foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Kamery internetowe to dziś, w dobie pandemii, jedne z najchętniej kupowanych akcesoriów. Spotkania i lekcje online wymusiły na wielu osobach, które do tej pory korzystały z komputerów bez kamer, wyposażenie się w takie urządzenia. Przed zakupem warto zastanowić się nad tym, jaki model będzie najlepiej odpowiadał naszym oczekiwaniom – pod kątem jakości, wyglądu i oczywiście ceny. I tu pomagam Wam ja, przybliżając różne modele i ich właściwości. Dziś opowiem Wam o kamerze firmy Havit, model HV-HN12G.

Kamera internetowa to proste i małe urządzenie. Nie wymaga więc wielkiego opakowania. W tym przypadku mamy do czynienia z kartonikiem o wymiarach ok. 15x10 cm i wysokości 3 cm. Na górze poprzez zdjęcie projektant przybliżył zawartość pudełka. Skromna szata graficzna ujawnia tylko jedną cechę tego akcesorium – rozdzielczość Full HD 1080p. Jeśli zajrzycie na tył zobaczycie specyfikację oraz małe okienko, przez które widać kamerę. Ciekawy pomysł, by to z tyłu, na odwrocie opakowania pokazać schowane w środku akcesorium.

kamer havit hd pro webcam hv hn12g 1 20210323 1493289935

Opakowanie

Konstrukcja

Na pierwszy rzut oka, kamera Havit przypomina mi LOGITECH HD Pro Webcam C920, z którą kiedyś miałem okazję się spotkać. Ma podobny kształt – podłużną głowicę, w której osadzono obiektyw. Tego typu konstrukcje są dziś często spotykane, nie jest to więc coś zaskakującego. Na bokach, widać wyżłobione fragmenty pierścieni, które nadają całej konstrukcji wrażenia lekkości. Wśród nich widać otwór mikrofonu, który prawdopodobnie miał być tam dyskretnie ukryty, jednak przygotowany otwór okazał się tak duży, że bez większych problemów można zlokalizować czujnik głosu. Czy przez to psuje wygląd kamery? Bynajmniej.
Głowicę zamontowano na dwu przegubowym ramieniu, które można wyprostować w jedno płaskie ramię. Teoretycznie można to ramie zgiąć w taki sposób, by kamera mogła stać na biurku. Teoretycznie da się to zrobić, w praktyce to się nie uda albo będzie bardzo trudne do zrealizowania. Dlaczego, dowiecie się za chwilę. W ostatnim elemencie ramienia widać nagwintowany otwór, który umożliwia zamontowanie HV-HN12G na statywie.

kamer havit hd pro webcam hv hn12g 3 20210323 1741694221

Havit HD Pro Webcam HV-HN12G

Z tyłu, z prawej strony (patrząc z przodu kamery) wyprowadzono przewód, który zakończono wtykiem USB. Gładki przewód nie został w żaden sposób zabezpieczony w miejscu wyjścia z obudowy. Być może nie jest to potrzebne, bo kamera to nie akcesorium typu myszka, którym ciągle się porusza co może doprowadzić do złamania przewodu. Przewodu, który w tym przypadku jest sztywny, a przez to woli układać się tak, jak jemu jest wygodniej, a nie jak nam pasuje. I to stwarza kłopot.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube