz gniazda zasilania umieszczonego na prawym boku mamy do dyspozycji standardowy port USB, USB C i gniazdo audio. I nic więcej. To pokazuje, że notebook jest przystosowany głównie do pracy bezprzewodowej i mobilnej.
Komputer, który trafił w moje ręce ma wyświetlacz o przekątnej 13.5’, który reaguje na dotyk. Ale to nie on przyciąga wzrok po podniesieniu pokrywy. Dolną część obudowy pokryto materiałem Alcantra. Jeśli nie mieliście okazji czytać wcześniejszych recenzji komputerów, które były wykończone tą tkaniną wyjaśnię, że jest to materiał używany w produkcji m.in. tapicerki meblowej, jachtowej, samochodowej i samolotowej wykonany z syntetycznych ultramikrowłókien nawet 20 razy cieńszych od ludzkiego włosa. Jest miękki, wytrzymały i łatwy do czyszczenia. I cieplejszy w dotyku od metalu, co na pewno zauważy niejeden użytkownik tego komputera. Ja odbieram go w dotyku jako bardzo delikatny filc. Zastosowanie tkaniny do pokrycia dolnej części obudowy złamało metalową surowość, która jest cechą charakterystyczną komputerów, w których zastosowano jednolite obudowy. Taka konstrukcja – wykorzystująca tkaninę jako wykończenie obudowy – powoduje, że jest ona trochę „cieplejsza” w odbiorze.

microsoft surface laptop 4 w wersji z alcantra 4 20211014 1843444139

microsoft surface laptop 4 w wersji z alcantra 5 20211014 1202640006

Interfejsy na bokach komputera

Część robocza ekranu otoczona jest czarną, centymetrową ramką. To w niej, w górnej części umieszczono obiektyw kamery, a po jego bokach mikrofony. Jak już wiecie pokrywa osadzona jest na szerokim, ciasno spasowanym zawiasie. Pozwala on odchylić ekran o 135 stopni względem drugiej części.
Klawiatura ma układ QWERTY, nie wyposażono jej w blok numeryczny. Dzięki temu zaoszczędzono miejsce na wygodne rozplanowanie przycisków – pomimo małej obudowy. Niestety, nie ma podświetlenia.

microsoft surface laptop 4 w wersji z alcantra 6 20211014 1718953301

Dolna część notebooka wykończona materiałem alcantra

Podobnie jak w innych modelach Surface, tak i tu zastosowano duży touchpad, który osadzono w niewielkim zagłębieniu. Ułatwia to korzystanie z niego bez odrywania wzroku od ekranu. Drugim czynnikiem ułatwiającym jego zlokalizowanie samym dotykiem jest inna faktura powierzchni w porównaniu do miejsc pokrytych alcantrą. I jak w innych urządzeniach z tej serii, tak i tutaj nie zastosowano żadnych oznaczeń wskazujących na prawy i lewy przycisk myszki.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube