Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test wideorejestratora DOD LS470W

  • Opublikowano: niedziela, 26, czerwiec 2016 06:41
  • 26 Cze

Wideorejestrator samochodowy to coś, co może pomóc nam w kłopotach na drodze. Zarejestrowany film pozwoli udowodnić winę sprawcy kolizji, udowodnić swoją niewinność i oczywiście uzyskać odpowiednie odszkodowanie od ubezpieczyciela. Kupując kamerę internetową warto więc zainwestować w coś, co nas nie zawiedzie. Czy LS470W firmy DOD spełni nasze oczekiwania? Ja sprawdziłem czy spełnia moje.

Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto kupić urządzenie nieznanej firmy. DOD, to tajwańska firma, o której mało kto słyszał. Ciekawe jest to, że produkuje swoje urządzenia w Chinach z podzespołów wykonanych na Tajwanie. Jak widać nawet tam opłaca się wynająć chińskich robotników.
W zestawie z rejestratorem dostajemy oczywiście zasilacz samochodowy, który jest zakończony wtykiem miniUSB. Jest to standard stosowany w urządzeniach zasilanych z akumulatora samochodowego. Można więc w przypadku uszkodzenia z powodzeniem zastosować np. przewód od nawigacji. Oprócz przewodu zasilającego producent umieścił w pudełku dwa uchwyty: duży i mały. Oprócz rozmiaru różnią się też sposobem mocowania. Pierwszy z nich ma przyssawkę aktywowaną dźwignią, natomiast drugi jest tylko przyklejany. Zwiększa to możliwość montażu kamery w samochodzie - możemy ją zamontować nie tylko na szybie, ale też możemy przykleić do kokpitu, sufitu czy np. lusterka wstecznego (tu oczywiście sugerowałbym odpowiednią ostrożność). Dodatkowo w pudełku znajduje się minidysk CD z oprogramowaniem DOD Player 2.0.

wideorejestrator samochodowy dod ls470w 4 20160625 2050726157

Wideorejestrator samochodowy DOD LS470W

Rejestrator ma prostokątny kształt, w którym osadzono dużej wielkości ekran. I chociaż można narzekać na duży rozmiar LS470W, że zasłania pole widzenia, to jednak niezaprzeczalnym atutem jest sporych rozmiarów ekran, na którym wszystko wyraźnie widać, a ponieważ oprogramowanie umieszcza na nim dużo ikon informujących o różnych włączonych lub wyłączonych parametrach, duża powierzchnia naprawdę się przydaje. Po jego bokach umieszczono po trzy przyciski sterujące (przewijanie w górę i dół oraz nagrywanie alarmowe po lewej stronie i menu, włączanie/wyłączanie mikrofonu oraz przycisk przeglądania filmów i zdjęć po prawej stronie), natomiast u góry przycisk zasilania oraz przełączania trybu pracy: kamera / aparat. Na górnej krawędzi znajduje się również gniazdo zasilania i wyjście AV. Przyciski i gniazda rozdziela kostka, w której ukryty jest moduł GPS. Tu dodam, że firma DOD oferuje 4 konfiguracje wideorejestratora LS470W, z których dwie mają wbudowany GPS. Wizualnie różnią się one od pozostałych właśnie tą kostką zamocowaną na górnej krawędzi. Na jej górnej powierzchni przygotowano gniazdo do mocowania uchwytu. W lewym górnym rogu obudowy umieszczono diodę sygnalizacyjną, która informuje o stanie naładowania baterii - kolor niebieski informuje o podłączonym zasilaniu, natomiast czerwony o pracy na akumulatorze. Gniazdo na karty pamięci zainstalowano na lewym boku, natomiast na prawym znajduje się gniazdo microHDMI oraz ukryty w otworze przycisk resetu.

wideorejestrator samochodowy dod ls470w 3 20160625 1353534326

Różne uchwyty do mocowania LS470W

Obiektyw osadzono z przodu na środku obudowy. Nie ma żadnej regulacji, ale w dwóch z czterech dostępnych konfiguracji tego modelu są dostępne filtry CPL. Przyznam, że jest to pierwszy przypadek w którym spotykam się z tego rodzaju filtrem dołączanym do wideorejestratora. Osobom nie wtajemniczonym wyjaśniam, że jest to filtr polaryzacyjny, który przepuszcza jedynie światło o polaryzacji liniowej w wybranym kierunku. W efekcie pochłania on częściowo światło rozproszone w atmosferze, przez co błękit nieba staje się ciemniejszy, a chmury pozostają białe. Filtr najmocniej działa, gdy obiektyw skierowany jest pod kątem 90° do kierunku światła biegnącego od Słońca. Co to zmienia w przypadku kamery samochodowej? Poprawia jakość obrazu w słonecznie dni. Nie trzeba się obawiać, że w przypadku jazdy pod słońce kamera zostanie oślepiona. W dolnej części obudowy, po obu stronach obiektywu widać maskownice głośników. Mikrofon dyskretnie ukryto po lewej stronie wyświetlacza.

wideorejestrator samochodowy dod ls470w 5 20160625 1865958520

Wyświetlacz 2.7" z rozmieszczonymi po bokach przyciskami

Urządzenie wykonane jest solidnie i dobrze jakościowo. Przyciski są duże, wydają charakterystyczny odgłos po naciśnięciu sygnalizując aktywowanie określonej funkcji. Wizualnie kamera przedstawia się dobrze, może się podobać.

Komentarze   

# Sebastian 2017-12-09 10:39
witam, jak udało sie nanieśc aktualną predkosc na wideo?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube