foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Wśród obecnych na rynku wideorejestratorów samochodowych coraz popularniejsze stają się modele zintegrowane z lusterkami wstecznymi. Od chwili, gdy na rynku pokazały się pierwsze „lusterka” minęło kilka lat i oczywiście kilka generacji tego typu kamer samochodowych. Co oferują najnowsze opowiem Wam recenzując Xblitz Park View 2.

Podobnie jak inne produkty Xblitz, tak i ten zapakowano w kolorowe pudełko, na powierzchni którego umieszczono grafikę prezentująca zawartość. Nie zabrakło oczywiście ikon, które przybliżają główne cechy kamery – rozdzielczość Full HD, dotykowy ekran, tylną kamerę itp. Nie zabrakło też specyfikacji, która bardziej dociekliwym użytkownikom przybliży szczegóły techniczne urządzenia.

wideorejestrator samochodowy xblitz park view 2 1 20210522 1048497389

Opakowanie

W środku oprócz lusterka, tylnej kamery i obowiązkowego zasilacza samochodowego znalazłem silikonowe elastyczne mocowania pozwalające założyć wideorejestrator na fabrycznie zamontowanym lusterku oraz czytnik kart microSD, który można podłączyć do portu USB w komputerze. Oprócz tego producent dorzucił przewód miniUSB - USB oraz szmatkę do przecierania lusterka. Niestety, karty microUSB nie ma w komplecie.

wideorejestrator samochodowy xblitz park view 2 2 20210522 1364383638

 

KonstrukcjaKomplet, kóry dostajemy

Ponieważ kamera jest mocowana na fabrycznym wstecznym lusterku samochodu, musi być odpowiednio duża by było miejsce na obiektyw. Oczywiście zachowany jest kształt standardowego lusterka, jest ono po prostu odpowiednio większe, co nie przeszkadza w obserwacji tego co dzieje się przed samochodem. Pod tym kątem nie macie się więc co obawiać. Główną kamerę zamontowano z lewej strony, patrząc z przodu). Umieszczono ją w gnieździe pozwalającym na ustawienie obiektywu w taki sposób, by obserwował ten fragment drogi, który nas interesuje, niezależnie od tego, jak ustawimy wsteczne lusterko. Po przeciwnej stronie (czyli z prawej) umieszczono głośnik. Pomiędzy nimi, w odległości ok. pięciu centymetrów od bocznych krawędzi zamontowano elastyczne zaczepy na silikonowe uchwyty mocujące lusterko na… lusterku. Aby zabezpieczyć powierzchnię oryginalnego akcesoria samochodowego, producent umieścił przy nich ochraniacze z tworzywa pokrytego gumo podobnym materiałem.

wideorejestrator samochodowy xblitz park view 2 4 20210522 1600441829

Xblitz Park View 2

Przód urządzenia pokryto lustrzaną powierzchnią, którego powierzchnia, jak już wspomniałem, jest większa od fabrycznie montowanego lusterka. Wyświetlacz, na którym wyświetlany jest obraz z kamery umieszczono na jego środku. W porównaniu do innych tego typu wideorejestratorów, które miałem w rękach (np. Vordon DVR-195 czy Navitel MR250 NV) jest on większy prawie o połowę od innych ekranów - ma przekątną 7 cali.
Na górnej krawędzi obudowy umieszczono wszystkie interfejsy: mini USB (zasilanie), gniazdo AV/IN (podłączenie tylnej kamery), gniazdo na kartę pamięci microSD oraz zaślepione gniazdo na zewnętrzną antenę GPS. Natomiast na dole znajduje się jeden mały przycisk, który włącza Xblitz Park View 2. Przy jego pomocy możemy też nawigować po menu.

wideorejestrator samochodowy xblitz park view 2 3 20210522 2099406987

Tylna kamera

Tylna kamera ma taką samą konstrukcję jak tylny wideorejestrator, który opisałem recenzując kamerę Xblitz S10 Duo. Jest to mała kostka o wymiarach ok. 3x2x3 centymetry. Tu również na górze zamontowano ruchomą blaszkę, która pozwala zamontować kamerę i ustawić ją pod odpowiednim kątem. Z tyłu wyprowadzono przewód, który można podłączyć do przedniej kamery, i który ma wyprowadzenie pozwalające na podłączenie tylnego obiektywu do instalacji elektrycznej pojazdu. Tak jak w innych zestawach tego typu, ten drugi przewód zaznaczono czerwonym kolorem osłony.
Lusterko wykonane jest z dużą dbałością o jakość. Nie ma żadnych szczelin, nic nie trzeszczy, konstrukcja jest sztywna – całość wygląda solidnie. I przy okazji elegancko. Ale też duże lustro zawsze będzie robić wrażenie.

Komentarze   

# TomaszMa 2022-05-03 21:02
Jest jeszcze jeden MINUS!
Otóż podświetlenie LED jest zdecydowanie za SŁABE i w dzień słoneczny NIC nie widać na wyświetlaczu w lusterku. Nie znalazłem w opcjach takiego ustawienia które regulowałoby jasność wyświetlacza. Jest to stosunkowo oczywista funkcja której ewidentnie brak w tym urządzeniu. Są natomiast inne wodotryski- bajery.
OK. Rozumiem ze lusterko wsteczne to jednak ma być lusterko wstecznym ale przydałaby się funkcjonalność polegająca na tym że gdy się przeciąga palcem po ekranie w pionie POWINNO WZRASTAĆ STOPNIOWO PODŚWIETLENIE BACKLIGHT NA PARĘ SEKUND tak jak w telefonach, by następnie samoczynnie opaść po paru sekundach do poziomu domyślnego o ile zastosowany w tym lusterku LED podświetlający na to pozwala.
Podsumowując W dni słoneczne kamera cofania jest TOTALNIE BEZUŻYTECZNA!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube