foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Od prawie dwóch lat pandemia uczy nas, jak pracować w odmienny niż do tej pory sposób. Wiele osób zmuszonych zostało do pracy zdalnej, która wymusiła zaopatrzenie się w różne akcesoria, do tej pory niepotrzebne w domu. Jednym z nich jest kamera internetowa, bez której trudno sobie dziś wyobrazić jakiekolwiek spotkanie online. Co prawda notebooki, które są dziś najczęściej wykorzystywane w domu (nie mówiąc już o wykorzystywaniu w biznesie) mają kamery wbudowane, ale dość często stosowane są też zewnętrzne kamery. Takie jak np. Logitech Brio Ultra HD Pro Business, która Wam dziś zaprezentuję.

Logitech należy do producentów, którzy chcą dbać o ekologię i dlatego stosują wykonywane najczęściej z materiałów z tzw. odzysku opakowania, które co prawda są mało efektowne, ale spełniają swoją rolę. Takie pudełko nie przyciąga wzroku kolorową grafiką, co oznacza, że na półce sklepowej może umknąć Waszemu spojrzeniu, ale podejrzewam, że większość z Was i tak robi zakupy przez Internet, a wtedy opakowanie traci swoją „moc”. Nie mniej, dla tych z Was, dla których środowisko i nasz wpływ na nie jest istotne, ta informacja może być istotna i być może chętniej sięgną po ten model kamery. Szkoda tylko, że w środku, Logitech zastosował już plastikową wytłoczkę, w której osadzona jest kamera. Równie dobrze mógł to być karton.

logitech brio ultra hd pro business 1 20220219 1527608309

Ekologiczne pudełko na kamerę

Konstrukcja

W środku oprócz kamery i odłączanego uchwytu mocującego znalazłem osłonę obiektywu, przewód USB-A / USB-C o długości ponad 2 metrów oraz instrukcję użytkownika. Komplet uzupełnia etui, które zadba o ochronę kamery w czasie transportu.
Korpus kamery Brio ma kształt owalny. Wykonano go z ciemnego aluminium, które w przedniej części przechodzi z matowego i jaśniejszego koloru w czarne i błyszczące tworzywo. To za nim schowany jest obiektyw, mikrofon oraz czujniki dostosowujące obraz do oświetlenia i odległości. Niestety, czarne błyszczące tworzywo bardzo chętnie absorbuje odciski palców, w efekcie czego już po minucie kamera straciła swoją „świeżość”. Z tyły obudowy znajduje się gniazdo USB-C, które zapewnia komunikację z komputerem.

logitech brio ultra hd pro business 2 20220219 1894108366

Kamera z zestawem akcesoriów

Stabilną pozycję kamery zapewnia uniwersalny uchwyt skonstruowany na zasadzie ramienia przedzielonego w środku przegubem, który pozwala je „złamać” i w ten sposób docisnąć kamerę do obudowy notebooka lub monitora. Dodatkowym elementem stabilizującym pozycję Brio jest mała wychylna stopka, zamontowana na końcu ramienia. Dzięki niej można też kamerę ustawić bezpośrednio na biurku, na stopce.

logitech brio ultra hd pro business 4 20220219 1412409802

Kamera z zasłonietym obiektywem

W komplecie producent dostarcza osłonę na obiektyw. Są to dwie płytki połączone zawiasem, przy czym jedna z nich zakończona jest w kształcie litery „L”. Dzięki temu po rozłożeniu powstaje nakładka w kształcie niepełnego „u”, którą od góry można założyć na kamerę. Konstrukcja prosta, ale niestety mało funkcjonalna. Osłony nie da się zdjąć jedną ręką, nie da się też bez angażowania drugiej ręki przesunąć ją w bok. Z drugiej strony przesunięcie zasłony na bok spowoduje zasłonięcie jednego z dwóch wbudowanych w kamerę mikrofonów. Zdecydowanie wolałbym wbudowaną osłonę, którą można by przesuwać na boki, tak jak to się stosuje w notebookach.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube