Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test Petcube'a - kamery dla zwierząt

  • Opublikowano: niedziela, 10, styczeń 2016 07:31
  • 10 Sty

Psy i koty, pierwsze udomowione przez człowieka zwierzęta (o ile można mówić o udomowieniu kota) towarzyszą nam w domu, na spacerach, na wyjazdach. Bawią nas, uspokajają, są zawsze z nami. Niektóre osoby na tyle zżyły się ze swoimi pupilami, że bardzo trudno się im z nimi rozstać. Właśnie dla nich zaprojektowano Petcube - zwierzęcego "Wielkiego Brata". Co to jest? Już wyjaśniam.

Jak sama nazwa wskazuje, Petcube to pudełko dedykowane zwierzęcym pupilom. Przy jego pomocy możemy zarówno obserwować co robi nasz pupil, jak i bawić się z nim. I to wszystko na odległość. Niektórym może wydawać się to niemożliwe, ale dzięki wbudowanej kamerze transmitującej obraz w wysokiej rozdzielczości oraz mikrofonowi i głośnikowi, przy pomocy smartfona lub tabletu możemy cały czas być w kontakcie z psem lub kotem. Dodatkową funkcją, jaką zaoferował nam projektant tego urządzenia jest możliwość zabawy z czworonożnym przyjacielem. Jak to zostało zrealizowane opowiem w dalszej części tego tekstu.

Budowa

 petcube 5 20160109 1145245506

 Petcube

Ponieważ zwierzaki mają różny temperament, urządzenie zostało tak zaprojektowane, by nic mu się nie stało podczas wesołych harców. Solidna aluminiowa obudowa została zamknięta z jednej strony tworzywem, a z drugiej plastikową przesłoną, w której w górnej części umieszczono obiektyw kamery, a w dolnej prostokątną lampkę sygnalizacyjną. Nad kamerą umieszczono diodę laserową, która... no właśnie, to ona pozwala nam na zdalną zabawę z pozostawionym w domu kotem lub psem. Mała czerwona kropka, którą my możemy sterować za pośrednictwem smartfona, dostarcza czasami sporo zabawy. Jeśli jeszcze dołożymy do tego głos przekazywany przez wbudowane głośniki, zamienimy Petcube ze zwykłej kamery, w interaktywny przyrząd do zabawy. Wylot głośnika zlokalizowany został z tyłu, tam też znajduje się jedyny interfejs - gniazdo microUSB, które służy do zasilania. Komunikację zapewnia wbudowana karta radiowa. I jest to jedyny sposób komunikacji z tym urządzeniem. Przewód USB służy tylko i wyłącznie do zasilania.

petcube 4 20160109 1033524269

Podstawa Petcube

Konstrukcja skrzynki jest przemyślana, na co wskazuje chociażby to, że wyposażono ją na spodzie w otwór, pozwalający przymocować Petcube do statywu. Dodatkowo, podstawę pokryto miękkim tworzywem, które utrudnia przesuwanie obudowy po podłodze. Nie musimy się też obawaić uszkodzenia obudowy. Może pojawią się na niej jakieś rysy od pazurów, ale na pewno nie musimy się obawiać jej połamania.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube