foto1
Kolejna recenzja - Genesis Pallad 400
foto1
Kolejna recenzja - Genesis Pallad 400
foto1
Kolejna recenzja - Genesis Pallad 400
foto1
Kolejna recenzja - Genesis Pallad 400
foto1
Kolejna recenzja - Genesis Pallad 400
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Coraz więcej kierowców wyposaża swoje samochody w kamery, które mają zabezpieczyć ich na wypadek jakiejś kolizji drogowej. Producenci prześcigają się w oferowaniu różnych nowinek, które spowodują, że to właśnie ich wideorejestrator zostanie wybrany. Sprawdziłem, co takiego posiadaczom samochodu może zaoferować Navitel R300 GPS.

Tradycyjnie zacznę od pudełka. W porównaniu do innych produktów Navitela prawie niczym się nie różni. Ta sama biało zielona kolorystyka, zdjęcie kamery na pierwszym planie i szereg ikon przedstawiających główne zalety urządzenia. W oczy rzuca się jeszcze jeden znak informujący o rocznej licencji na Navitel Navigator – mapę obejmującą kraje Europy i Rosji. I chociaż wielu kierowców korzysta dziś z Google Maps, na pewno przyda się niejednemu kierowcy.

Konstrukcja

W środku znajdziecie kamerę, samochodowy przewód zasilający, uchwyt montażowy z przyssawką na szybę, instrukcję, kartę gwarancyjną i klucz licencyjny do Navitel Navigator. Nowością, z którą się tutaj spotkałem jest zastosowanie microUSB jako zasilania. W przypadku wideorejestratorów samochodowych, nawigacji i innych akcesoriów samochodowych zasilanie zawsze opierało się na interfejsie microUSB. O ile mnie pamięć nie myli, po raz pierwszy spotykam się z microUSB. To oczywiście jak najbardziej wskazane, w końcu słowa: „jeden by wszystkimi rządzić” padły już dawno. W końcu do tego doszliśmy.

wideorejestrator navitel r300 gps 19 20190824 1966517535

Opakowanie Navitel R300 GPS

Kamerę zamknięto w prostokątnej obudowie o wymiarach ok. 6x5.5 cm i grubości ok. 3 centymetrów. Z jednej strony umieszczono mały dwucalowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny, a z drugiej w samym centrum prostokąta obiektyw. Ekran otoczono grubą ramką, która jest cieńsza na górze i szersza na dole. Ale też na dole umieszczono przyciski sterujące. Ich funkcje opisano bezpośrednio na nich. Z lewej strony znajdują się klawisze wywołujące menu, z prawej umożliwiające przewijanie poszczególnych opcji, a pomiędzy nimi umieszczono przycisk zatwierdzający wybór. Są duże, wygodne w obsłudze, ale ich oznaczenie w ciemności lub przy dużym nasłonecznieniu będzie nie czytelne. Na szczęście przycisków nie ma zbyt wiele, dlatego nie powinno być problemu z zapamiętaniem, który za co odpowiada.
Na górnej krawędzi znajduje się gniazdo montażowe do połączenia z uchwytem, port microUSB do ładowania oraz przycisk włączający. Przycisk i port zasilający są umieszczone bardzo blisko miejsca montażu uchwytu na szybę. Może to powodować, że włączanie kamery będzie mało wygodne. Na lewym boku widać otwory, za którymi ukryto głośnik. Z kolei na dolnej krawędzi producent umieścił gniazdo na kartę microSD, gniazdo mikrofonu oraz otwór, za którym schowano przycisk resetu.

wideorejestrator navitel r300 gps 16 20190824 2088201210

Wideorejestrator Navitel R300 GPS

Obudowa jest prosta, elegancka, ale nie powala na nogi. Ciemne tworzywo prezentuje się dobrze, ale sama konstrukcja jest.. mało nowoczesna? Ale prostota ma swój urok. Najważniejsze, by kamera spełniała swoje zadanie i była łatwa w obsłudze, prawda?

Komentarze   

# michałekmichałek 2020-03-09 08:24
Dzień dobry.Mam problem ze zgrywaniem zapisu z karty pamięci rejestratora na komputer. Karta 64 GB.Komputer widzi i wyświetla zapisane pliki na karcie pamięci, /można je odtworzyć/jedna k przy próbie ich zgrywania,udaje się zgrać najwyżej 4 pliki /kaźdy po ok. 240 MB /,po czym pokazuje się komunikat,źeby sformatować kartę.Po przełożeniu karty z czytnika do rejestratora i próbie nagrywania,albo wyszukania "niezgranych" plików,pokazuje się komunikat źe na karcie nie ma wolnego miejsca !!!! Ciekawe bo zapisanych zostało co najwyżej 5 GB.Co roi źle ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2020-03-09 13:17
Proponuję przeskanować kartę jakimś programem diagnostycznym. Jeśli pliki nie są ważne sformatuj kartę wg. "zaleceń" kamery.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# MarO 2020-05-19 23:05
Witam.Mam problem z kwietniową/osta tnią/ aktualizacją rejestratora-wy konuje wszystko zgodnie z zaleceniami ale po włożeniu karty z nowym plikiem do urządzenia nic się nie aktualizuje-czy może ktoś podpowie dlaczego tak się dzieje?Co jest nie tak...??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Adam kacprzak 2021-09-22 08:16
Mam problem z nagrywaniem /odtwarzaniem glosu navitel r 300
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube