Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test kamery D-LINK EyeOn „WiFi Baby Camera”

  • Opublikowano: niedziela, 22, czerwiec 2014 08:52
  • 22 Cze

Wszyscy młodzi rodzice na początku swej rodzicielskiej przygody mają ten sam problem – pozostawienie dziecka bez opieki. Czasami trzeba opuścić pokój, w którym dziecko się bawi, odpoczywa - krótko mówiąc spędza swój czas i pozostawić je bez opieki. Fizycznie nie jesteśmy w stanie przebywać non stop z dzieckiem, dlatego bardzo chętnie kupujemy tzw. „elektroniczne nianie”. Pozwalają one ona słuchanie odgłosów zabawy (lub spania) malucha, a te droższe pozwalają nawet na komunikację głosową z dzieckiem – możemy do niego mówić. Niewiele jednak takich urządzeń ma możliwość podglądu tego, co dzieje się w pokoju dziecięcym, przez co wielu rodziców (zwłaszcza matek) odczuwa pewien dyskomfort. Być może pomoże im kamera D-LINK-a, która poprzez WiFi pozwala na podglądanie tego, co robi nasza pociecha. Oto moja recenzja kamery EyeOn „WiFi Baby Camera”.

kamera d-link eyeon wifi baby camera 1 20140620 1065022713

Zapakowana kamera robi solidne wrażenie. Duża kula z umieszczonym obiektywem budzi zaufanie dobrze wykonanego urządzenia. Widać ją przez przezroczystą przesłonę, która pozwala na obejrzenie kamery bez wyjmowania jej z pudełka. Zostało ono opatrzone grafikami, które od razu wskazują na zastosowanie kamery. Moją uwagę zwrócił jeden napis: „Use Your smartphone as a baby monitor”. Oznacza to, że urządzenie jest przystosowane do tego, by współpracować ze smartfonem. Niejeden rodzic zostawiając dziecko z opiekunką, chciałby wiedzieć czy niania należycie opiekuje się jego pociechą. Jednak współpraca kamery ze smartfonem to nie jedyna zaleta tego urządzenia. Umieszczona na opakowaniu lista przybliża nam cechy kamery, które na pewno spodobają się niejednemu rodzicowi. Możliwość podglądu w ciemności, czujnik temperatury z możliwością ustawiania poziomów alarmowych, możliwość nagrywania w przypadku detekcji ruchu lub dźwięku, przesyłanie dźwięku w dwie strony … Czyżby wszystkie marzenia młodych rodziców zostały w końcu spełnione? Zaraz się tego dowiecie, a tymczasem opowiem, co mamy w pudełku i jak wygląda kamera.

kamera d-link eyeon wifi baby camera 3 20140620 1224517949
W pudełku znajdziemy kulistą kamerę (z elastyczną anteną, na końcu której umieszczono czujniki temperatury), podstawkę, zasilacz i uchwyt do montażu na ścianie wraz z odpowiednimi śrubami. Nie zabrakło dokumentacji papierowej – instrukcji, gwarancji itp., zabrakło natomiast płytki z oprogramowaniem, które pozwoliłoby na zarządzanie, konfigurację i połączenie się z kamerą. Możemy je natomiast pobrać z sieci. Zrealizować to można na dwa sposoby – odczytując QR kod umieszczony na opakowaniu lub ręcznie pobierając aplikację ze sklepu Google Play. Jak wszystkie „zakupy” w sklepie nie jest to skomplikowana procedura. Posiadacze iPhonów pobierają aplikację z AppStore.
Kamera wygląda solidnie, a dzięki białemu kolorowi będzie pasować do każdego mieszkania. Czujnik temperatury odseparowany od korpusu kamery daje pewność dokładnego pomiaru, nie zakłóconego ciepłem wydzielanym przez wewnętrzne podzespoły kamery. Na górnej części kuli umieszczono przyciski, które włączają kamerę, regulują głośność oraz uruchamiają muzykę, która ma uspokoić dziecko. Obiektyw umieszczony jest w centralnej części sfery, natomiast z tyłu umieszczono głośniki. Tam też znajdują się gniazdo zasilania – microUSB oraz gniazdo kart pamięci microSD. Mikrofon jest umieszczony pod obiektywem, tak jak czujnik oświetlenia. Natomiast ruchomy pierścień wokół obiektywu reguluje ostrość.

kamera d-link eyeon wifi baby camera 11 20140620 1008397652

Na pewno jednak nie można powiedzieć, że kamera jest dyskretna. Sfera ma średnicę ok. 6 cm, a na szczycie umieszczona dioda podświetla kopułkę oznajmiając światu działanie kamery.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube