Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test skanera IRIScan Book 5 WiFi

  • Opublikowano: niedziela, 18, marzec 2018 06:17
  • 18 Mar

Spis treści

Wydawałby się, że dziś w erze smartfonów z wbudowanymi aparatami fotograficznymi wysokiej jakości nie ma potrzeby stosowania skanerów. W końcu, po co skanować, skoro szybciej można wykonać zdjęcie? Czy w takim razie warto dziś kupować skanery? Odpowiem na to przy okazji recenzji IRIScan Book 5 WiFi.

IRIScan to firma, która jak sama nazwa wskazuje specjalizuje się w skanowaniu. Cechą charakterystyczną urządzeń tej firmy jest mobilność. I nie inaczej jest z IRIScan Book 5 WiFi. Skaner zapakowano w małe prostokątne pudełko, na którym zaprezentowano zawartość i sposób jego wykorzystania. Nie zabrakło oczywiście najważniejszych cech w najważniejszych (wg producenta) językach. W środku znajduje się skaner, karta SD, kabel USB oraz etui przydatne podczas transportu. Jest też oczywiście instrukcja. Na pewno plusem jest dołączona w komplecie karta pamięci. Większość producentów bardzo często wyposażenie się w tego typu akcesoria zrzuca na barki użytkownika. W tym przypadku wypakowujemy skaner z pudełka i od razu możemy działać.

przenony skaner iriscan book 5 wifi 1 20180316 2012268407

IRIScan Book 5 Wifi

Konstrukcja

IRIScan Book 5 to podłużne urządzenie o przekroju prostokąta ok. 2 x 4 cm i długości ok. 26 centymetrów. Na górnej powierzchni znajduje się mały kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1.5’. Obok niego umieszczono sześć przycisków sterujących, przy pomocy których kontrolujemy procesem skanowania. Skaner oferowany jest w różnych wersjach kolorystycznych (czarny, biały, czerwony i turkusowy), do mnie trafiła wersja czarna. Wykonano go z połyskliwego tworzywa, które ponacinano w rowki na bokach i w okolicy wyświetlacza. Pozwala to mocno i pewnie trzymać skaner podczas jego pracy. Na jednym z dłuższych boków umieszczono gniazdo kart pamięci microSD, a na drugim gniazdo microUSB do zasilania. Na spodzie znajdują się rolki ułatwiające przesuwanie skanera oraz listwa skanująca.

przenony skaner iriscan book 5 wifi 2 20180316 1468561411

Skaner w pudełku

Srebrne przyciski zlokalizowane obok wyświetlacza prezentują się elegancko na czarnym tle obudowy. Jednak pomimo wystylizowania ich na przełączniki wykonane z metalu, zrobione są z plastiku. Na płytkach wyżłobiono oznaczenia informujące o funkcjonalności uruchamianej po naciśnięciu. Niestety, oznaczenia nie są tak intuicyjne jak bym sobie życzył. Dodatkowo, na niektórych przyciskach naniesiono trzy oznaczenia, w sposób sugerujący, że trzeba je nacisnąć z lewej, prawej i na środku.
Ogólnie skaner jest wykonany dobrze. Solidnie, trwale a czy funkcjonalnie opowiem za chwilę. Wcześniej rzućmy okiem na jego specyfikację.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube