PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test wideorejestratora samochodowego Navitel DVR MSR700

  • Opublikowano: niedziela, 18, luty 2018 05:51
  • 18 Lut

Spis treści

Coraz większa liczba kierowców wyposaża swoje samochody w kamery rejestrujące to, co się dzieje przed ich pojazdem. Dzięki temu nie tylko chronią się przed niesłusznym oskarżeniem w przypadku kolizji, ale też mogą pomóc policji złapać kierowców łamiących przepisy drogowe. Aby jednak móc udowodnić swoje racje, trzeba przedstawić niepodważalny dowód, czyli tak naprawdę obraz odpowiedniej jakości. Sprawdziłem czy nowy produkt firmy Navitel, kamera MSR700 zapewni taką możliwość.

Co do jednego mam pewność, zakupiona kamera, o ile przyszła w nieuszkodzonym opakowaniu, powinna trafić do Was w dobrym stanie. Sztywne pudełko, oczywiście utrzymane w kolorystyce charakterystycznej dla tego producenta, zapewnia dobrą ochronę urządzeniu. Umieszczone grafiki przybliżają możliwości kamery, dzięki czemu jeszcze na etapie zakupu w sklepie możemy sprawdzić, co MSR700 oferuje. Szybki rzut oka powie, że kamera zarejestruje obraz w rozdzielczości Full HD, i że zrobi 12 megapikselowe zdjęcia. Kolejną istotną cechą jest kąt widzenia obiektywu, od tego zależy jak duże pole widzenia on obejmie. W tym przypadku mamy 170 stopni – sporo, ale też bez rewelacji. Rzekłbym, standard. Umieszczone na górnej powierzchni zdjęcie pokazuje, sposób montażu kamery. Przy pomocy specjalnego elementu jest ona przyklejana do szyby. Zapewnia to solidne mocowanie, ale nie każdemu się ono spodoba. Zmiana miejsca montażu nie będzie tak prosta, jak w przypadku przyssawki. Odklejenie taśmy, przy pomocy której urządzenie jest przymocowane do szyby może być kłopotliwe, a dodatkowo na szkle mogą zostać resztki taśmy.

wideorejestrator samochodowy navitel dvr msr700 20 20180217 1154744674

 

Razem z kamerą i zasilaczem samochodowym dostajemy instrukcję w wersji papierowej, dodatkową taśmę klejącą do montażu kamery na szybie oraz szmatką z mikrofibry do czyszczenia obiektywu. Jako bonus producent dorzucił roczną subskrypcję nawigacji na smartfona lub tablet na kraje Europy.

Konstrukcja

Kamera składa się z dwóch elementów: wideorejestratora i uchwytu mocującego. Elementy łączy specjalne gniazdo na górze korpusu kamery, w którym zamontowano złącze stykowe. Służy ono do zasilania urządzenia, ponieważ mamy możliwość podłączenia do elementu mocującego przewodu zasilającego. Główna część MSR700 ma kwadratowy korpus (ok. 3 x 3 cm), który z jednej strony wyposażono w obiektyw, natomiast z drugiej w dwucalowy wyświetlacz wykonany w technologii IPS oferujący obraz w rozdzielczości 900x240 pikseli. Urządzenie jest więc niewielkie, co jest zaletą – nie zasłania kierowcy tego co dzieje się przed pojazdem.

wideorejestrator samochodowy navitel dvr msr700 1 20180216 1926247294

Kamera i uchwyt mocujący

Dolna krawędź wyposażona została w gniazdo na kartę pamięci microSD oraz przycisk uruchamiający kamerę. Na prawym boku umieszczono kolejne gniazdo microUSB, pod którym znajduje się otwór z umieszczonym w głębi przyciskiem resetującym. Z kolei lewy bok wyposażono w cztery przyciski sterujące, przy pomocy których wywoływane jest menu, uruchamiane nagrywanie itp.
Obiektyw wystaje ponad główną część korpusu, ale chociaż jest stylizowany na prawdziwy obiektyw prawdziwego aparatu – nie obraca się. Ogniskowa jest stała, nawet przy pomocy oprogramowania nie zmienimy zoom-u.

wideorejestrator samochodowy navitel dvr msr700 3 20180216 1575869273

Kamera od strony wyświetlacza

Całość wygląda zgrabnie i kompaktowo - wzbudza zaufanie. Tworzywo, oczywiście czarne (widział ktoś kamerę samochodową w innym kolorze niż czarny?), sprawia wrażenie dobrego jakościowo i wytrzymałego na uszkodzenia mechaniczne.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube