foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Powoli komputery, jakie znaliśmy odchodzą do lamusa. Zostają wypierane przez nowe technologie, w których oprócz wydajności liczy się również wygoda użytkowania. A wszystko wskazuje na to, że dziś taką wygodę zapewnić ma sterowanie gestami. W tym kierunku idą producencki telewizorów, komputerów i oczywiście akcesoriów, które do nich możemy podłączyć. Niedawno spotkałem się z informacją na temat klawiatury, która rozpoznaje gesty, a dziś mogę Wam przedstawić kamerę – Creative Senz3D – która oprócz tego, że może przesyłać nasz obraz w trójwymiarze, to jeszcze może być sterowana przy pomocy gestów.

kamera creative senz3d 1 20140506 1755346622 kamera creative senz3d 2 20140506 1299100110

Creative to znany i przez wiele osób ceniony, producent akcesoriów komputerowych. Jego produkty zawsze wykonane są z dużą dbałością o szczegóły i jakość. Możemy, więc spodziewać się, że Senz3D również będzie oferować wysoki poziom. Kamerę zapakowano w sztywne pudełko, umieszczone w obwolucie, na której przedstawiono kamerę – jej wygląd i główne cechy. Tego akurat można się spodziewać, bo robi to praktycznie każdy producent. Tutaj jednak mamy coś jeszcze – grafiki prezentujące sposób wykorzystania kamery. W pudełku oprócz urządzenia i papierowych dokumentów (instrukcja obsługi, zasady gwarancji itp.) znajduje się również pendrive, na którym umieszczono dokumentację w wersji elektronicznej, oprogramowanie sterujące kamerą oraz filmik instruktażowy, który pokazuje jak zamontować i podłączyć kamerę oraz zainstalować oprogramowanie. Podczas instalacji okazało się, że film nie do końca pokazuje instalację właściwej aplikacji (na filmie mamy do wyboru język polski, w rzeczywistości nie jest on dostępny), ale nie przeszkadza to w instalacji oprogramowania. Kreator oprogramowania poprowadzi nas przez instalację całego pakietu aplikacji, w sumie jest ich 11, które mają umożliwić i uprzyjemnić nam korzystanie z Senz3D. Podczas instalacji wykrywa on czy jest uruchomiony Skype – kamera jest z nim kompatybilna. Tak naprawdę, część tych programów to nic innego jak proste gry, które mają nam z jednej strony pokazać możliwości kamery, z drugiej przyzwyczaić do określonych gestów, przy pomocy których możemy nią sterować.

kamera creative senz3d 4 20140506 1021348483Korpus w kształcie prostokąta wykonano z czarnego, matowego tworzywa. Jedynie front urządzenia wykonano z błyszczącego materiału, w którym na pierwszy plan rzucają się dwa obiektywy. Jeden z nich jest wypukły, drugi natomiast umieszczono głębiej w obudowie. Obok niego zamontowano mikrofon, a na bocznych krawędziach widać wyloty głośników. Kamery nie można obracać, można za to zmieniać jej nachylenie. Montaż jest możliwy na dwa sposoby: na statywie – do tego służy specjalnie przygotowany, nagwintowany otwór albo przy pomocy specjalnego, zamontowanego na stałe uchwytu, który umożliwia zarówno postawienie kamery na biurku, jak i zamontowanie na klapie notebooka. Zaskoczył mnie przewód USB, który łączy kamerę z komputerem. Jest gruby i sztywny – na pewno niejedno wytrzyma.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube