ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test kamery panoramicznej Smanos UFO

  • Opublikowano: niedziela, 02, lipiec 2017 07:09
  • 02 Lip

Do tej pory jednym z największych problemów specjalistów od systemów bezpieczeństwa było takie ustawienie kamer monitorujących, by wyeliminować tzw. kąty martwe - obszary, których kamera nie widzi. Nie zawsze jest to proste, zawsze za to wymaga zastosowania sporej liczby kamer. Rozwój technologii przetwarzania obrazu i budowa kamer panoramicznych obejmujących swym zasięgiem pełny kąt 360 stopni znacznie ułatwia budowę takich systemów bezpieczeństwa. Jedną z pierwszych takich kamer jest Smanos UFO, która niedługo pojawi się na naszym rynku. Miałem okazję przetestować jedną z jej pierwszych wersji produkcyjnych.

Ponieważ trafił do mnie egzemplarz z pierwszej, próbnej partii produkcyjnej, jak jeden z pierwszych mogę Wam powiedzieć czego możecie się spodziewać po produkcie finalnym, zanim trafi on do sprzedaży. Niestety, to oznacza też, że kamera cierpi na "choroby wieku dziecięcego" przejawiające się tym, że nie wszystko działa tak jak powinno. Zanim jednak powiem co nie działa, przyjrzyjmy się budowie Smanos UFO.

Konstrukcja

Biała obudowa z czarną krawędzią prezentuje się elegancko, a nazwa faktycznie oddaje kształt tej kamery. Płaska, w kształcie spodka o średnicy ok. 10 cm, z obiektywem umieszczonym w środku przypomina niezidentyfikowane obiekty latające, które na całym świecie różni ludzie, w różnych czasach zaobserwowali i sfotografowali. Wokół obiektywu, na całym obwodzie umieszczono małe diody, które sygnalizują pracę kamery, nadając jej jednocześnie ciekawego "ufoludkowego" wyglądu.

kamera panoramiczna hd wifi smanos ufo 2 20170701 1050756472

Kosmiczny spodek kamery Smanos UFO

Prawie cały obwód został otoczony czarną, błyszczącą krawędzią, która bardzo dobrze kontrastuje z bielą obudowy. W przerwie, która nie została wypełniona czarnym tworzywem producent umieścił przycisk a pod nim gniazdo na kartę pamięci oraz gniazdo microUSB do zasilania kamery.
Na spodzie znajduje się specjalne wyprofilowanie pozwalające na montaż kamery pod sufitem lub na ścianie lub też na specjalnym uchwycie, który producent dostarcza razem z kamerą. W komplecie znajdują się też kołki pozwalające na zamontowanie uchwytu montażowego na suficie lub ścianie. Krótko mówiąc, mamy wszystko co jest potrzebne do zamontowania kamery. Sprytne rozwiązanie pozwala połączyć UFO z uchwytem. Wystarczy oba elementy odpowiednio przyłożyć a następnie przekręcić by się ze sobą połączyły. Dodam, że zasilacz do kamery ma pięciometrowy przewód. Daje to dużą swobodę w wybraniu dla niej miejsca.

ufo 181

Wymiary kamery Smanos UFO

Konstrukcja jest bardzo prosta, ale też bardzo elegancka. Producent oferuje kamerę w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Moim zdaniem, biała prezentuje się znacznie ciekawiej, ale jest to ocena czysto subiektywna. Przynajmniej gdy jest nowa, bo trudno powiedzieć jak będzie ona wyglądać po roku użytkowania.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube