foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Wśród najbardziej rozpoznawalnych marek kamer samochodowych na pewno jest miejsce dla Mio. Firma, do której należy ten brand funkcjonuje na rynku elektroniki od 1982 roku, ale pierwsze akcesoria do samochodów zostały przez nią wprowadzone na rynek dopiero w 2013 roku. Niemniej, świadczy to o długiej historii i dużym doświadczeniu stojącym za poszczególnymi produktami. A ponieważ dawno nie miałem żadnej kamery samochodowej Mio w rękach chętnie sięgnąłem po model C560.

Tradycyjnie zacznę od opakowania - jest bardzo pomarańczowe. Ten kolor dominuje w całej szacie graficznej pudełka. Nie zabrakło oczywiście zdjęcia pokazującego jak wygląda schowana w środku kamera. Jest też kilka parametrów technicznych, które mają przybliżyć możliwości urządzenia. Przedstawiono je zarówno w postaci listy (na boku opakowania), jak i w postaci ikon. W środku znajduje się kamera, uchwyt do mocowania na szybie, samochodowy przewód zasilający oraz instrukcja użytkowania. Niestety, nie ma karty pamięci, nie ma też przewodu microUSB pozwalającego połączyć kamerę z komputerem.

wideorejestrator samochodowy mio mivue c560 1 20211113 1097798778

Opakowanie

Konstrukcja

Część robocza to dwucalowy ekran zamknięty szeroką, solidną ramką. Konstrukcja z równego prostokąta miękkimi krzywiznami przechodzi w przesunięty ostrosłup o ściętym stożku. Na jego szczycie, w lekkim zagłębieniu umieszczono obiektyw. Na obwodzie powstałego tam kołnierza producent umieścił napisy informujące o czułości sensora. Nad obiektywem widać specyficzną „półeczkę”, która jest podstawą uchwytu łączącego kamerę z elementem mocującym ją na szybie.

wideorejestrator samochodowy mio mivue c560 3 20211113 1993649720

 

Działanie kamery kontrolujemy przy pomocy czterech przycisków umieszczonych na prawym boku. Najważniejsze przyciski – zasilania i nagrywania – umieszczono na górze i dole i jednocześnie wyróżniono je specyficznymi wyprofilowaniami. Z kolei na lewym umieszczono dwa gniazda: microUSB do zasilania oraz na karty pamięci microUSB.
Wideorejestrator montowany jest na uchwycie z krótkim ramieniem. Jest tam jeden przegub kulowy, który pozwala na ustawienie obiektywu pod pożądanym kątem. Przegub jest ciasno spasowany, co stwarza pewną trudność w ustawieniu kamery, ale z drugiej strony zapewnia jej stabilną pozycję. Niestety, śruba dociskająca ten przegub nie należy do wygodnych w obsłudze, musicie więc uzbroić się w „pewna dozę” cierpliwości.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube