foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Coraz więcej kierowców wyposaża swoje samochody w wideorejestratory umożliwiające rejestrację nie tylko tego, co dzieje się przed pojazdem, ale i to co dzieje się za nim. Producenci takich urządzeń oferują coraz więcej modeli pracujących w trybie duo, czyli „patrzących” do przodu i do tyłu. Takim wideorejestratorem jest model S10 Duo, który na rynek wprowadziła niedawno firma Xblitz.

Białe, sztywne opakowanie, w które zapakowano urządzenie urozmaicono grafiką, która przybliża umieszczone w środku akcesoria. Przy okazji w postaci ikonografik „przemycono” kilka informacji, przybliżających techniczne aspekty kamer. Dzięki temu można się dowiedzieć, że oba wideorejestratory (przedni i tylny) rejestrują obraz w jakości Full HD. Do tej pory spotykałem się z zestawami, w których „oczko” patrzące do tyłu miało niższą jakość obrazu. Teraz, bez różnicy czy rejestrujemy widok z przodu czy z tyłu, zawsze mamy taką samą rozdzielczość. Oprócz informacji o szczegółowości rejestrowanych filmów można też dowiedzieć się o wykorzystanym chipsecie, sensorze i oczywiście zawartości pudełka. A w środku oprócz kamery przedniej i tylnej znajduje się uchwyt mocujący przedni wideorejestrator na szybie oraz zasilacz samochodowy.

wideorejestrator samochodowy xblitz s10 duo 1 20210508 1422174482

Opakowanie

Konstrukcja

Przednia kamera przypomina do złudzenia mały aparat fotograficzny. Prostokątny korpus z jednej strony wyposażono w duży obiektyw, a z drugiej zajmujący prawie całą powierzchnię wyświetlacz (przekątna 2.4’). Z jego prawej strony umieszczono pięć przycisków, które umożliwiają nawigowanie po menu urządzenia, szybkie nagrywanie, odtwarzanie nagrań itp. Z kolei na górnej krawędzi umieszczono interfejs AV do podłączenia tylnej kamery oraz gniazdo miniUSB, które służy do zasilania. Tutaj też zlokalizowano gniazdo, w którym montowany jest uchwyt. Umieszczone w nim magnesy zapewniają mocne połączenie kamery z uchwytem. Ten ostatni dzięki dwóm przegubom pozwala na dowolne ustawienie kamery. Z kolei odpowiednio spolaryzowane magnesy zadbają o to, by kamera była ustawiona w odpowiednią stronę.
Gdybyście szukali miejsca na kartę pamięci archiwizującą nagrane filmy, to znajduje się ono na lewym boku S10. Zamontowano tam gniazdo na karty pamięci microSD.
Tylny wideorejestrator zamknięty został w małej kostce o wymiarach ok. 3x2x3 centymetry. Na jego górze zamontowano ruchomą blaszkę, która pozwala zamontować kamerę i ustawić ją pod odpowiednim kątem. Z tyłu wyprowadzono przewód, który można podłączyć do przedniej kamery, i który ma wyprowadzenie pozwalające na podłączenie tylnego obiektywu do instalacji elektrycznej pojazdu. Tak jak w innych zestawach tego typu, ten drugi przewód zaznaczono czerwonym kolorem osłony.

wideorejestrator samochodowy xblitz s10 duo 3 20210508 1634009416

Kamera przednia

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube