foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Ostatnie informacje publikowane przez media pokazują, że kamery montowane w samochodach są bardzo przydatnym narzędziem do ścigania piratów drogowych. Publikowane w sieci filmy pokazują kierowców bez wyobraźni, którzy szalejąc po drogach narażają zarówno siebie, jak i innych. Warto jednak przed zakupem takiej kamery sprawdzić, czy warto w nią inwestować, czy jej kupno nie okaże się bezsensownym wydatkiem. Dlatego przybliżam Wam te urządzenia, a dziś na warsztat trafiła kamera Manty.

rejestrator samochodowy manta mm310 8 20140902 1951084641

Tradycyjnie zacznę od opakowania. Nie wyróżnia się ono niczym specjalnym, co może doprowadzić do tego, że ominiemy je na półce sklepowej. Z drugiej strony coraz częściej robimy zakupy korzystając z Internetu, a w takim przypadku wygląd opakowania schodzi na dalszy plan. Niemniej, utrzymane jest ono w barwach Manty, czyli bieli i pomarańczy. W środku oprócz rejestratora znajdziemy przewód miniUSB - USB, zasilacz samochodowy i uchwyt montażowy.
Kamera nie różni się zbytnio swoim kształtem od innych urządzeń tego typu. Mała, czarna kostka z niewielkim wyświetlaczem z jednej strony i obiektywem z drugiej. Obiektyw jest wysunięty do przodu, w efekcie czego kamera ma kształt niewielkiego aparatu. Po lewej stronie obiektywu umieszczono głośnik, który odtwarza dźwięki z nagranych filmów. Z tyłu, po obu stornach 2 calowego wyświetlacza LCD rozmieszczono 6 przycisków. Z uwagi na niewielki rozmiar kamery, również przyciski są nieduże. Są to właściwie płytki wkomponowane w obudowę, przez co niestety ich obsługa podczas jazdy nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza jeśli ktoś ma duże palce. Lepiej, chociaż mniej estetycznie, rozwiązano to w konkurencyjnym produkcie DVR-535 Geniusa, gdzie zastosowano wyraźne przyciski. Przyciski oznaczono ikonami, które informują nas o funkcjach, jakie się pod nimi kryją. Ogólnie, po lewej stornie mamy wywoływanie menu i jego przewijanie, natomiast po prawej uruchamianie rejestratora, przełączanie pomiędzy trybem kamery i aparatu oraz zatwierdzanie wybranej funkcji. Niestety, nie ma przycisku, którym w szybki sposób moglibyśmy uruchomić proces nagrywania. Realizujemy to przez naciśnięcie i przytrzymanie przez kilka sekund przycisku OK. Ja na rozwiązanie samochodowe, to nie jest to zbyt wygodne i bezpieczne.

rejestrator samochodowy manta mm310 13 20140902 1924903782

Z lewej strony obudowy znajduje się gniazdo miniUSB - zasilające, natomiast z prawej strony gniazdo na karty pamięci microSD. W górnej części znajduje się mikrofon, przycisk resetu urządzenia oraz umieszczone pomiędzy nimi gniazdo do uchwytu na szybę. Pomimo tego, że tworzywo, z którego wykonano urządzenie, sprawia wrażenie taniego, prezentuje się ono solidnie i elegancko.
Uchwyt, na którym montujemy kamerę ma jeden przegub kulkowy zabezpieczany nakrętką. Pozwala on na dowolne położenie kamery, jest szybki i wygodny w montażu. Gumowa przyssawka do szyby posiada dźwignię, która pewnie mocuje urządzenie na szkle.
Kamera jest mała, dyskretna i może się podobać. Można co prawda narzekać na mały wyświetlacz, ale to z kolei jest cechą charakterystyczną tego typu urządzeń (przypomnę, że np. kamery sportowe nie mają wyświetlaczy). Prosty uchwyt montażowy zapewnia, że kamera jest stabilna i pewnie zamocowana, a jednocześnie jednym ruchem możemy ją zdjąć i wysiadając zabrać ze sobą. Jest to kolejna rzecz, która w Mancie mi się spodobała.

rejestrator samochodowy manta mm310 22 20140902 2081679128

Komentarze   

# mariusz 2015-10-01 05:13
Witam,
W jaki sposób ładuje się urządzenie. Pytam, ponieważ po odłączeniu rejestratora od komputera, sprzęt nie chce się włączyć, natomiast w czasie gdy jest podłączony świeci się niebieska dioda, a na ekranie jest wybór między pamięcią masową, a kamerą pc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2015-10-01 21:17
o ile dobrze pamiętam, bez karty w gnieździe nie da się uruchomić kamery - akumulator się ładuje, ale bez karty naładowana bateria nic nie da :) Można natomiast wykorzystać wtedy rejestrator jako kamerę pc / internetową - po podłączeniu przez USB
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Andrzej 2015-10-25 07:40
Mam pytanie: kupiony przeze mnie egzemplarz po podłączeniu - nawet na 2-3 godziny) zarówno do PC jak i ładowarki wyświetla tylko niebieski ekran z nazwą opcji (kamera lub pamięć) i w ogóle się nie ładuje - dodam, że miga szybko czerwona kontrolka i nie można włączyć nagrywania (karta jest zainstalowana) - nie wiem, czy to jest błąd urządzenia? Dzięki za odpowiedź
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Piotr 2015-12-26 11:42
Mam to samo - reklamowałem i dostałem nowy i ładuje jak trzeba - chyba wypuścili serię wadliwą i kto zareklamuje to wymienią, kto nie to nie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# NORBERT 2015-11-13 10:23
TAKIE URZĄDZENIA PRZYSTOSOWANE DO POZOSTAWIANIA W AUCIE I NARAŻONE NA DZIAŁANIE WYSOKICH TEMPERATUR NIE POWINNY MIEĆ WBUDOWANEGO AKUMULATORA ZE WZGLĘDU BEZPIECZEŃSTWA . STANDARDY ZOSTAŁY WYTYCZONE PRZEZ CZOŁOWYCH PRODUCENTÓW REJESTRATORÓW. BLACKVUE ,FINEVU ,LUKAS, THINKWARE ,VICO STOSUJĄ TYLKO KONDENSATORY .TO SĄ KAMERY SAMOCHODOWE ,A NIE SPORTOWE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Leszek 2016-02-20 08:09
Witam, Czy komuś również nie zmienia się zegar na nagraniu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# dsdfds 2016-03-09 14:49
"Oprogramowanie jest w wersji polskiej"- dziwne zdanie, ciężko by Polski produkt sprzedawany w Polsce nie miał oprogramowania po Polsku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2016-03-10 17:18
A kto powiedział, że to jest polski produkt? Jest to chiński / tajwański oferowany pod polską marką (pewnie brandowany)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mire 2016-07-30 20:45
Kupiłem ten złom bo był w promocji - oczywiście po wyjęciu z pudła nie ładuje. Ostatni raz Manta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2016-07-31 07:39
nie wiem jak ładujesz, bo nie napisałeś, ale ja zaważyłem, że niektóre urządzenia mają problem przy ładowaniu w samochodzie przy pomocy rozdzielacza - jak mam np. podłączone pod zapalniczkę nawigację i kamerę i jeszcze dorzucę telefon - prąd jest za słaby i nic się nie ładuje :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# jpd 2016-10-16 23:08
To jest dziadostwo. Na opakowaniu napisane full HD, a w rzeczywistości obraz jest jedynie skalowany do tej rozdzielczości. W sumie ciężko się dziwić jak plik nagrany w najniższej obsługiwanej rozdzielczosci jest nie wiele mniejszy od tej w największej. Jakość fatalna. Autor tego tekstu napisał, że widać nr rejestracyjne. Tak, owszem to prawda, ale tylko stojąc bezpośrednio za samochodem. Jadąc za kimś chociażby 10m nie da się rozczytac nr.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube