Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test skanera Media-Tech MT 4093 Scanline Combo

  • Opublikowano: środa, 20, styczeń 2016 07:50
  • 20 Sty

Spis treści

Pamiętam, że gdy byłem jeszcze młody, wiele, wiele lat temu, na rynku były dostępne tylko skanery stacjonarne. Duże i płaskie, podłączane do komputerów przez port równoległy pozwalały na skanowanie pojedynczych kartek. I kiedy dziś widzę coś co można schować do torby z laptopem, podłączyć do komputera i zeskanować dowolny dokument w dowolnym miejscu... ba! zeskanować bez połączenia z komputerem, czuję się staro, jak na te moje 18 lat. I dlatego chętnie sięgam po dzisiejsze przenośne skanery, by zobaczyć jak daleko technologia poszła do przodu. Ostatnio wpadł w moje ręce skaner Media-Tech MT4093, tradycyjnie więc podzielę się z Wami moją opinią o tym urządzeniu.

Skaner został zapakowany w wygodne do transportu pudełko z uchwytem walizkowym. Tradycyjnie całe opakowanie opatrzono grafikami i informacjami o możliwościach skanera. Oprócz specyfikacji znajdziemy tam punkty mówiące o skanowanie dokumentów do formatów jpg i pdf, o możliwości zapisu plików do karty pamięci itp.

Konstrukcja

W poręcznej kartonowej walizeczce znalazłem instrukcję z płytą CD i oprogramowaniem, pokrowiec na skaner, dok oraz oczywiście skaner. Producent nie zapomniał też o przewodzie USB, który połączy skaner z komputerem. Jest więc wszystko co potrzebne do uruchomienia urządzenia. To co mi się nie spodobało na pierwszy rzut oka, to biały kolor. Jako człowiek praktyczny wolałbym ciemny kolor, na którym nie byłoby widać śladów użytkowania. Niestety, biel ma to do siebie, że wszystkie zabrudzenia, zarysowania itp. są na niej łatwo widoczne. Czarny kolor łatwiej maskuje takie "ułomności".

skaner media tech mt 4093 scanline combo 1 20160119 1061870033

Skaner w doku

Omówienie konstrukcji zacznę od doku. Jest to podłużny element, w którym znajduje się korytko na skaner. W gnieździe z prawej strony znajdują sie styki komunikacyjne, natomiast z lewej umieszczono zaczep stabilizujący skaner w gnieździe. Zwalnia się go przy pomocy sprężynującego suwaka, który znajduje się w górnej części. Z przodu znajduje się szczelina podająca kartki do skanera. Ma ona przygotowaną prowadnicę z ogranicznikiem, który pozwala ustawić rozmiar dla określonych formatów: A4, A5, 5R, 4R i 3R. Jest też czujnik wykrywający obecność papieru. Z tyłu, oprócz szczeliny wylotowej znajduje się gniazdo microUSB, przy pomocy którego podłączamy MT4093 do komputera.

skaner media tech mt 4093 scanline combo 2 20160119 1121059775

Wyświetlacz z przyciskami konfiguracyjnymi

Skaner to podłużny, ok. 30 centymetrowy batonik, który wyposażono w górnej części w niewielki wyświetlacz, włącznik oraz cztery przyciski konfigurujące. Z tyłu znajdują się gniazda microUSB i na kartę pamięci microSD. Pomiędzy nimi umieszczono przyciski ustawiania daty oraz resetu ustawień. Do ich naciśnięcia przyda się jakiś cienki drucik, np. spinacz. W dolnej części znajdują się rolki ułatwiające przesuwanie papieru oraz listwa optyczna, która skanuje przesuwający się pod spodem tekst lub obraz.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube