foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Pamiętam dni, gdy pierwsze urządzenia Surface debiutowały na rynku. Od razu znalazły się pod falą krytyki, która wskazywała słabe strony tej linii produktowej Microsoftu. Od tego czasu, po kilku generacjach rozwijających i usprawniających te tablety i komputery, naprawdę trudno im coś zarzucić. Opowiem Wam o tym recenzując komputer Surface Laptop Go.

Jak wszystkie inne komputery tej serii urządzenie dostarczane jest w eleganckim, białym pudełku. Jego wykończenie wyraźnie wskazuje na ekskluzywność produktu i przynależność do marek premium. W środku sztywnego kartonu znajduje się Surface Laptop Go, zasilacz oraz papierowa dokumentacja opisująca warunki gwarancji i eksploatacji. Dwa ostatnie elementy zapakowano w białe kartoniki i umieszczono w specjalnie przygotowanych dla nich miejscach. To wszystko po to, by podkreślić z jak wyjątkowym urządzeniem mamy do czynienia.

microsoft surface laptop go 1 20210918 1708762072

Opakowanie

Konstrukcja

Konstrukcyjnie ten Surface nie odbiega od innych modeli wchodzących w skład serii. Jego obudowę wykonano z aluminium w górnej części i kompozytu żywicy z włóknem szklanym w dolnej. Obie części są ściśle do siebie dopasowane, przez co podniesienie pokrywy jedną ręką jest dość trudne. Ma na to wpływ również niewielka waga komputera. Obie części połączone są jednym dużym zawiasem, dość mocno spasowanym, co też nie ułatwia otwarcia komputera. Na pewno, smukła, srebrna konstrukcja z dużym logo Windowsa na górnej części obudowy prezentuje się elegancko.

microsoft surface laptop go 2 20210918 1809454108

Rzut okiem na komputer z góry

Szybko rzuca się w oczy brak szczelin wentylacyjnych. Jedyne otwory znajdują się przy zawiasie, częściowo zasłonięte przez jego obudowę. To powoduje utrudnione chłodzenie, co czasami wpływało na głośniejszą pracą komputera. Kolejną „niespodzianką” jest mała ilość interfejsów. Oprócz specyficznego dla serii Surface zasilania podłączanego na prawym boku do dyspozycji mamy jeszcze port USB, audio i USB C. I to wszystko. Nie ma tego wiele, nie liczcie więc na podłączenie wielu akcesoriów zewnętrznych. Ten komputer przygotowany został z myślą o pracy mobilnej.

microsoft surface laptop go 3 20210918 1393757328

Góra i dół są ściśle dopasowane

Po podniesieniu pokrywy - co jak już wspomniałem nie jest łatwe ze względu na ścisłe dopasowanie konstrukcji – widać ekran wykonany w technologii PixelSense otoczony cienką, czarną ramką. Na środku, w górnej części umieszczone są kamera i mikrofony rejestrujące dźwięk. Błyszcząca, szklana powierzchnia zapewnia intensywne kolory i wysoki kontrast.

microsoft surface laptop go 8 20210918 1754950452

Komputer gotowy do pracy

Dolna część obudowy prawie w całości wypełniona jest przyciskami klawiatury. Jest to standardowa klawiatura wyspowa w układzie QWERTY. Niestety, bez podświetlenia. Dla mnie to spory minus, z którego warto zdawać sobie sprawę. W dziwnym – dla mnie – miejscu umieszczono przycisk zasilania. Zlokalizowano go w prawym górnym rogu wśród innych przycisków. Zintegrowano w nim czytnik linii papilarnych, który można wykorzystać do zabezpieczenia dostępu do komputera. W dolnej części, na środku obudowy znajduje się duży touchpad. Przyciski myszki zostały zlokalizowane w jego dolnej części – nie wydzielono ich w żaden wizualny sposób. Gładzik jest delikatnie obniżony względem głównej powierzchni obudowy. Jest duży, a zastosowana powłoka daje odpowiedni poślizg i pozwala na precyzyjne sterowanie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube