IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test wideorejestratora Media-tech MT4049

  • Opublikowano: niedziela, 04, styczeń 2015 06:17
  • 04 Sty

Wideorejestrator Media-tech MT4049 prezentuje się ładnie. Czarna, błyszcząca obudowa, obiektyw z dwiema diodami podczerwieni umieszczonymi po bokach - to może się podobać. Pytanie tylko czy ładny wygląd idzie w parze z funkcjonalnością. Postanowiłem to sprawdzić.

wideorejestrator media-tech mt4049 1 20150102 1077438235

W komplecie otrzymujemy uchwyt do montażu na szybie, przewód zasilający i instrukcję. Krótko mówiąc wszystko co jest potrzebne do używania rejestratora. Samo urządzenie to niewielkich rozmiarów kostka wyposażona w 2" wyświetlacz. W górnej części przygotowano miejsce na uchwyt oraz umieszczono gniazdo microUSB - do zasilania. Na lewym boku umieszczono trzy przyciski: zasilania, nagrywania i zmiany trybu pracy oraz gniazdo AV. Natomiast na prawym znajdują się przyciski Menu oraz przewijania/przybliżania. Ten ostatni okazał się dla mnie zaskoczeniem, bo MT4049 to pierwszy wideorejestrator, który pozwala przybliżać obraz podczas nagrywania. I to dość płynnie. Na tym samym boku znajduje się też przycisk resetu. Co ciekawe, na lewym boku oprócz wspomnianych klawiszy znajduje się otwór, w którym mógłby być umieszczony kolejny przycisk, ale... przycisku nie ma, a otwór został zasłonięty naklejką. Czyżby komuś zabrakło pomysłu na jego wykorzystanie? Dolna krawędź rejestratora została wyposażona w gniazdo na karty microSD oraz w port microHDMI. Nie zabrakło oczywiście mikrofonu, który umieszczono pod wyświetlaczem. Z kolei nad ekranem znajduje się mała, niebieska dioda sygnalizująca stan pracy urządzenia. Został nam już tylko głośnik. Zlokalizowano go z drugiej strony, nad obiektywem.

wideorejestrator media-tech mt4049 4 20150102 1462459228 wideorejestrator media-tech mt4049 5 20150102 2018359703

Uchwyt montażowy jest standardowy - przyssawka z dźwignią dociskową i przegubem kulkowym blokowanym przez nakrętkę. Jednak pomimo standardowego wyglądu, mam do niego kilka uwag. Przede wszystkim dźwignia działa bardzo ciężko, przy montażu uchwytu na szybie miałem obawę, czy go nie połamię. Nie połamałem, za to po kilku minutach kamera odpadła od szyby. Przyczyna prawdopodobnie leżała w różnicy temperatur na zewnątrz pojazdu i w jego środku. Druga uwaga dotyczy przegubu - obojętnie jak mocno dokręcałem śrubę, kamera cały czas miała luz. Nie był on duży, ale na wybojach (a tych u nas nie brakuje), luz ten będzie się powiększał. Prędzej czy później, spowoduje to, że obraz z kamery nie będzie stabilny.
Ostatnim elementem zestawu jest przewód zasilający z jednej strony zakończony kątowym wtykiem microUSB, z drugiej wtyczką samochodową. Przewód ma długość 3 metrów, co pozwala bezpiecznie go poprowadzić w kabinie samochodu. I jeszcze jedna uwaga - by zdjąć kamerę z uchwytu, trzeba odpiąć przewód zasilający. Drobny szczegół, ale... psuje komfort obsługi.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube