Tracer Torn

Bojowa mysz w natarciu

Więcej...

Lenovo Yoga 920-13IKB Glass

Uniwersalizm pełną gębą

Więcej...

Lioncast LX20

Proste ale dobre słuchawki dla graczy

Więcej...

A4TECH Bloody B180 RGB

Klawiatura z szeroką gamą podświetleń

Więcej...

Sennheiser GSP 500

Sennheiser to również słuchawki dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

East Games United 2016

Kategoria
Imprezy gamingowe - dla graczy
Termin
19 listopad 2016 - 20 listopad 2016
Miejsce
Białystok
Strona WWW

EGU to impreza łącząca e-sport, gry wideo, fantastykę, anime, spotkania z pisarzami, konkurs cosplay, najnowsze technologie oraz targi pracy. Zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Wstęp na wydarzenie jest darmowy i bez ograniczeń wiekowych.
E-sport
Fanów sportu elektronicznego czekają liczne turnieje najpopularniejszych tytułów e-sportowych. Będziemy świadkami zażartych pojedynków w Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, StarCraft II, FIFA 2017 oraz Street Fighter V.
Termin zapisów oraz wpłacania wpisowego do CS-a i LoL-a, czyli do turniejów z kwalifikacjami online, które wyłonią uczestników zawodów offline, mija 7 października włącznie. Przyjmowanie zgłoszeń i wpisowego do turniejów SC2, FIFA17 oraz SFV zakończy się 23 października. W przypadku gier rozgrywanych w trybie 1 na 1 wszystkie mecze odbędą się offline. Cennik wysokości wpisowego do wszystkich turniejów znajduje się w regulaminie na oficjalnej stronie organizatora.
Zwycięzcy otrzymają połowę wysokości wpisowego wszystkich uczestników, gdzie drugie i trzecie miejsce to kolejno 30% i 20% równowartości uzbieranej puli. Turnieje zostaną wsparte nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów oraz partnerów East Games United 2016. Pełną listę gratyfikacji organizatorzy przedstawią w oficjalnej informacji na krótko przed startem offline’owych rozgrywek.
Gry retro i indie
East Games United tworzony jest przez graczy z wieloletnim doświadczeniem, którzy uwielbiają wracać do korzeni i sięgać po te tytuły, które przecierały szlaki obecnym produkcjom. W związku z tym na białostockim uniwersytecie pojawi się strefa gier retro, gdzie do dyspozycji uczestników oddane zostaną m.in. ZX Spectrum lub Commodore C-64. Dodatkowo, planowana jest strefa gier indie, gdzie niezależni twórcy zaprezentują odwiedzającym swoje produkcje. Wśród wystawców znajdą się także te tytuły, które zostały stworzone z myślą o wykorzystaniu technologii rzeczywistości wirtualnej, czyli Virtual Reality.
Podczas EGU 2016 ogłoszone zostaną wyniki konkursu FreeGalaktus 2016. Inicjatywa tworzona przez agencję Galaktus PR wyłoni najlepszy europejski projekt twórców gier niezależnych. Zaprezentowana zostanie zwycięska koncepcja wybrana przez doświadczone i znane w branży gier wideo jury. Dodatkowo, zorganizowany zostanie 36-godzinny EGU Game Jam, w trakcie którego zespoły złożone z programistów, koderów i grafików zaprojektują od zera w pełni działającą grę.
Konwent fantastyki
East Games United 2016 to nie tylko gry, ale także konwent fantastyki, mangi i anime. Uczestnicy wydarzenia będą świadkami licznych prelekcji oraz wykładów z udziałem popularnych gości, w tym m.in. autorskich spotkań z Jackiem Komudą i innymi, najlepszymi polskimi pisarzami. Miłośnikom gier bez prądu, sklep Bastion zaproponuje kącik planszówek i karcianek, natomiast Białostocki Klub Gier Bitewnych „Front” zorganizuje turniej w wybranego przez siebie bitewniaka.
Białostockie święto fanów fantastyki to także okazja do wykazania się umiejętnościami pisania i rysowania. Zgłoszenia do konkursów literackiego oraz graficznego należy nadesłać na skrzynkę e-mail organizatorów do dnia 8 listopada. Dodatkowo wśród przewidzianych atrakcji zapowiedziano konkurs cosplay, na który zgłoszenia należy dostarczyć do dnia 31 października. We wszystkich konkursach do wygrania będą nagrody ufundowane przez organizatorów oraz sponsorów wydarzenia.
Strefa Expo
Kampus Uniwersytetu w Białymstoku gościć będzie liczne firmy, które zaprezentują odwiedzającym najnowsze produkty lub projekty. W trakcie pokazów sprzętu i gier do wygrania będą liczne upominki oraz akcesoria ufundowane przez wystawców, do których należą obecnie m.in. SteelSeries, Trust Gaming, ROCCAT, Ravcore czy CDP.pl. Obowiązywać będą specjalne zniżki, umożliwiające zainteresowanym zakup nowości w cenach niższych niż standardowa wartość produktu.
W trakcie East Games United 2016 nie zabraknie stref wolnego grania. Uczestnicy otrzymają możliwość własnoręcznego przetestowania peryferii komputerowych, gier licznych wydawców oraz wygrania nagród niespodzianek w otwartych mini turniejach.
Targi pracy – StudentCon
Równolegle do East Games United 2016 zorganizowane zostaną targi pracy – StudentCon. Na Wydziale Matematyczno-Informatycznym Uniwersytetu w Białymstoku pojawią się stoiska pracodawców z branży nowych technologii (social media, e-commerce, IT) oraz organizacji studenckich i kół naukowych.
Organizatorzy proponują szereg paneli dyskusyjnych i wykładów mających na celu ukazanie wielości ścieżek rozwoju oraz możliwości poprowadzenia kariery zawodowej. Dla najbardziej aktywnych osób przewidziano cykl szkoleń z zakresu umiejętności miękkich oraz zarządzania projektami i organizacjami.

 
 

Terminy

  • Od 19 listopad 2016 do 20 listopad 2016

Wspierane przez iCagenda

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube