Rapoo V280

Ciekawa mysz dla graczy

Więcej...

JBL Inspire 700 for Women

Słuchawki stworzone specjalnie dla kobiet

Więcej...

Navitel DVR MSR700

Mała, ale sprawna kamera samochodowa

Więcej...

Genesis GX58

Mysz dla snajperów

Więcej...

Asustor AS3204T

Skromny ale potężny NAS

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test wideorejestratora Media-Tech MT4056 U-Drive Dual

  • Opublikowano: środa, 18, listopad 2015 06:19
  • 18 Lis

Wydawałoby się, że w przypadku wideo rejestratorów samochodowych wymyślono już wszystko. Rejestracja obrazu w ciemnościach, kamera na lusterku, wbudowana nawigacja, detekcja ruchu... Co więc nowego można zaproponować kierowcom? A co powiecie na drugą kamerę, która rejestruje obraz z tyłu?

Dobry pomysł to podsatwa

Udowodnienie winy kierującego pojazdem, który wjechał w tył naszego pojazdu może być trudne. Co prawda zgodnie z przepisami jadący z tyłu powinien zachować bezpieczną odległość, a skoro doszło do kolizji to tego nie zrobił, ale... diabeł zawsze tkwi w szczegółach. Warto w takich przypadkach podeprzeć się nagranym filmem, nie mówiąc już o sytuacjach gdy wypadek jest za nami, a nikt z biorących udział w zdarzeniu nie posiadał swojego wideo rejestratora. W takim przypadku jako świadek z nagranym filmem, możemy przyspieszyć wyjaśnienie sprawy. Dlatego idea zastosowania urządzenia z dwoma kamerami bardzo mi się podoba.
Wizualnie Media-Tech MT4056 U-Drive Dual, która ma dodatkową, tylną kamerę nie różni się od standardowych wideorejestratorów samochodowych, które są dostępne na rynku. Jest za to trochę więcej akcesoriów, bo dochodzi druga kamera z odpowiednimi przewodami pozwalającymi spiąć komplet w sprawnie funkcjonujący zestaw. W pudełku oprócz dwóch kamer znajdziemy również ładowarkę samochodową, krótki (50 cm) przewód USB / microUSB, przewód łączący kamery i oczywiście uchwyt montażowy. Ten ostatni należy do mojego ulubionego typu: przyssawka z dźwignią, która powoduje dociśnięcie silikonowej podkładki do szyby i przegubem z nakrętką, który zapewnia stabilność kamery. Co prawda w przypadku mojego egzemplarza dokręcenie nakrętki nie powodowało unieruchomienia przegubu - kamera ciągle mogła się obracać - ale do zmiany położenia rejestratora trzeba było zastosować na tyle mocną siłę, że nie musiałem się obawiać żadnych przesunięć obiektywu na wybojach.

 wideorejestrator media tech mt4056 u drive dual 7 20151117 1207033474

 Media-Tech MT4056 U-Drive Dual

Dodam, że wokół obiektywu umieszczono kilka diod podczerwieni, które pozwalają na rejestracje filmu podczas jazdy w ciemności. Ponieważ piszę ten tekst jesienią, kiedy o godzinie 17-tej już robi się ciemno (przynamniej na mojej szerokości geograficznej), taka funkcja na pewno się przyda.
Obok 3-calowego ekranu LCD umieszczono czerwony przycisk SOS, który pozwala szybko uruchomić proces nagrywania. Pozostałe przyciski sterujące, przy pomocy których wywołujemy menu lub przełączamy widoki: kamera przednia / kamera tylnia zlokalizowano na dolnej krawędzi kamery. Wyróżnia się wśród nich przycisk zasilania, który jako jedyny jest okrągły. Z kolei na górnej krawędzi umieszczono gniazda zasilania (microUSB) oraz gniazdo komunikacyjne dla drugiej anteny. Okazuje się jednak, że nie jest to dobre miejsce na podłączenie przewodów, ponieważ o ile ich nie poprowadzimy do góry i wzdłuż krawędzi okna, to będą zwisać zasłaniając częściowo ekran. To determinuje też optymalne miejsce, w którym MT4056 warto zamocować: albo u góry pod lusterkiem, albo z boku przedniej szyby. Z uwagi na umieszczenie interfejsów po lewej stronie, wydaje mi się, że najlepiej zamocować rejestrator po stronie kierowcy.

wideorejestrator media tech mt4056 u drive dual 3 20151117 2015276210

Umieszczone z prawej strony gniazda na przewody to nie najlepszy pomysł

Tylna kamera zintegrowana jest z krótkim 50 centymetrowym przewodem. Specjalna wtyczka pozwala połączyć ją z 5 metrowym przewodem, który podłączony do wideorejetratora pozwala transmitować obraz z tyłu samochodu. Wtyk, do którego podłączamy kamerę ma wyprowadzony drugi przewód (czerwono-czarny), który podłączamy do świateł cofania. Dzięki temu możemy ją wykorzystać np. podczas parkowania tyłem.


Pogadajmy teraz o możliwościach technicznych.

Oto publikowana przez producenta specyfikacja
• System 2 kamer samochodowych przód/tył
• Rejestracja obrazu i dźwięku
• Rozdzielczość filmu kamery przedniej: maks 1080p Full HD (1920x1080ppi)
• Rozdzielczość kamery tylnej: WVGA (720x480 ppi)
• Funkcja kamery cofania
• Kolorowy ekran LCD 3 cale
• Rozdzielczość obrazu nieruchomego do 5Mpix
• Szeroki kąt widzenia
• 6 diod podczerwonych
• Obsługiwane formaty: AVI (h.264), JPG
• Detekcja ruchu
• Znacznik daty
• Funkcja SOS
• Nagrywanie cykliczne (nadpisywanie w przypadku braku miejsca na karcie)
• Wbudowany czytnik kart pamięci micro SD (obsługa kart pamięci o pojemności do 32GB)
• Uchwyt do mocowania na szybie kamery przedniej
• Kamera tylna wodoodporna do instalacji na zewnątrz samochodu
• Zasilanie z gniazda zapalniczki samochodowej
• Rozpoczęcie/zakończenie nagrywania w momencie uruchomienia/zgaszenia silnika
• Wbudowana podtrzymująca bateria litowo-jonowa (nie jest przeznaczona do normalnej pracy)
• Wielojęzyczne, łatwe w obsłudze menu
• Małe rozmiary: 89x54x36 mm
• Waga: 60g
• Gwarancja: 2 lata

wideorejestrator media tech mt4056 u drive dual 13 20151117 1319244857

Przewody znajdujące się komplecie z kamerą

Jak widać tylna kamera ma zdecydowanie mniejszą rozdzielczość - niestety. Trochę szkoda, bo skoro już mamy podgląd na tył, to przydałby się lepszy. Warto natomiast zauważyć, że jest to kamera wodoodporna, można ją więc montować na zewnątrz samochodu. Trzeba się wtedy jednak liczyć z tym, że obiektyw może ulec zabrudzeniu i dopóki go nie oczyścimy, nie będziemy mieli obrazu. A niestety, jesienią i zimą takie sytuacje mogą być częste, dlatego moim zdaniem lepiej jest zamontować kamerę na tylnej szybie. Stracimy wtedy pewną przewagę, jaka daje kamera umieszczona na zewnątrz, ale... coś za coś.
Jak już wspominałem, podobnie jak w większości wideorejestratorów mamy przycisk SOS. Jest on duży, widoczny i co najważniejsze, łatwo osiągalny. Kamera reaguje również na ruch, uruchomi się sama gdy np. pozostawimy samochód na parkingu i ktoś będzie przechodził przed naszym autkiem. Ważne też, że kamera zaczyna nagrywanie po uruchomieniu silnika. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o tym, by ją uruchamiać. W zasadzie nas to nie interesuje. Wsiadamy, odpalamy silnik i jedziemy. A jak coś się stanie, to bierzemy kartę i zrzucamy z niej film. No właśnie.. czy w przypadku sytuacji awaryjnych pliki filmowe są zabezpieczone przed nadpisaniem? Tak. Pliki ze zdarzeń awaryjnych, czyli takich w których proces nagrywania został uruchomiony w efekcie drgania, wyboju itp. mają w nazwie SOS. Warto też dodać, że na karcie (uwaga, jest ona formatowana!) tworzone są dwa katalogi: DCIMA i DCIMB, w których osobno zapisywane są pliki filmowe z każdej kamery.
Jak pokazuje specyfikacja nagrywanie jest w pętli, w przypadku braku miejsca najstarsze pliki są nadpisywane - nie dotyczy to plików z dodatkiem SOS w nazwie. Możemy wykorzystać kartę o maksymalnej pojemności 32 GB, ale prędzej czy później i ona się zapełni (a spróbujcie przejrzeć setkę plików zgromadzonej na karcie o takiej pojemności, kona z rzędem temu, kto to zrobi).

wideorejestrator media tech mt4056 u drive dual 10 20151117 1701104134

Media-Tech MT4056 U-Drive Dual

Pliki zapisywane są w formacie avi, a w przypadku zdjęć (tak, zdjęcia też możemy robić) w formacie jpg. Zdjęcia możemy zapisać w rozdzielczości 5Mpix, co jest już przyzwoitą jakością.
Kamerę wyposażono w baterię podtrzymującą pamięć, czyli ustawienia są zachowane, nie możemy jednak liczyć na pracę kamery bez podłączonego zasilania. Dzięki Waszym komentarzom dowiedziałem się (przyznaję, że nie wiedziałem o tym, dzięki #Norbert), że urządzenia stosowane wewnątrz aut, narażone latem na działanie wysokich temperatur nie powinny posiadać wbudowanego akumulatora ze względów bezpieczeństwa. I jest to logiczne. Ta kamera nie posiada baterii o dużej pojemności, nie musimy się więc martwić o bezpieczeństwo (przynajmniej w aspekcie wybuchu pod wpływem wysokiej temperatury).


Teraz kilka słów na temat oprogramowania.

Program zarządzający MT4056 U-Drive Dual jest bardzo prosty. Przygotowano go w języku polskim, tak więc jego obsługa nie nastręczy kłopotów. W zależności od tego czy kamera jest podłączona do komputera czy pracuje sama w samochodzie, mamy różne wersje oprogramowania. W pierwszym przypadku po podłączeniu pojawia się okno, w którym mamy do wyboru trzy opcje: pracę urządzenia jako kamery PC, dysk USB albo uruchomienie trybu nagrywania.
Przy pomocy przycisku Menu (drugi od lewej nie licząc okrągłego przycisku zasilania) możemy wywołać okna z ustawieniami. Każde naciśnięcie powoduje wyświetlenie nowego okna. Po pierwszym mamy do wyboru ustawienie rozdzielczości, w jakiej ma być nagrywany film (VGA, 720p, 1080p), po drugim ustawiany czas, po jakim program rozpocznie nagrywanie nowego pliku filmowego (krótszy czas więcej plików - do wyboru mamy 1 min, 3 min i 5 min), po trzecim ustawienia pracy rejestratora, a po czwartym... Po czwartym okna menu zostają zamknięte.

wideorejestrator media tech mt4056 u drive dual 6 20151117 1919333718

Widok z dówch kamer jednocześnie

Jak widać najbardziej interesujące jest ostatnie okno menu. To tam ustawiamy parametry decydujące o pracy urządzenia. Są to takie elementy jak wyświetlanie daty, głośność przycisków, głośność, częstotliwość z jaką rejestrowane są klatki filmowe, język menu, czujnik wstrząsów, podświetlenie itp.
Kamera ma jednak jedną poważną wadę. Ekran wygasza się dosłownie po kilku sekundach. Czasami ustawienie jakiegoś parametru może być... bardzo frustrujące, bo zanim się do niego przeklikamy, urządzenie przejdzie w stan uśpienia. Trzeba się wykazać sprytem by przejść do opcji "opóźnienie wyłączenia" i przestawić ją z domyślnych 10 sekund na np. maksymalne 3 minuty. Tyle, że jak już to zrobimy... okaże się, że to nie działa i kamera dalej bez względu na to co robimy i tak się wyłączy po kilku sekundach. Tak się dzieje w przypadku podłączenia kamery do peceta. Kiedy bawimy się ustawieniami w samochodzie, takiego problemu nie ma.

wideorejestrator media tech mt4056 u drive dual 1 20151117 1118366467

Kamera umieszczona na tylnej szybie

Jak już wspomniałem, obsługa kamery jest bardzo prosta. Dostępne opcje nie oferują żadnych wodotrysków, jest tylko to co jest potrzebne do pracy urządzenia. Na ekranie widzimy datę (nie ustawiłem daty w systemie, tak więc na zarejestrowanym filmie testowym jest data domyślna) oraz belkę, która informuje o statusie pracy: kamera / aparat. Możemy też ustawić sobie widok tylko z jednej kamery - przedniej lub tylnej, lub od razu z obu. W tym ostatnim przypadku mamy dwie opcje do wyboru: ekran podzielony na pół, z lewej strony kamera przednia, z prawej kamera tylnia, lub widok z kamery tylniej umieszczony w prawym górnym rogu. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest podzielenie ekranu. W przypadku umieszczenia tylnej kamery rogu, centralna część obrazu rejestrowanego przez kamerę przednią jest zasłonięta, co prowadzi do tego, że praktycznie nic nie widać. W przypadku ułożenia ekranów obok siebie są one dopasowane. Przełączanie pomiędzy poszczególnymi trybami jest bardzo proste, wystarczy naciskać jeden z przycisków sterujących.

Na koniec krótki film pokazujący jakość rejestrowanego przez kamery obrazu

 


Podsumowanie

Media-Tech MT4056 U-Drive Dual to ciekawe rozwiązanie, które pokazuje, że wideorejestrator może wykroczyć poza zwykłą funkcję rejestracji tego co dzieje się z przodu samochodu. Co prawda brakuje trochę "dopieszczenia", wykończenia urządzenia w taki sposób, by oferowało ono trochę wyższa jakość - lepszy obraz z tylnej kamery, trochę inne umieszczenie portów... Są to co prawda szczegóły, ale to właśnie one wpływają na komfort użytkowania. Producent na swojej stronie umieścił cenę 200,91 zł (dziwna cena, która jak podejrzewam jest zależna zapewne od kursu dolara), ale w sklepach internetowych - np. tutaj - można wideorejestrator kupić trochę taniej. Porównując cenę i to co oferuje MT4056 cena wydaje mi się atrakcyjna, dlatego polecam Wam ten produkt.

 wideorejestrator media tech mt4056 u drive dual 8 20151117 1250383900

Zestaw Media-Tech MT4056 U-Drive Dual

Plusy Minusy
  • dwie kamery
  • atrakcyjna cena
  • możłiwośc podpięcia kamery do świateł cofania
  • proste oprogramowanie
  • problem z konfiguracją kamery przy podłączeniu do PC
  • gniazda do przewodów zmuszają do określonego miejsca mocowania kamery

Komentarze   

# Dominik 2015-11-30 13:11
Jeżeli producent wypuści upgrade oprogramowania to produkt może stać się hitem. Na razie wyłącza się po uruchomieniu pojazdu (w trybie ochrony parkingowej wykrywa wstrząs po wejściu do auta i dalej nie widzi włączenia stacyjki). Kamera po zmroku jest mało użyteczna do cofania - nawet w mieście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Sebastian 2016-03-29 20:50
Ja mam takie pytanie czy wie ktoś jak się zachowuje kamerka cofania przy przyciemnionej szybie (fabrycznie mam taką). Byłbym wdzięczny za odp :) pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2016-03-30 05:30
taką kamerę z reguły montujesz na zewnątrz samochodu - jest do tego przystosowana
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# stank 2017-03-22 15:53
jak długo działa bateria nie trzyma daty po 3 godz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ricco 2017-08-03 11:58
Znaczy, że samo urządzenie jest wadliwe ja mam kamerę od roku i wszystko jest ok> :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tomasz 2016-05-28 09:36
spedziłem wiele minut z ciągle wyłączającym się urządzeniem, a jakos nadal nie mogę sformatowac karty - nawet jak już się uda dotrzec do menu TAK-Nie. przesuniecie na tak, wyłącza urządzenie. Co robic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2016-05-29 13:22
może oddac do serwisu? Lub sprobowac zaktualizowac firmware? Nie jest to zachowanie normalne wideorejestrato ra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# palosj1@wp.pl 2016-10-20 08:35
U mnie to samo. Prawie to samo. Można chwile pochodzić po menu i potem sam sie wyłącza. Pomaga reset - tym malutkim przyciskiem "R".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Arturro 2016-06-27 15:52
Mialem ten sam problem. W ustawieniach jest autowyłączenie domyślnie jest ustawione 10sekund jak zmieniłem na minutę lub wyłącze to się nie wyłącza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mirosław 2016-09-26 03:52
Czy w trakcie nagrywania wyswietlacz powinien byc aktywny i czy przy karcie 32g nagrywa co jakis kawalek czy mozna od do w calosci .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tomasz 2016-12-17 21:27
Cytuję Mirosław:
Czy w trakcie nagrywania wyswietlacz powinien byc aktywny i czy przy karcie 32g nagrywa co jakis kawalek czy mozna od do w calosci .


Prawdopodobnie, jak większość kamer posiada możliwość nagrywania w formacie Fat lub Fat32 czyli pliki będą maks. po 2 lub 4 GB / plik.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jacenty 2016-07-24 11:57
Aby swobodnie poruszac sie po menu nalezy trzymac je nieruchomo, gdyz w fabrycznych ustawieniach aktywny jest g-sensor - poruszone urzadzenie rozpoczyna nagrywanie i tym samym wychodzi z menu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2016-10-20 12:32
dobrym posunięciem jest jego wyłączenie na początku :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marcin 2016-12-01 10:41
na jakiej zasadzie działa podłączenie tylnej kamery do świateł cofania?

Czy po wrzuceniu wstecznego można ustawic aby widok z tylnej kamery wlaczał sie na cały ekran ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Piotr 2016-12-01 18:24
tak mozna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Piotr 2017-02-16 05:32
Jak ustawić zapetlanie mam kartę 4G i nagrywa 30 min i się wyłącza muszę zrobić format i od nowa nagrywa do 30 min i tak w kółko. Co robić?. Nagrywanie mam ustawione na 5 min.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JAc 2017-02-17 18:43
TOTALNA PORAŻKA. NIE SIĘ TEGO SYFU USTAWIC. WŁĄCZA SIĘ I WYŁĄCZA. NIE POMAGA RESET. TOTALNY CHŁAM. DODATKOWO EKRAN JEST KRZYWO ZAMONTOWANY. KAMERĘ MAM Z PUNKTÓW PAYBACK - BP. CHYBA ZA PUNKTY DAJĄ TRZECI GATUNEK.
NIEPOLECAM !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2017-02-18 19:52
możesz reklamowac, efekt włączania / wyłączania może byc spowodowany tym, że nie włożyłeś karty pamięci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marek 2017-06-24 12:15
Cytuję JAc:
TOTALNA PORAŻKA. NIE SIĘ TEGO SYFU USTAWIC. WŁĄCZA SIĘ I WYŁĄCZA. NIE POMAGA RESET. TOTALNY CHŁAM. DODATKOWO EKRAN JEST KRZYWO ZAMONTOWANY. KAMERĘ MAM Z PUNKTÓW PAYBACK - BP. CHYBA ZA PUNKTY DAJĄ TRZECI GATUNEK.
NIEPOLECAM !!!

Tu trzeba się zgodzić, ja mam podobnie. Co uda się ustawić to po jakimś czasie włącza się i wyłącza. Nie mam już pomysłów. Jakości obrazu się nie czepiam bo jak za te pieniądze nie jest zły. Natomiast obsługa fatalna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Leszek 2017-03-13 18:56
Bylem juz dwa razy z nim w naprawie w ciagu 3 miesiecy i nadal nie dziala.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Leszek 2017-03-17 17:30
Porazka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# stank 2017-03-22 15:58
Jak długo działa bateria ,u mnie po dwóch godz nie trzyma daty.ale ogólnie za takie pieniądze dwie kamerki może byc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2017-03-22 16:38
Dwie godziny na wideorejestrato r samochodowy to i tak dużo. Standardowo trzymają one raptem kilkanaście minut.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Leszek 2017-03-27 17:51
U mnie trzyma do pol minuty,gdybym wiedzial to bym tego dziadostwa nigdy nie kupil.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Leszek 2017-04-06 13:52
Ciekawe ile czasu teraz bedzie w naprawie ?bo juz trzeci raz w ciagu 4 miesiecy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# MOJE 2017-07-30 11:43
Szkoda,że obsługuje TYLKO karty do 32 GB :-/
Mógłby jednak przynajmniej do 128 GB obsługiwac :-(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2017-08-01 06:13
nie te czasy :), jak projektowali ten model to alb liczył się budżet, albo nie było jeszcze gniazd 128GB. Z tego co widzę, są one montowane w najnowszych modelach, a ten do nich już nie należy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Adam 2017-10-19 09:35
Mam problem z sformatowaniem karty..
sformatowałem i dalej wyskakuje.
jakieś rady ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube